Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Jaki wzorek na norwegi dla tego pana :razz:?

[IMG]http://images43.fotosik.pl/1820/cb157368f7803641med.jpg[/IMG]


1.[IMG]http://imageshack.us/a/img703/224/21226742.png[/IMG]

2. [IMG]http://imageshack.us/a/img195/590/19315424.png[/IMG]

I która siateczka?
[IMG]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/923177_310709452393000_192745923_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barberry']

Dla wszystkich tych, którzy uważają, że yorki psy niezdolne do wysiłku i całodziennego chodzenia po niemałych górach :diabloti:[SIZE=1] ja miałam szybciej dość niż ona...[/SIZE][/QUOTE]

Pewnie to też bierze się stąd że ponad 50% yorków ma problemy z kolanami, a to przekłada się na ograniczenie sprawności ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Pewnie to też bierze się stąd że ponad 50% yorków ma problemy z kolanami, a to przekłada się na ograniczenie sprawności ;)[/QUOTE]

Wiesz co, Lilo miała martwicę aseptyczną głowy kości udowej - musiała w wieku 9 miesięcy przejść operację i nie ma w tej chwili w ogóle jednego stawu biodrowego. Miesiące rehabilitacji (laser, magnetoterapia, pływanie, masaże) i jest jak nowa. Da się :D

Link to comment
Share on other sites

w obroży Martis zardzewiała klamra i powychodziły nitki z taśmy ( na szczeście tasiemka się dobrze trzyma) .
nadal dobrze wygląda (była na 2 porządnych spacerach i 1 pod blok) nitki po przypalałam a klamre spróbuje doczyścić pastą do zębów .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barberry']Wiesz co, Lilo miała martwicę aseptyczną głowy kości udowej - musiała w wieku 9 miesięcy przejść operację i nie ma w tej chwili w ogóle jednego stawu biodrowego. Miesiące rehabilitacji (laser, magnetoterapia, pływanie, masaże) i jest jak nowa. Da się :D[/QUOTE]

Wiem, że się da ;)
Wiele ludzi jednak nie ma świadomości, że z ich psami jest coś nie tak, na przykład przy zwichnięciu się rzepki często nie ma ewidentnej kulawizny, ale może występować ogólna niechęć do ruchu i człowiek sobie myśli - taki mały piesek to daleko chodzić nie może.
Fajnie, że trafiłaś też na dobrego ortopedę, który dobrze zdiagnozował i doprowadził psa do sprawności.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']Z psem w Tatry? Myślałam, że jest zakaz? ;)[/QUOTE]

W Polsce tak. Na Słowacji można wchodzić z psem na cały obszar parku narodowego i regularnie z tego korzystamy :D

[quote name='Justa']Wiem, że się da ;)
Wiele ludzi jednak nie ma świadomości, że z ich psami jest coś nie tak, na przykład przy zwichnięciu się rzepki często nie ma ewidentnej kulawizny, ale może występować ogólna niechęć do ruchu i człowiek sobie myśli - taki mały piesek to daleko chodzić nie może.
Fajnie, że trafiłaś też na dobrego ortopedę, który dobrze zdiagnozował i doprowadził psa do sprawności.[/QUOTE]

Pewnie masz rację. Z tym ortopedą to nie tak do końca - zdiagnozował i zoperował dobrze ale rehabilitacji żadnej nie zalecił. Stwierdził, że piesa i tak nie będzie przecież uprawiać żadnego sportu. Sama szukałam informacji co zrobić żeby przyspieszyć powrót do sprawności :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='razed_in_black']czemu Polska to taki psi ciemnogród :| za granicą można iść z psem wszędzie u nas oczywiście nie...[/QUOTE]

