Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='snuszkak']
a całkowitą długość potrzebujesz 33 i 37 czy dziurki na tej długości?

bo jak dziurki to są takie [URL]http://www.sklep.canifel.pl/obroza-na-klamre-dla-psa-2-cm-x-56-cm-rozne-kolory-duplikat-1.html[/URL]

bo ze skracaniem to hmmm nie wiem jak to wygląda, sama nigdy nie skracałam ale jak nie ma zatrzasku to wystarczy przyciąc koniec (tylko cholera wie jak to obrobić by było ładnie) i dorobić dziurki[/QUOTE]

Źle się wyraziłam, chodziło mi o obroże na zatrzask :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Taką mam tylko z DS i sobie chwale :) pisałam niedawno o niej, spód wypłowaiał i się nie dopiera ale nie jest źle , osobiście bym kupiła po raz drugi.

[IMG]http://img703.imageshack.us/img703/1151/s09g.jpg[/IMG][/QUOTE]
Twoja też jest taka cienka? Zastanawiam się czy nie dać jej do przerobienia żeby jeszcze czymś podszyć od spodu, bo troszkę jak dla mnie za cienka jest...może pianką podszyć?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']Twoja też jest taka cienka? Zastanawiam się czy nie dać jej do przerobienia żeby jeszcze czymś podszyć od spodu, bo troszkę jak dla mnie za cienka jest...może pianką podszyć?[/QUOTE]
Jest dla mnie taka ciut za szmatkowata właśnie , ja się odzwyczaiłam od takich więc stwierdziłam że to normalne i taka ma być .
Jak będe kupować kolejną (a mam taki zamiar) to wezme 4cm i poproszę podwójną taśme spodnią .

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że to piszecie, nie będę miała wyrzutów sumienia, że jej nie kupiłam :evil_lol:
Ostatnio też jestem przyzwyczajona do sztywnych obroży, najlepiej 4 cm :loveu:
Obroża od taks, z podwójnej taśmy chyba, to marzenie, żałuję, że tak późno ją kupiłam, bo jest świetna, teraz chyba moja ulubiona. A furkidz mnie rozczarował, taka szmatka cieniutka...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Jest dla mnie taka ciut za szmatkowata właśnie , ja się odzwyczaiłam od takich więc stwierdziłam że to normalne i taka ma być .
Jak będe kupować kolejną (a mam taki zamiar) to wezme 4cm i poproszę podwójną taśme spodnią .[/QUOTE]
Szkoda tylko, że nie mają turkusu w 4 cm.... będę miała dylemat co zamówić, ale chyba padnie na fiolet.
[quote name='Karoola']Dobrze, że to piszecie, nie będę miała wyrzutów sumienia, że jej nie kupiłam :evil_lol:
Ostatnio też jestem przyzwyczajona do sztywnych obroży, najlepiej 4 cm :loveu:
Obroża od taks, z podwójnej taśmy chyba, to marzenie, żałuję, że tak późno ją kupiłam, bo jest świetna, teraz chyba moja ulubiona. A furkidz mnie rozczarował, taka szmatka cieniutka...[/QUOTE]

Pokaż tą obrożę od TAKS. Tzn te od DS są fajne tylko właśnie takie cienkie i następną wezmę właśnie podszytą albo podwójną taśmą albo pianką.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karoola'] A furkidz mnie rozczarował, taka szmatka cieniutka...[/QUOTE]

Ja nie wiem, czemu wy na tego furkidz'a tak narzekacie, my mamy ta obróżkę [url]http://furkidz.eu/pl/p/Obroza-Etno-Time/155[/url] z łańcuszkiem. Noszona jest codziennie, od dnia zakupu i nic jej nie dolega. Wygladą dobrze nigdzie nie jest poprzecierana. Kolory tez są spoko, może ciutkę bledsze, ale bez jakiegoś strasznego dramatu.
Ogólnie jestem zadowolona. Nie wiem czy to kwestia tego, że edycja limitowana, czy moja suka jakoś mało niszczaca jest, ale zasadniczo jedna z lepszych jakie mieliśmy.

Link to comment
Share on other sites

To chyba kwestia psa jednak , u mnie furkidz po miesiącu noszenia co któryś dzień wyglądał jak szmatka , wyblakły , poprzecierany i zwyczajnie brzydki .
I jedyną obrożą której na prawde NIC nie jest mimo najgorszych spacerów jest el perro .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']Ja nie wiem, czemu wy na tego furkidz'a tak narzekacie, my mamy ta obróżkę [URL]http://furkidz.eu/pl/p/Obroza-Etno-Time/155[/URL] z łańcuszkiem. Noszona jest codziennie, od dnia zakupu i nic jej nie dolega. Wygladą dobrze nigdzie nie jest poprzecierana. Kolory tez są spoko, może ciutkę bledsze, ale bez jakiegoś strasznego dramatu.
Ogólnie jestem zadowolona. Nie wiem czy to kwestia tego, że edycja limitowana, czy moja suka jakoś mało niszczaca jest, ale zasadniczo jedna z lepszych jakie mieliśmy.[/QUOTE]
Ja już to tutaj pisałam, ale nasze słoniki z furkidza są w świetnym stanie, tylko trochę wyblaknięte ale tego prawie nie widać. Obroża była bardzo często noszona, często brudzona i często prana (jak się nie chciała doprać do szorowałam ją szczoteczką), nigdzie się nie przetarła.

