Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

pewnie się powtórzę, ale... smycze firmy Aleksandra są na prawdę, obecnie chyba najlepszymi smyczami na polskim rynku. bardzo wygodne, plecione z super miękkich i super trwałych sznurków. naszą czarną smycz z Aleksandry mam ponad rok, używam jej na każdy spacer - zdarzało się, że leżała w błocie/krzakach/wodzie i nadal wygląda jak nowa. była prana pewnie ze 30 razy i nie wyblakła. ;)
jedyny minus to taki, że smycze można kupić tylko i wyłącznie na wystawach. jednak, jeszcze nie zdarzyło mi się być na CACIBie, na którym by ich nie było. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luzia']ami play mieliśmy w przytulisku i dość długo dawała radę, w końcu poszła do adopcji z jakimś psem :)[/QUOTE]
dzięki :) bo na allegro znalazłam mój ulubiony wzorek szachownicę i się zastanawiam teraz :)

[quote name='Olson']pewnie się powtórzę, ale... smycze firmy Aleksandra są na prawdę, obecnie chyba najlepszymi smyczami na polskim rynku. bardzo wygodne, plecione z super miękkich i super trwałych sznurków. naszą czarną smycz z Aleksandry mam ponad rok, używam jej na każdy spacer - zdarzało się, że leżała w błocie/krzakach/wodzie i nadal wygląda jak nowa. była prana pewnie ze 30 razy i nie wyblakła. ;)
jedyny minus to taki, że smycze można kupić tylko i wyłącznie na wystawach. jednak, jeszcze nie zdarzyło mi się być na CACIBie, na którym by ich nie było. :)[/QUOTE]
A jaką masz szerokość i pamiętasz może w jakiej cenie one są? Ja potrzebuję jakiejś wygodnej smyczy na zmianę z tymi co mam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']
A jaką masz szerokość i pamiętasz może w jakiej cenie one są? Ja potrzebuję jakiejś wygodnej smyczy na zmianę z tymi co mam.[/QUOTE]

Jutro sprawdzę jaka to szerokość, ale oni mają baardzo duży wybór - mnóstwo kolorów, smycze przepinane, nieprzepinane, i inne kombinacje (np. smycz tak jakby złożona na pół, ale bez regulacji - Pan mówił, że specjalnie na rower). Z tego co pamiętam za przepinaną, coś koło 3m (jutro sprawdzę), z dużymi karabińczykami płaciłam ok. 35zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Victoria']trzecia od gory to turkus czy mięta xd?
mam taka obroze i nie wiem hahahah ;p
[IMG]http://img13.allegroimg.pl/photos/oryginal/31/32/79/15/3132791508[/IMG][/QUOTE]

Jak dla mnie to to jest turkusowy, nawet bym powiedziała wpadający w błękit, miętowy jest bardziej zielony

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rosemary']Jak dla mnie to to jest turkusowy, nawet bym powiedziała wpadający w błękit, miętowy jest bardziej zielony[/QUOTE]

te 4 obroże są moje i na 100% trzecia od góry to mięta z różową eko ;) na żywo kolor jest trochę inny

Link to comment
Share on other sites

[quote name='konikowa']te 4 obroże są moje i na 100% trzecia od góry to mięta z różową eko ;) na żywo kolor jest trochę inny[/QUOTE]

Masz je a co dzień, więc raczej wiesz lepiej, wydawało mi się, że jednak inny kolor ;) Każdy też nieco inaczej odbiera barwy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Co powiecie o smyczach Ami Play? Są wytrzymałe i wygodne?[/QUOTE]

Zależy na czym podszyte. Te szerokie 3cm na bawełnie są świetne, fajnie leżą w ręce i nie palą skóry (ale zimą w rękawiczkach się ślizgają). A te na nylonie to parodia, mokre są obrzydliwe w dotyku, suche palą ręce a na mrozie sztywnieją :P Dlatego też ja sobie odpuściłam kupowanie, bo bawełnianych węższych nie mają wcale.

