Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

no mam dosyc dlugie. ja nie moge miec tego wysiegnika przymocowanego talkiem sztywno, bo wtedy wlasnie tak mnie on wkurza, a nie moge...ciagle o niego ocieram. na poczatku tez mialam tak sztywno, ale sie zatrzymalam i rozkrecilam go troche. teraz mam taki latajacy i jest troche lepiej. nawet moj pies sie nauczyl, ze ma biec nieco z tylu, zeby mnie nie draznic tym gownem:))

poza tym na stalej trasie musimy przejsc przez jaz i sluze, gdzie oczywiscie jest "wstep wzbroniony", bo to taki waziutka metalowa kladeczka. i tam musze przesunac ten wysiegniczek tak, aby byl nad rama, bo onaczej nie przejde.


tym czasem zara do pracy. bardzo polubilam jezdzenie do pracy i troche olewam moje wszystkie tegoroczne kontrakciki na rzecz tego, na ktory jezdze rowerkem:))))

Link to comment
Share on other sites

mój trzyma się równo roweru i nie wychodzi przed niego, tak został nauczony. nie ciągnie, bo mi to do niczego nie jest potrzebne, nie rzuca się na boki za niczym, nie wybiega przede mnie, po prostu leci obok więc u mnie tego typu problemy nie występują. za to już dwa razy przydało się to, że smycz miałam w ręku i dzięki temu pies nie dostał rowerem ani nic złego mu się nie stało. i to wcale nie musiałam zostać potrącona samochodem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']a jaki to wysięgnik? dacie linka? może też bym się skusiła, bo bym chciała pojeździć z suką, ale się boję, że mnie zabije na pierwszych kilku metrach :roll:[/QUOTE]
[url]http://allegro.pl/listing/listing.php?string=wysi%C4%99gnik+do+roweru[/url]

spróbuj, a może Etna załapie raz dwa o co chodzi i będziecie rowerowe wycieczki uprawiać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx'][URL]http://allegro.pl/listing/listing.php?string=wysięgnik+do+roweru[/URL]

spróbuj, a może Etna załapie raz dwa o co chodzi i będziecie rowerowe wycieczki uprawiać.[/QUOTE]

kurcze, może najpierw spróbowałabym bez tego, bo to jednak wydatek, ale nie wiem czy bez będzie bezpiecznie z tym szałaputem... :roll: z drugiej strony jak z nią biegałam to była zajęta bieganiem, więc może na rowerze też by tak było?
a w juliusach dobrze na rower?

Link to comment
Share on other sites

a nie będą ją za bardzo grzały? u mnie też psisko zajęło się biegnięciem i pilnowaniem mnie. potem dorzucasz do tego komendy do skrętów, zwolnienia, przyspieszenia, zatrzymania. jak się boisz, że Cię pociągnie to zamiast w ręku przyczep smycz pod siodełkiem, tylko pilnuj, żeby się nie wkręciła w koło.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']a nie będą ją za bardzo grzały? u mnie też psisko zajęło się biegnięciem i pilnowaniem mnie. potem dorzucasz do tego komendy do skrętów, zwolnienia, przyspieszenia, zatrzymania. jak się boisz, że Cię pociągnie to zamiast w ręku przyczep smycz pod siodełkiem, tylko pilnuj, żeby się nie wkręciła w koło.[/QUOTE]

jechałabym wieczorem, bo tak jak jest teraz to dla niej i tak za gorąco. jakby się nauczyła to na pewno TŻ chętnie by z nią jeździł, muszę spróbować :) jak się będzie nagrzewać to wtedy pomyślę o innych szelkach

bo szczeniaczkom to chyba nie wolno tak biegać? powinnam poczekać aż mały dorośnie, nie?

Link to comment
Share on other sites

zalezy jakie bieganie masz na myśli, krótkie dystanse, spokojnym tempem, czemu by nie? O ile to nie będzie jakieś katowanie młodego, to bez przesady, to nie jest molos, zeby panikować. A trening z rowerkiem, tak jak dziewczyny piszą, załapanie o co w tym, nomem omen, biega, na pewno mu nie zaszkodzi. ;)

Link to comment
Share on other sites

No ja ze swoim psem raz jechałam ze smyczą w ręku i ledwo uniknęłam spotkania 3-go stopnia z drzewem. Nigdy więcej :P A teraz rower umarł, chętke mam na jazde straszną a nie ma czym...

Żeby nie było offa, to czekam od wczoraj na listonosza z paczuchą, mam nadzieję, że dzisiaj już będzie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Popieram w przypadku dużego psa tylko jazda z tyłu praktykowałam z moim sznaucerkiem później sporadycznie zdarzało mi się trzymać smycz w ręku ale dopiero w tedy gdy byłam już pewna Bemola a on miał zakodowane jak ma się zachowywać. Wcześniej to byłoby samobójstwo. Teraz zaczęłam jeździć z Kryśkiem z przodu bo stwierdziłam że knyopek mnie nie zabije....wracam do jazdy z tyłu i chyba też kupie wysięgnik Krystek 12kg z przodu daje sie we znaki znacznie bardziej niż 50kg Bemola z tyłu. Dodatkowo z przodu ciągnie jak głupi pełnym galopem nie mogę go nauczyć biegania kłusem.
Reasumując pies z tyłu chyba że pies ma faktycznie ciągnąć.