Link to comment
Share on other sites

Małe porównanie:

furkidz tego dnia kiedy odebrałam przesyłkę (początek października)
[IMG]http://2.bp.blogspot.com/-OhOkIw6hbbg/UgoQHkVAHaI/AAAAAAAACsA/toLV0OWCNjE/s400/DSCF3767.JPG[/IMG]

i miesiąc temu
[IMG]http://1.bp.blogspot.com/-uGgVL22Wskw/UgoQPemwGyI/AAAAAAAACsI/vAeJt1Wg5Q4/s400/DSCF7331.JPG[/IMG]

Trochę słabo widać, ale nie znalazłam lepszych zdjęć. Jak jak oglądam te stare zdjęcia i porównuję obrożę, to na prawdę nie wygląda źle. Kolory nieznacznie straciły moc.

Link to comment
Share on other sites

[b]Kasia i Teodora[/b], z tym możesz mieć problem. Szukałam ostatnio dla swoich psów - większemu znalazłam na grupie FB, sprzedawały tam dwie dziewczyny - jedna z nich chyba nawet jest na Dogo :razz: . Niestety w żadnym sklepie, ani innym przybytku nie znalazłam (tzn. znalazłam w sklepie z artykułami dla yorków jakieś niedobitki, ale chyba nie interesuje Cię obroża w rozmiarze 29cm) :shake: .

Link to comment
Share on other sites

Do nas ostatnio doszly dwie pary szelek (welcome to the jungle z chabrowa tasma i limonkowym przeszyciem i taka ktorej nei bylo na stronie-granatowa w biale kropeczki z szara tasma i granatowym przeszyciem) i obrozka (choco-pierwsza obrozka hand made ktora ma 2 cm a nie 2,5cm i chyba przy obrozkach z tkaniny zostane przy tej grubosci bo wygladaja jakos delikatniej. Tasiemkowe dalej bede zamawiac 2,5) no i zwariowalam, kupilam najdrozsza rzecz dla psa jak do tej pory (drozsza byla niz kenel i legowisko :P ) czyli obroze skorzana z huntera. Snila mi sie po nocach od miesiaca i nie moglam, no po prostu nei moglam jej nie kupic.


A co do 'Molly Flash' i ogolnie wyrobow z PawsitiveDog to ja bardzo polecam. molly flash mam szelki, sa dosc mocno uzywane, bo kupilam je na takie ekstremalniejsze spacery czyli kapiel w morzu,jeziorze, tarzanie w blocie, deszcz itd. i nawet jeszcze ich nie pralam bo sie wykrusza wszystko i przecieram tylko sciereczka.
Ogolnie zadna obroza ani szelki nie sa zniszczone a mam prawie tylko z PSDD, ale ja mam psa od grudnia i juz ponad 10 obrozy i 6 par szelek wiec nie bardzo maja okazje sie przetestowac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnIeLa']Ma ktoś turkusowego rogza z nitką ? Jak się sprawdza? Kolor nie blaknie?[/QUOTE]
Ja mam turkusowego rogza. Na razie obroża nie wyblakła, ale mam ją od niedawna (jakieś 2 miesiące). Dość szybko się brudzi, kurzy i robi się taka matowa, ale po praniu wraca do pierwotnego stanu. Piorę jednak w rękach i w płynie do kolorów, nie szoruję szczotką itd. także nie zdążyła się jeszcze zmechacić.

Link to comment
Share on other sites

Z furkidzem broń boże nie chodzi mi o trwałość/wytrzymałość, tylko o sam fakt, że jest cienka - nie metaforycznie, tylko "grubościowo". Dla mnie jest za miękka i elastyczna, wole sztywne.
[B]Rinuś, [/B]pomieszałam. Obroża od taks jest z jednej warstwy taśmy, ale znacznie sztywniejszej od zwykłego furkidza. Mam jeszcze słoniki z DS i one też bardziej mi się podobają od fur., bo są na dwóch taśmach.
To moja taksówka: [URL]http://imageshack.us/a/img18/5423/p1040197g.jpg[/URL] Mam też do kompletu smycz, też obszytą z jednej strony materiałem i jest wyraźnie miększa od obroży.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Migori']Ja mam turkusowego rogza. Na razie obroża nie wyblakła, ale mam ją od niedawna (jakieś 2 miesiące). Dość szybko się brudzi, kurzy i robi się taka matowa, ale po praniu wraca do pierwotnego stanu. Piorę jednak w rękach i w płynie do kolorów, nie szoruję szczotką itd. także nie zdążyła się jeszcze zmechacić.[/QUOTE]

Też piorę ręcznie obróżki więc problemu być nie powinno ,

dzięki za odpowiedzi :)

Kasia i Teodora poszło pw

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alise']Wiecie może która z obrożowych firm robi takie dla małych psiaków? Poniżej 2cm. Chodzi mi ręcznie robione, gdzie mogę wybrać wzór, podszycie itp. Taks nam gdzieś uciekła i nie ma kto mi zrobić ładnej obróżki :([/QUOTE]

[quote name='Angi']OhMyDog[/QUOTE]
ActivDog chyba też

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...