Link to comment
Share on other sites

Niedawno po jakichś 2 latach odnalazłam (a właściwie moja siostra) w zakamarkach naszych garaży...15m taśmę z ds :loveu:
Mimo że długaśne toto to na spacerze z onkiem jest świetne <3
Bez obaw mogę go trochę spuścić, żeby sobie pobiegał ale bez stresu że ktoś się przyczepi że takie bydle samo luzem biega :evil_lol:
Chyba niebawem trzeba będzie im sprezentować nowe obróżki bo te co mają już ciut starawe i brzydkie są :P

Link to comment
Share on other sites

taką samą smycz jak z aleksandry (tą którą wszyscy chwalą) można kupić u DS mają tą samą taśme .

na dzialce poszła mi ostatnia porządna smycz z ipo sklepu , była pleciona i jeden sznurek się zachaczył zerwał a potem pies pozrywał wszystkie po kolei , pewnie były już osłabione i został mi tylko porządny karabinek , na szybko zrobiłam smycz z liny żeglarskiej ale i tak muszę kupić z dwie smycze bo zostały mi tylko takie niezbyt mocne + el perro starsznie ciężka więc jej nie lubie .
nie mam pojęcia co kupić żeby było lekkie ale bardzo mocne no i nie paliło w ręce .
dziś zajże do zoologa może coś tam znajde .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Zależy na czym podszyte. Te szerokie 3cm na bawełnie są świetne, fajnie leżą w ręce i nie palą skóry (ale zimą w rękawiczkach się ślizgają). A te na nylonie to parodia, mokre są obrzydliwe w dotyku, suche palą ręce a na mrozie sztywnieją :P Dlatego też ja sobie odpuściłam kupowanie, bo bawełnianych węższych nie mają wcale.[/QUOTE]
O dzięki :) to jednak zrezygnuję z tej z wzorkiem w szachownicę :P

[quote name='gops']taką samą smycz jak z aleksandry (tą którą wszyscy chwalą) można kupić u DS mają tą samą taśme .

na dzialce poszła mi ostatnia porządna smycz z ipo sklepu , była pleciona i jeden sznurek się zachaczył zerwał a potem pies pozrywał wszystkie po kolei , pewnie były już osłabione i został mi tylko porządny karabinek , na szybko zrobiłam smycz z liny żeglarskiej ale i tak muszę kupić z dwie smycze bo zostały mi tylko takie niezbyt mocne + el perro starsznie ciężka więc jej nie lubie .
nie mam pojęcia co kupić żeby było lekkie ale bardzo mocne no i nie paliło w ręce .
dziś zajże do zoologa może coś tam znajde .[/QUOTE]
Ja najbardziej lubię smycze z taśmy rurowej 2,5 albo 2 cm :) Ale teraz czaję się na jakąś linkową, jak myślisz dla Nuki (i dla mnie :lol: ) taka 10mm nie będzie za ciężka? :)

Albo może ktoś ma taką 10mm w domu i pokazałby zdjęcie w dłoni tak dla porównania?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']
Ja najbardziej lubię smycze z taśmy rurowej 2,5 albo 2 cm :) Ale teraz czaję się na jakąś linkową, jak myślisz dla Nuki (i dla mnie :lol: ) taka 10mm nie będzie za ciężka? :)

Albo może ktoś ma taką 10mm w domu i pokazałby zdjęcie w dłoni tak dla porównania?[/QUOTE]
ja mam rurowe ale 2cm z dość małym karabinkiem i leżą i się kurzą , chyba kupie znowu taką plecionke .
10mm to mało więc na pewno nie będzie za ciężka , ja najbardziej lubie 12-14mm , mam jeszcze 18mm ale tego to nikomu nie polecam jest jak dla konia i strasznie ciężka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']ja mam rurowe ale 2cm z dość małym karabinkiem i leżą i się kurzą , chyba kupie znowu taką plecionke .
10mm to mało więc na pewno nie będzie za ciężka , ja najbardziej lubie 12-14mm , mam jeszcze 18mm ale tego to nikomu nie polecam jest jak dla konia i strasznie ciężka.[/QUOTE]
Ok dzięki :) ja miałam 14 ale była za ciężka, więc pewnie 10 będzie akurat :)

Link to comment
Share on other sites

Doszedł nasz AD. Jest bardzo ładny, ale ma jeden mankament... Ma założone za wąskie regulatory jak na 4cm i po prostu obroża w tych miejscach jest "zgnieciona". Okropnie to wygląda. :shake:

A co do smyczy z Aleksandry to szerokość ma 2cm, grubość 0,5cm, długość 3m

[img]https://lh5.googleusercontent.com/-DbwCAreS5EE/UYeldNANEJI/AAAAAAAADkc/9EC_k6rQiIw/w800-h827/DSC_5780.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...