Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Nasza ma ok. 31cm z zaciskiem, jakby miała 35cm to by była w sam raz na obie, na Ginkę mogłaby być ciut luźniejsza.

[IMG]http://farm4.staticflickr.com/3689/10168445555_c9acc80c09_o.jpg[/IMG]

Na Tosi te 2,5cm wygląda całkiem ok, bałam się, że będzie za szeroko. Ciekawe czy będzie tak samo ładnie, jak Toś zrzuci nieco futra :siara:.

[IMG]http://farm8.staticflickr.com/7300/10168446545_20373dfa4e_o.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Mam ważną sprawę do dogomaniaczek- mógłby mi ktoś kupić szelki norweskie 120cm i wysłać? Potrzebuje da psa koleżanki, który całe swoje życie chodzi w kolczatce (oczywiście źle założonej:(), a u mnie nie ma nic w dużym rozmiarze. [B]zahirka11[/B] mogłabyś kupić i wysłać, jakbym ci przelała pieniądze?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta1624']Mam ważną sprawę do dogomaniaczek- mógłby mi ktoś kupić szelki norweskie 120cm i wysłać? [B]Potrzebuje da psa koleżanki, który całe swoje życie chodzi w kolczatce (oczywiście źle założonej:()[/B], a u mnie nie ma nic w dużym rozmiarze. [/QUOTE]

Dobra rada - jak psa, który chodzi ciągle na kolcach wrzucisz od razu w szelki to Ci ręke urwie ;) No chyba, że nosi te kolce tak po prostu, a nie rzuca się czy ciągnie. Ja bym zaczęła od obroży jednak.

Edited by rashelek
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj dostałam przesyłkę od PawSitive. Po raz pierwszy kupiłam młodemu tak szeroką obrożę, ale wydaje mi się, że dobrze w niej wygląda.
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-Xovs2h5uks8/UlVrpdpbWyI/AAAAAAAABhQ/MpnJoAUO8zg/s640/20131009_001.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-dHnT_ONkGxc/UlVrpQXQLQI/AAAAAAAABg8/0VUNnEloQ2M/s640/20131009_004.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-ywMjPq1s7Y8/UlVrpSuTnTI/AAAAAAAABhI/IF0ypXVZ6CM/s640/20131009_003.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Dobra rada - jak psa, który chodzi ciągle na kolcach wrzucisz od razu w szelki to Ci ręke urwie ;) No chyba, że nosi te kolce tak po prostu, a nie rzuca się czy ciągnie. Ja bym zaczęła od obroży jednak.[/QUOTE]

Janka została do mnie przyprowadzona w kolczatce, pierwszy spacer to był koszmar, myślałam, że mi wyrwie rękę. I wcale nie potrzebowałam kurtki (bya zima), bo tak się umęczyłam.
Następnego dnia kupiłam jej najtańsze szelki w zoologu, i w końcu spacer był przyjemnością, także to różnie bywa z tym przejściem z kolczatki na szelki ;)
U nas był kolejny problem, otóż potwrzebowałam mieć kontrolę nad psem, co na szelkach się nie udawało, za to jak zakładałm jej obrożę, to ciągnęła jak mały parowozik. Ale kilka miesięcy (myślę, że ze 3-4) konsekwentnego zakładania obroży i wreszcie pies skapował, że nie trzeba się rzucać i można łazić na luźnej smyczy.
Dlatego teraz mamy taki zestaw obróżek, bo pies nareszcie może w nich chodzić bez wzdrygania :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Laetitia']Dzisiaj dostałam przesyłkę od PawSitive. Po raz pierwszy kupiłam młodemu tak szeroką obrożę, ale wydaje mi się, że dobrze w niej wygląda.
[/QUOTE]

Pasuje mu :loveu: Tylko na tym 2 zdjęciu wygląda, jakbyś mu obróżę na ogon założyła :evil_lol:

