Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='majusa']
Mi sie wydaje ze to moze byc kwestia przyszycia tych bocznych tasm z ktorch powstaje raczka. Od razu zauwazyłam ze DS przyszywa tasmę boczną na piersiową w znacznie wiekszej odleglosci od obwodowej niz PSDD.
[/QUOTE]
[quote name='Olson']O kurcze, faktycznie kiepsko to wygląda. I ta rączka też strasznie długa.

Od naszych 73cm odejmę co najmniej 6...[/QUOTE]
[quote name='Victoria']
Ewa a to nie jest tez kwestia wysokości tego paska?? bo wydaje mi sie ze ogolnie strasznie nisko jest przyszyty.
Albo też dł tych skośnych pasków. Wydaje mi sie ze ds/ad zawsze robili je dłuzsze i przyszyte do tego przedniego troche dalej[/QUOTE]
[quote name='rashelek']
Ewa, mnie też się wydaje, że dużo do "gadania" mają te skośne paski, przez nie szelki się chyba nie układają. Bo jeśli dobrze kojarzę masz te pomarańczowe z PWDD i one są dobre, prawda?[/QUOTE]
Tak, macie rację, na pewno długość tych skośnych pasków i ogólnie przyszycie tego paska z przodu mają znaczenie. Coś mi się zdaje, że sporo trzeba będzie przy nich przerobić niestety :roll: Mamy też drugie szelki z Pawsitive i ogólnie leżą lepiej, aczkolwiek obecnie też są do przeróbki, bo Duffo sporo schudł ostatnio i są za luźne... ale mimo to i tak leżą lepiej niż nowe ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']Tak, macie rację, na pewno długość tych skośnych pasków i ogólnie przyszycie tego paska z przodu mają znaczenie. Coś mi się zdaje, że sporo trzeba będzie przy nich przerobić niestety :roll: Mamy też drugie szelki z Pawsitive i ogólnie leżą lepiej, aczkolwiek obecnie też są do przeróbki,[B] bo Duffo sporo schud[/B]ł ostatnio i są za luźne... ale mimo to i tak leżą lepiej niż nowe ;)[/QUOTE]
No własnie widziałam zdjęcie z chora łapką, mam nadzieje ze to nic powaznego....
ps: poza tym ze szelki w ogole nie leza to kolorystycznie są śliczne ! .

[quote name='vege*']to bierz kolejne :diabloti: tylko teraz z innym haftem :)[/QUOTE]

hahaha, na razie koniec z zakupami. Potrzebna mi tylko czarna smycz najlepiej przepinana. Zastanawiam sie nad przepinana rogzowa z nitką (ale strasznie droga) albo nad rurowa, albo nad flexi......
i własnie odkryłam ze flexi ma serie lupine hehehe ma sie ten refleks;)
[IMG]http://www.lupinepet.com/wp-content/uploads/2012/07/lupine_group.jpg[/IMG]( fajna ta z pacyfka;))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majusa']No własnie widziałam zdjęcie z chora łapką, mam nadzieje ze to nic powaznego....
ps: poza tym ze szelki w ogole nie leza to kolorystycznie są śliczne ! .
[/QUOTE]
Z tą łapą to bardzo długa historia niestety... Rozciął ją sobie w zimę, miał szytą, niby już się prawie zagoiła, ale wciąż nie do końca, opuszka była spuchnięta, obolała, to samo zaczęło się dziać z drugą, leki i antybiotyki nic nie dawały... I w końcu wybraliśmy się do chirurga, w zeszły wtorek Duffel miał zabieg, otworzyli mu te rany, na nowo przepłukali i oczyścili, a potem zszyli. Niestety wdarło się tam zakażenie i samo by się nigdy nie zagoiło :( A on najpierw przez tą bolącą łapę (dosłownie wył z bólu przy dotykaniu tam), teraz przez te opatrunki itp. w ogóle nie ma humoru, mimo, że ruchu oczywiście mniej, to na jedzenie nie ma ochoty i schudł.
Żeby nie było OT, to dziękuję :) Mi też się bardzo podobają, kolory są fajne, takie soczyste :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']Z tą łapą to bardzo długa historia niestety... Rozciął ją sobie w zimę, miał szytą, niby już się prawie zagoiła, ale wciąż nie do końca, opuszka była spuchnięta, obolała, to samo zaczęło się dziać z drugą, leki i antybiotyki nic nie dawały... I w końcu wybraliśmy się do chirurga, w zeszły wtorek Duffel miał zabieg, otworzyli mu te rany, na nowo przepłukali i oczyścili, a potem zszyli. Niestety wdarło się tam zakażenie i samo by się nigdy nie zagoiło :( A on najpierw przez tą bolącą łapę (dosłownie wył z bólu przy dotykaniu tam), teraz przez te opatrunki itp. w ogóle nie ma humoru, mimo, że ruchu oczywiście mniej, to na jedzenie nie ma ochoty i schudł.
Żeby nie było OT, to dziękuję :) Mi też się bardzo podobają, kolory są fajne, takie soczyste :)[/QUOTE]

