Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='WEIMAR']no własnie po to aby po spacerze w deszczu nie trzeba było kupować nowej obroży
ale pozwalając psu na chwilę przyjemności w stawie czy rzece z założoną obrożą [B]mordujesz wiele innych zwierząt żyjących w wodzie[/B][/QUOTE]
Jakich? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']Jakich? ;)[/QUOTE]

pytasz serio? nie znasz żadnych zwierząt które żyją w wodzie?
ryby, larwy owadów, którymi żywią się ryby, różne inne stawonogi (chrząszcze wodne, pająki wodne, itp) wchodzące w skład zooplanktonu, będącego podstawą łańcucha pokarmowego wodnego ekosystemu
nie ma wodnych owadów - ryby głodują ale ddla ryb też te substancje są toksyczne
poczytaj ulotkę do produktu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WEIMAR']pytasz serio? nie znasz żadnych zwierząt które żyją w wodzie?
ryby, larwy owadów, którymi żywią się ryby, różne inne stawonogi wchodzące w skład zooplanktonu, będącego podstawą łańcucha pokarmowego wodnego ekosystemu[/QUOTE]
Mój pies co roku nosił obrożę przeciw kleszczą, kąpał się w stawie (niedużym) prawie codziennie i nie zauważyłam, żeby miało to jakiś negatywny wpływ na jego ekosystem, staw zawsze tętnił życiem

Link to comment
Share on other sites

ściągnięcie obroży na chwile kiedy pies chce się wykąpać albo popływać nie jest problemem - kilka sekund na ściągnięcie z szyi a może pomóc nie szkodzić
ten toksyczny wpływ to nie mój wymysł ale tak podaje producent

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WEIMAR']ściągnięcie obroży na chwile kiedy pies chce się wykąpać albo popływać [B]nie jest problemem[/B] - kilka sekund na ściągnięcie z szyi a może pomóc nie szkodzić
ten toksyczny wpływ to nie mój wymysł ale tak podaje producent[/QUOTE]
Zależy dla kogo, mój pies kochał pływać, ściąganie i zakładanie obroży średnio co 10 minut byłoby uciążliwe ;)
Substancje zawarte w obroży na pewno są toksyczne, ale nie przesadzajmy, że pozwalając psu popływać zniszczymy od razu wodny ekosystem :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']Zależy dla kogo, mój pies kochał pływać, ściąganie i zakładanie obroży średnio co 10 minut byłoby uciążliwe ;)
Substancje zawarte w obroży na pewno są toksyczne, ale nie przesadzajmy, że pozwalając psu popływać zniszczymy od razu wodny ekosystem :eviltong:[/QUOTE]

To jest tak samo jak z sprzątaniem po psie, wyrzucaniem śmieci nie tam gdzie trzeba itp. itd. Jedno nie sprzątnięcie po psie świata nie zasyfi, tak samo jak chwila kąpieli w obróżce nie niszczy całego świata wodnego. Każdy ma swoje sumienie i robi co jest wg. niego słuszne :)

Link to comment
Share on other sites

jak jestes z psem nad woda to ja bym mu sciagnal na czas pozostawania w okolicach wody
nawet jesli wyjdzie z wody i wejdzie w krzaki bez obrozy to i tak jest chroniony bo siersc jest wysycona substancjami z obrozy wiec ochrona przed kleszcami dziala nawet jesli pies nie ma na sobie obrozy przez kilka godzin
załozysz z poworotem jak sie oddalicie od wody
przez te kilanascie/kilkadziesiat minut pies bedzie chroniony mimo ze obrozy nie ma na sobie
bo substancje zawarte w obrozy stale i powoli uwalniaja sie do siersci

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Voute']AD ma jeszcze tą zieloną tasiemkę agility? Bo na stronie nie widzę

No i jaki kolor taśmy i pianki do niebieskiej tasiemki obedience dla rudego spaniela? Ma ktoś jakiś pomysł? ;)[/QUOTE]

Dla rudzielca to może czarny podkład i czarna pianka tak jak tu: [URL]http://www.activdog.pl/wp-content/uploads/2012/01/activdog_obi.jpg[/URL], albo czarny podkład i jakaś szara pianka, np. 14.

Ja miałam wcześniej taki problem, ale chyba się już zdecydowałam, na czarnym wszystkim nie chciałam, bo mam czarnego psa. Wezmę beżowe obi na czarnym podkładzie z pianką 23 lub 24 (ktoś tu miał tylko wstawić zdjęcie z pianką 23). Ale kupię chyba dopiero w następny weekend, bo w przyszłym tygodniu wyjeżdżam na 4 dni nad może, a chciałabym być w domu jak obroża przyjdzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='semp']a substancje z siersci, podczas plywania, nie przedostana sie do wody?[/QUOTE]
oczywiście że się przedostają ale są w dużo mniejszym stężeniu niż w obroży
taka jest przewaga obroży np nad kroplami że substancje uwalniają się stale w niewielkiej ilości do sierści i dlatego obroża może działać do 8 miesięcy

Edited by WEIMAR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...