[quote name='IZMADO']Janka została do mnie przyprowadzona w kolczatce, pierwszy spacer to był koszmar, myślałam, że mi wyrwie rękę. I wcale nie potrzebowałam kurtki (bya zima), bo tak się umęczyłam.
Następnego dnia kupiłam jej najtańsze szelki w zoologu, i w końcu spacer był przyjemnością, także to różnie bywa z tym przejściem z kolczatki na szelki ;)
U nas był kolejny problem, otóż potwrzebowałam mieć kontrolę nad psem, co na szelkach się nie udawało, za to jak zakładałm jej obrożę, to ciągnęła jak mały parowozik. Ale kilka miesięcy (myślę, że ze 3-4) konsekwentnego zakładania obroży i wreszcie pies skapował, że nie trzeba się rzucać i można łazić na luźnej smyczy.
Dlatego teraz mamy taki zestaw obróżek, bo pies nareszcie może w nich chodzić bez wzdrygania :cool3:[/QUOTE]

No to na pewno też zależy od psa, u nas było odwrotnie - na szelkach poczwar chciał ręke wyrwać... Na szerokiej obroży zresztą też, max. 3-3,5cm może nosić, bo głupi jest.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości to Agnes mi mówiła że 70tka Y ma przód 48cm a 80tka aż 10cm więcej czyli 58cm .
Czyli dla nas 80tka powinna być idealna , czekam z niecierpliwością aż dojdą .[/QUOTE]

Jesteście pewne co do tych 48 cm w 70?
Dziś prosiłam deer żeby zmierzyła 60 jej suni i one mają 48 przód.
Hill pisała że jej 70 mają 56 przód.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasi i Lena']Jesteście pewne co do tych 48 cm w 70?
Dziś prosiłam deer żeby zmierzyła 60 jej suni i one mają 48 przód.
Hill pisała że jej 70 mają 56 przód.[/QUOTE]
Tak Agnes ma je w domu i mierzyła dokładnie , mają 48cm i na Fante są dużo za małe .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasi i Lena']Kurcze to nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło tzn. że jeszcze nie mam kupionych szelek. Teraz to już całkiem zgłupiałam bo jak 48 to małe na fifke.[/QUOTE]
Małe ? a dobrze mierzysz ?48cm to nie jest mało , moja Miśka dużo większa (mocniejsza budową) miała 52cm .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Małe ? a dobrze mierzysz ?48cm to nie jest mało , moja Miśka dużo większa (mocniejsza budową) miała 52cm .[/QUOTE]

Myślisz że to nie za mało? Fifki nie mierzyłam tylko dużo drobniejszą lene i ona ma 40cm.
Fifka nie jest taka mała. 14kg, 42 w kłębie i 56 za przednimi łapami i 35 szyja. A szelki powinny leżeć niżej niż na szyjce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasi i Lena']Myślisz że to nie za mało? Fifki nie mierzyłam tylko dużo drobniejszą lene i ona ma 40cm.
Fifka nie jest taka mała. 14kg, 42 w kłębie i 56 za przednimi łapami i 35 szyja. A szelki powinny leżeć niżej niż na szyjce.[/QUOTE]
Zazwyczaj różnica między szyją i "barkami" to koło 10cm i to sie sprawdza , Clay ma w szyi 47 , barki 57cm .
Myśle że te 70tki na pewno będą dobre na Fifke .

Link to comment
Share on other sites

[B]gops[/B], bardzo mu ładnie w tej obróżce, pasuje mu kolor.
[B]Illusion[/B], twoim też ślicznie, ale na Tośkę trochę za masywna. Ta obróżka ma 2,5 cm razem z podszyciem, czy sama taśma?

Czy w którymś TK maxie są niebieskie obroże na obwód szyi około 34 cm?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości to Agnes mi mówiła że 70tka Y ma przód 48cm a 80tka aż 10cm więcej czyli 58cm .
Czyli dla nas 80tka powinna być idealna , czekam z niecierpliwością aż dojdą .[/QUOTE]

tzn gdzie mierzyć psa? w barkach tak?

ja bym kurde odkupiła od Agnes :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...