Uuuu, to nie ciekawie. Zdrówka dużo dla Duffelka :Rose:
Przy przeróbce szelek tylko nie zmniejsz ich za bardzo, bo jak w końcu Duffel wyzdrowieje, nabierze apetytu i masy to znowu będziesz miała problem, ze za małe :)

[quote name='Kasi i Lena']Ja jestem chora na taką flexi ale po pierwsze nie wiedziałabym do której obroży bo mam dwie pod kolor flexi. Po drugie mam 3 zwykle flexi.[/QUOTE]
Ja tez mam dwie obroze pod kolor wid west i pupy love ale te akurat mi sie nie podobaja za bardzo. Fajna jest pacyfka i pawie piórka....ale jak bym kupowała to chyba zwykla jednolita szaro-czarną.
Muszę przemyśleć temat czarnej smyczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majusa']

Ja tez mam dwie obroze pod kolor wid west i pupy love ale te akurat mi sie nie podobaja za bardzo. Fajna jest pacyfka i pawie piórka....ale jak bym kupowała to chyba zwykla jednolita szaro-czarną.
Muszę przemyśleć temat czarnej smyczy.[/QUOTE]

Ja mam Puppy Love i Tickled Pink. Tak jak im się przyglądam to ta druga fajniejsza. Z pacyfką jest cudna:loveu:
Najlepiej jednak chyba zwyklą czarną mieć do wszystkiego pasuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majusa']

hahaha, na razie koniec z zakupami. Potrzebna mi tylko czarna smycz najlepiej przepinana. Zastanawiam sie nad przepinana rogzowa z nitką (ale strasznie droga) albo nad rurowa, albo nad flexi......
i własnie odkryłam ze flexi ma serie lupine hehehe ma sie ten refleks;)
[IMG]http://www.lupinepet.com/wp-content/uploads/2012/07/lupine_group.jpg[/IMG]( fajna ta z pacyfka;))[/QUOTE]

Mam dwie przepinane smycze, trzecią o takiej długości zamówiłam zwykłą, bo przepinane są jednak ciężkie przy karabińczyki i praktycznie używam je jedynie rozpięte na maksa.

A o tej serii flexi nie słyszałam! Więc jestem bardziej zacofana niż Ty ;)

Mam zwykłą czarną flexi comfort, już raz została przetyrana przez psa, który mi za czymś pobiegł. Rączka się trochę obtarła, za to taśma utknęła pod kołem zaparkowanego samochodu. Na szczęście znalazł się jakiś facet (a było to o 1:00 w nocy) który pomógł mi ją wyszarpnąć spod tego koła. Taśma jest tylko trochę naruszona, właściwie nie widać zniszczenia.
No i czarny pasuje praktycznie do każdej obroży, choć ja używam jej z szelkami albo jedynie z czerwoną obrożą PSDD, którą tu kiedys wklejałam (bo napis flexi ma czerwone tło :P)

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłam tak na szybko zdjęcie porównawcze szelek z DS i Pawsitive. Faktycznie widać dużą różnicę w przyszyciu tych pasków ukośnych. DS przyszywa je dalej,przez co automatycznie ten pasek z przodu leży wyżej i trzyma się na miejscu...
[url]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/v/975117_4678803260039_512088017_n.jpg?oh=7a6b04a8624567ab429bbae1a7beb038&oe=519C4EBD&__gda__=1369247816_ad166a406de49b9bb960e89f5e0a35ce[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majusa']hahaha, na razie koniec z zakupami. Potrzebna mi tylko czarna smycz najlepiej przepinana. Zastanawiam sie nad przepinana rogzowa z nitką (ale strasznie droga)[/QUOTE]

Mnie się swojego czasu udało w prodogu kupić przepinaną Mkę z nitką za niecałe 40zł. Z tym, że uważam, że spokojnie wytrzymałaby 20kg psa ta Mka, która jest rekomendowana dla psa wielkości jack russela ;) Ponadto przez długi czas była dość sztywna, ale teraz jest już fajna - nie szmatowata i nie za sztywna. Nie machaci się, nie strzępi, nie wyblakła.
Generalnie jestem zadowolona i polecam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majusa']Słoneczko dziś wyszło ....tak więc obiecana Figusia w odblaskach :loveu:
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images36.fotosik.pl/485/3146cc20b4f29214.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE]

Świetne :D
Ciekawe czym się inspirowałaś :diabloti:

[IMG]http://pelna-miska.pl/userdata/gfx/4f6f115545d725bf3793a90389aab856.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...