Motyleqq ale tan mały to już chyba nie taki mały :P molosem nie ejst raczej nie musisz czekać jak skończy 1,5roku. Mój teraz tyle nie ma, pierwszy raz wyszliśmy jak miał coś koło 9 miesięcy...no i pokochał ino...dalej mu to kiepsko idzie bo on jest tak nakręcony i chce szybciej więcej i kłus to nie jego bajka dlatego planuje chyba ten wysięgnik...bo jak na razie to wyszliśmy kilka razy..mam wrażenie że on mógłby biec aż by padł :roll:

Edited by PaulinaBemol
Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']zalezy jakie bieganie masz na myśli, krótkie dystanse, spokojnym tempem, czemu by nie? O ile to nie będzie jakieś katowanie młodego, to bez przesady, to nie jest molos, zeby panikować. A trening z rowerkiem, tak jak dziewczyny piszą, załapanie o co w tym, nomem omen, biega, na pewno mu nie zaszkodzi. ;)[/QUOTE]

no w sumie racja, takie kilka minut dla przyzwyczajenia się krzywdy nie zrobią.

a właśnie leżą na poczcie jego szeleczki :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masdamerka']To jakie w końcu zamówiłaś? :diabloti:[/QUOTE]

pomarańczowe, ale trochę żałuję, bo się okazało, że pomarańczowa obroża która miałam jest na niego dobra. mogłam wziąć niebieskie, to miałby różne kolory :-( :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']pomarańczowe, ale trochę żałuję, bo się okazało, że pomarańczowa obroża która miałam jest na niego dobra. mogłam wziąć niebieskie, to miałby różne kolory :-( :evil_lol:[/QUOTE]

nie no, teraz to wyjdzie, że jeszcze niby masz gust jakiś :diabloti: ciesz się, będzie lansersko, a nie bambersko :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

nie kupuj wysiegnika. serio styknie ci smycz przepinana pod siodelkiem na poczatek.
a jak juz sie zdecydujesz kupic, bo zajarzycie, to zainwestuj w ten drozszy.


szczenieta niezaleznie od rasy do ukonczenia pierwszego roku zycia nie powinny biegac przy rowerze, bo to jest ruch wymuszony. pol roku jeszcze sie bym radzila wstrzymac.

Link to comment
Share on other sites

A_niusia , o krótym droższym wysięgniku mówisz ?

[IMG]http://media.mediazs.com/bilder/smycz/rowerowa/w/zestawie/kleinmetall/1/300/5109_kleinmetall_fahrradhalter4_1.jpg[/IMG]

czy

[IMG]http://nokautimg4.pl/p-c0-18-c0187e0f058c5fa9bb41565d41c43e41500x500/trixie-biker-do-prowadzenia-psa-uchwyt-do-roweru-smycz-rowerowa.jpg[/IMG]
Myślałam o tym drugm, jest mniej skomplikowany, ale szelki mogą się bardziej przekęcać.

Zamierzam kupić któryś z nich, bo teraz na chodnikach, na drodze Lena biegnie na wysokości koła ( chce być na równo z rowerem), gdy ja trzymam smycz w ręce, na kierownicy , a już w polach, na drogach ubitych przepinam ją do kierownicy i ciągnie rower przed kołem.

Wolałabym teraz przepiąć ją na taki wysięgnik do roweru i to jej z kojarzyć, by biegla przy rowerze, bo w najbliższym czasie kupuje hulajnoge i tam chce żeby biegła przed nią , na takim czymś : [URL]http://www.cesky-sport.cz/img/p/1377-3477-thickbox.jpg[/URL].

Link to comment
Share on other sites

drzalka, zrób dwie komendy: jedna to ciągnięcie przed rowerem czy tą hulajnogą albo po prostu przed Tobą jak idziecie/biegniecie a druga na chodzenie równiutko przy rowerze czy jak idziecie/biegniecie to przy Tobie. wtedy dla niej nie będzie miało znaczenia, czy za nią jest rower czy hulajnoga (o ile bez komendy by znaczenie miało:cool3:).

Link to comment
Share on other sites

[B]a_niusia[/B] dlaczego odradzasz? ja jeździłam z Bemolem przypiętym pod siodełko ale musze przyznać żę jak smycz była luźna to musiałam uważać co by się nie zaplątać, szybko to dało się opanować ale Bem szybko pojął o co chodzi. Teraz chce Kryśka nauczyć i trochę się boję że on jest zbyt żywiołowy i lepiej by było z wysięgnikiem, bo on raz będzie próbował na pewno rower wyprzedzać innym razem luźno nie chciałabym żeby luźna smycz mi pod pedał podchodziła jak będziemy jechać...( a wydaje mi się że Etna też jest raczej żywiołowa i pobudliwa plus sporo większa ) Chyba byłby pomocny w przypadku takiego pobudliwego psa?
Jaki wysięgnik polecasz?

