Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='Illusion']Ja je uwielbiam, szkoda tylko, że nie wszystkie mają taką fajną taśmę jak właśnie motylki, muddy paws czy biedronki. No i teraz cena trochę odstrasza, żeby je kupować w większej ilości :placz:.
[/QUOTE]
Niestety, niektóre mają sztywne taśmy. Tak jak nasze szelki, leżą bo mi psa mechacą:shake:
Ja pierwszego lupine kupiłam za 26zł. Później było już tylko gorzej i doszli do kosmicznej według mnie jak za małą obróżkę ceny ok 45 zł. Dlatego więcej nie kupię chyba że upoluję jakiegoś w promocji bo to moje ukochane obroże:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Moje wszystkie były jeszcze w tych starych cenach :evil_lol:. Te sztywne da się jakoś przeżyć jak nosi je jeden pies, moje burki mają podobne szyje, ale jednak obroże trzeba ciut regulować jak zmieniam i niestety te sztywniejsze (np. puppy love albo peace pup) brzydko się układają i potrzeba więcej czasu, żeby ładnie dopasowały się do szyi. Dlatego mimo, że burki rozmiar mają podobny, to każdej przydzieliłam odpowiednio lupiny :lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Laraine'][B]lucky23[/B], świetna, wszystkie świetne, a jak się ładnie na Xenie prezentują :)[/QUOTE]

Dzięki za komplement :)

[quote name='Kasi i Lena'] :)
Całkiem ładnie się na niej prezentuje. Moim zdaniem wygląda lepiej niż w czerwonej. Może teraz narażę się właścicielom czarnych psów ale to bardzo oklepane czarnuch w czerwonej obroży;)[/QUOTE]
U mnie na osiedlu ogółem psiaki chodzą tylko w czerwonych :D
Tylko jedna suczka, z mojego bloku ma obróżkę z Furkidz :loveu:

Dlatego stwierdziłam że chcę się wyróżniać z osiedlowców i kupię Xenię turkusową :)
Ale znając życie, ludzie będą mnie się pytali gdzie kupiłam bo im się spodoba :D
Bo tak było przy norwegach :D Idę sobię, a tu podchodzi dziewczyna z pieskiem i się pyta, gdzie kupiłam takie fajne szelki :D Wyobraźcie sobie jej minę jak ja jej odpowiedziałam że sama uszyłam :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Podpowiedzcie, jaki kolorek do tego kawalera...

[IMG]http://i42.tinypic.com/2cijrl2.jpg[/IMG]

Po zakupie kagańca kupujemy nową obrożę...
(Zachwyciła mnie ta tasiemka z PSSD w zielone pieski. Pomyślimy też nad nią, ale na razie coś innego...)

Po głowie krążą mi też Twisty od DS...
Jak myślicie?

Może żółty?

(Pomarańczową już mamy, zieloną też planuję, więc oprócz tych dwóch kolorów)

Link to comment
Share on other sites

Poszłam do zoologicznego po trociny i coś piszczącego... Wróciłam z obrożą :roll: Na następne zakupy wysyłam siostrę :lol:

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-KFN-k_mCHSU/Ulk9lbAllWI/AAAAAAAALww/dPiHdu69Imw/s512/P1010614.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-pgTQjUa5eQ4/Ulk9okfMIZI/AAAAAAAALw4/TUulkqEx19k/s512/P1010616.JPG[/IMG]

Niby trixie ale mega mi się podoba :)

Link to comment
Share on other sites

ja dzisiaj kupiłam w TK MAXX 2 pary szelek Y Hurtta i muszę powiedzieć że albo ta rozmiarówka jest dziwna, albo mój pies jest niewymiarowy jak diabli :D rozmiar 60 jest idealny w barach, ale w klatce praktycznie na styk (no może + 3cm), 70tka jest idealna w klacie, ale w barach totalnie za duża. Tak więc jeśli ktoś chciałby świeżutką nowiutką czarno-czerwoną 70tkę proszę PW, inaczej oddam je do sklepu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Laetitia']Mam pytanie do osób posiadających smycz przepinaną Pawsitive o szerokości 2 cm. Jakiej wielkości jest karabińczyk i czy taka smycz będzie dobra dla trzykilogramowego psa czy jednak zdecydowanie za ciężka?[/QUOTE]
Poproś o najmniejszy karabińczyk jaki mają nie powinno być problemu .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Poproś o najmniejszy karabińczyk jaki mają nie powinno być problemu .[/QUOTE]
Właśnie ten jest najmniejszy. Wszystkie smycze mam cieńsze niż 2 cm, a co za tym idzie mają one mniejsze karabińczyki. Smycz Pawsitive bardzo mi się podoba, ale obawiam się, że karabińczyk może być za duży.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Laetitia']Właśnie ten jest najmniejszy. Wszystkie smycze mam cieńsze niż 2 cm, a co za tym idzie mają one mniejsze karabińczyki. Smycz Pawsitive bardzo mi się podoba, ale obawiam się, że karabińczyk może być za duży.[/QUOTE]