Może dlatego, że z [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]785 km² Tatr tylko [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=sans-serif]175 km² należy do Polski ;) Słowacy "nie rozczulają" się więc tak bardzo i nie dbają tak pieczołowicie o swoje góry. Szlaki są o wiele gorzej przygotowane, w wielu miejscach masowo wycinane są drzewa - coś u nas nie do pomyślenia. U nas wystarczy wejść w byle dolinkę i jest pięknie, na Słowacji dopiero wyższe partie wyglądają "porządnie" ;)[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barberry']Może dlatego, że z [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]785 km² Tatr tylko [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=sans-serif]175 km² należy do Polski ;) Słowacy "nie rozczulają" się więc tak bardzo i nie dbają tak pieczołowicie o swoje góry. Szlaki są o wiele gorzej przygotowane, w wielu miejscach masowo wycinane są drzewa - coś u nas nie do pomyślenia. U nas wystarczy wejść w byle dolinkę i jest pięknie, na Słowacji dopiero wyższe partie wyglądają "porządnie" ;)[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

ale wiesz nie chodzi mi tylko o Tatry, swojego czasu dużo jeździłam do Wolińskiego Parku Narodowego i tam też jest zakaz wprowadzania psów, a że często jeździ tam straż to psa się nie da wprowadzić, a żeby dojść do morza trzeba przejść przez WPN :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='razed_in_black']ale wiesz nie chodzi mi tylko o Tatry, swojego czasu dużo jeździłam do Wolińskiego Parku Narodowego i tam też jest zakaz wprowadzania psów, a że często jeździ tam straż to psa się nie da wprowadzić, a żeby dojść do morza trzeba przejść przez WPN :/[/QUOTE]
na plaży też jest zakaz wprowadzania psów ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']Pochwalę się teraz na psie :razz:
[/QUOTE] CUDNIE :loveu:

[quote name='Aleksandrossa']Jaki wzorek na norwegi dla tego pana :razz:?
[/QUOTE] 2+ czerwona siateczka


[quote name='Luzia']Ja bym wybrała drugi, ale co do siateczki nie mam pojęcia :lol: Może czerwona?[/QUOTE] Ja tak samo:cool3:

[quote name='gops']w obroży Martis zardzewiała klamra i powychodziły nitki z taśmy ( na szczeście tasiemka się dobrze trzyma) .
nadal dobrze wygląda (była na 2 porządnych spacerach i 1 pod blok) nitki po przypalałam a klamre spróbuje doczyścić pastą do zębów .[/QUOTE] UUuuuuu to nie dobrze .....ja rozumiem rdze po jakims czasie ale po jednym spacerze....:shake:

[quote name='Rinuś']Nasz dogstyle :)

Obróża musiała być grubsza jeśli chciałam 4cm i są dwie taśmy.
[/QUOTE] Do pyska Brutusowi w DS :loveu:

[quote name='monisiaxp'][B]@majusa[/B] - bo mam czarnego prosiaczka z różowym brzuszkiem który jest moją księżniczką :D a tak na serio to po prostu się trafiały takie obróżki, nie kupowałam patrząc na kolor tylko " ładne, to biorę " :D[/QUOTE]
Rozumiem:) Ja tez na poczatku jak maniak chcialam wszystko czerwone bo miałam tylko jedna czerwona smycz a teraz sie rozkrecilam. A z ta ksiezniczka to masz racje :) Moja dla mnie tez jest :diabloti:

[quote name='IZMADO']No to proszę, moja w czerwieni:
Pawsitive Dog Design - You're my best friend.[/QUOTE] Pięknie jej w czerwieni :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majusa']

UUuuuuu to nie dobrze .....ja rozumiem rdze po jakims czasie ale po jednym spacerze....:shake:

[/QUOTE]
napisałam do nich i doszliśmy do wniosku że to jakaś ferelna klamra mi się trafiła bo wcześniej nie mieli takich przypadków.
akurat wzięłam tą obroże od razu na bardzo brudny spacer na jaki najczęściej biore coś czego mi nie szkoda ew łańcuszek ale chciałam sprawdzić firme.
zobaczymy jak się zachowa kolejna obroża od nich , na pewno napisze tutaj .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...