Edited by PaulinaBemol
Link to comment
Share on other sites

Komende ma, ale chodzi o to, że i tak chce kupić wysięgnik, bo męczy mnie to trzymanie smyczy w ręce, czy na kierownicy, może mi wpaść pod koło i się wkręcić. Ona ogolnie od początku była uczona biegu przy rowerze, ale później nie egzekwowałam pozycji, i zaczęła wybiegać w przód. Nie ciągnie, biegnie luzem ale nieco przy kole. Teraz w polach biegnie przed kołem, bo nabrała pewności - kiedyś wpadła pod koło i miała traumę.

Na hulajnogę jestem od dawna najarana, ale taką z mniejszymi kołami, łatwiejsza do ogarnięcia, więc tam będzie sobie mogla biegać z przodu jak chce.

Link to comment
Share on other sites

ja mam ten najprostszy wysiegnik trixie i juz wyzej napisalam, co mi w nim przeszkadza.
moja suka tez jest narwana, nadpobudliwa i ma adhd, ktore serio ciezko czasem opanowac. na rowerze uczyla sie biegac bez wysiegnika i nauczyla sie mega szybko.

jest idealnym psem przyrowerowym. ale to glownie dlatego, ze jej sie to bardzo spodobalo, a biegnac przy rowerze jest bardzo skupiona na biegu. to taki pies-praca to praca, powiedz mi, co mam zrobic, rob to razem ze mna a dam z siebie wszystko.


nie mam doswiadczenia ze sprzetem "dorowerowym", ale wiem, ze w ogole nie trzeba go miec, zeby psa nauczyc biegac przy rowerze. ja nauczylam psa bez tego.

Link to comment
Share on other sites

Przyszła paczucha :loveu:
Mniejsza jest bardzo intensywna, ale nijak nie da się tego koloru ładnie ująć na zdjęciach, wychodzi granatowy albo taki blady :hmmmm:
[IMG]http://img560.imageshack.us/img560/9402/a16q.jpg[/IMG]

Zboleć nie mogę, że tego granatu i fuksji nie ma w mniej niż 3cm szerokości.
No i bardzo muszę ElPerro pochwalić, zamówienie poszło w poniedziałek po południu, w środę już miałam info, że przesyłka poszła :)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam dokładnie taki sam wysięgnik pod rower jak aniusia i sobie chwaliłam (chwaliłam bo już Brutusa nie ciągam na rowerze), ta linka jest amortyzująca więc nie ściąga twardo od razu jak pies lekko pociągnie. Jednak chyba każdy powinien wiedzieć, że pies musi reagować na podstawowe komendy typu "stój","wolniej", "czekaj", inaczej jest to i tak bardzo niebezpieczne.
Z moim poprzednim psem kiedyś poszlam na rower to jak mnie pociągnął to nie wiem nawet kiedy lezałam na betonie razem z rowerem trzymając smycz w ręku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='drzalka']A_niusia , o krótym droższym wysięgniku mówisz ?

[IMG]http://media.mediazs.com/bilder/smycz/rowerowa/w/zestawie/kleinmetall/1/300/5109_kleinmetall_fahrradhalter4_1.jpg[/IMG]

czy

[IMG]http://nokautimg4.pl/p-c0-18-c0187e0f058c5fa9bb41565d41c43e41500x500/trixie-biker-do-prowadzenia-psa-uchwyt-do-roweru-smycz-rowerowa.jpg[/IMG]
Myślałam o tym drugm, jest mniej skomplikowany, ale szelki mogą się bardziej przekęcać.

Zamierzam kupić któryś z nich, bo teraz na chodnikach, na drodze Lena biegnie na wysokości koła ( chce być na równo z rowerem), gdy ja trzymam smycz w ręce, na kierownicy , a już w polach, na drogach ubitych przepinam ją do kierownicy i ciągnie rower przed kołem.

Wolałabym teraz przepiąć ją na taki wysięgnik do roweru i to jej z kojarzyć, by biegla przy rowerze, bo w najbliższym czasie kupuje hulajnoge i tam chce żeby biegła przed nią , na takim czymś : [URL]http://www.cesky-sport.cz/img/p/1377-3477-thickbox.jpg[/URL].[/QUOTE]


Powiem Wam szczerze, że porównywałam obydwa wysięgniki przed zakupem: taki, jak u A_niusi na zdjęciu i ten drugi: moim zdaniem (podkreślam, że dotykałam, widziałam obydwa na żywo przed zakupem) ten metalowy wcale nie jest wiele lepszy, wykonanie średnie w porównaniu do ceny;), a montuje się go identycznie jak ten, który mam, tyle że jest metalowy i ma inny kształt, wydaje mi się, że tak samo będzie się obracał jak i tamten.

Edited by Czekunia
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...