Zmierz długość karabinierczyka w swoich smyczach i zapytaj, jak długi jest najmniejszy od nich :) Ja mam dla suczki wielkości spaniela karabinierczyk ok. 6cm, także na pewno będzie za wielki dla takiej kruszyny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Laetitia']Mam pytanie do osób posiadających smycz przepinaną Pawsitive o szerokości 2 cm. Jakiej wielkości jest karabińczyk i czy taka smycz będzie dobra dla trzykilogramowego psa czy jednak zdecydowanie za ciężka?[/QUOTE]
3 kilogramowy dorosły pies ?! Wow, mało :D
Xena ma 4 miesiące i waży ponad 4 kg :D

Ale tak do rzeczy, Xena ma 2 cm co prawda nie z pawsite, ale ta sama szerokość, karabińczyk ma 4,5 cm (bez tego kółka co jest do smyczy przyczepiony) a 7 cm z tym kółkiem i nie jest bardzo ciężka, Xenie się wygodnie na niej chodzi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Zmierz długość karabinierczyka w swoich smyczach i zapytaj, jak długi jest najmniejszy od nich :) Ja mam dla suczki wielkości spaniela karabinierczyk ok. 6cm, także na pewno będzie za wielki dla takiej kruszyny.[/QUOTE]
Dzięki za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Byłam dzisiaj w TK Maxx i poległam, wyszłam z 2 parami szelek :oops:
Gdy patrzyłam na rozmiarówkę Hurtty, wychodziło, że na 55cm w klacie mojego cockera, pasuje 60, w sklepie były tylko 70 i chyba coś jest nie tak na stronie, bo regulacja w klacie jest w sam raz, tak jakby była to 60... :roll:
Ale problem jest w Y z barami. Może ktoś się na tym bardziej zna ? Bo to pierwsze nasze tego typu szelki...

tu widać, że jest troszkę luźno, a chyba tak nie powinno być
[IMG]http://img24.imageshack.us/img24/1966/mhaf.jpg[/IMG]

z przodu

[IMG]http://img580.imageshack.us/img580/7199/7f22.jpg[/IMG]

I norwegi, które nie wiem czy nie są za małe, bo przedni pasek wydaje się być podejrzanie wysoko :D rozmiar również 70..

[IMG]http://img850.imageshack.us/img850/8993/rxd1.jpg[/IMG]


zdjęcie z boku w linku, bo nie chciało się zmiejszyć...
[URL]http://img39.imageshack.us/img39/7026/29a9.jpg[/URL]

Teraz mam dylemat, czy je zostawić :roll:

Link to comment
Share on other sites

Może ktoś mi podpowie - jaka smyczka jest wygodna do nagradzania psa szarpaniem? Polarowa z oczywistych względów odpada. Myślałam natomiast o tych plecionych, np. DS, ktoś ma doświadczenia? Czy one są miękkie w dotyku czy raczej sztywne, poranią psią paszczę przy szarpaniu czy niekoniecznie?

Edit: może ew. jakaś inna plecionka godna uwagi? ;)

Edited by evel
Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Może ktoś mi podpowie - jaka smyczka jest wygodna do nagradzania psa szarpaniem? Polarowa z oczywistych względów odpada. Myślałam natomiast o tych plecionych, np. DS, ktoś ma doświadczenia? Czy one są miękkie w dotyku czy raczej sztywne, poranią psią paszczę przy szarpaniu czy niekoniecznie?

Edit: może ew. jakaś inna plecionka godna uwagi? ;)[/QUOTE]

Brumi mówi że hamiltonowe są fajne do szarpania ;) i nie niszczy się jakoś strasznie, nasza ma 1,5 roku i właściwie tylko wyblakła, nie tnie rąk i suczi nie ma problemu z uwieszeniem się na niej

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...