Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='vege*']Tak ja miałam, jak Nuka była szczeniakiem. Najpierw miałam taką chyba 1 cm w te wzorki takie dziwne i była ok (później oddałam ją cioci dla jej szczeniaka), a później kupiłam taka 2 cm przepinaną i wytrzymała mi długo, po chyba 2 latach mi się przetarła :eviltong: kosztowała 15 zeta w kakadu :)[/QUOTE]

[quote name='socurek']Ja mam Chabę z 4 lata już. Tyrana przez caly czas, ostatnio nawet jako dwójnik. Trzyma się doskonale, tylko się troszkę zmechaciła i już nie jest czarna... Właśnie chcę kupić drugą.[/QUOTE]

[quote name='Ewa&Duffel']Ja miałam Chabę przez jakiś czas, czarną przepinaną 2,5 cm i ogólnie była trwała, trzymała się całkiem nieźle, ale była strasznie sztywna i nieprzyjemna w dotyku :shake:[/QUOTE]
Dzięki! Chyba zamówię taśmową, ale tą przepinaną. Na początek wystarczy i jest tania, więc jak psiak pogryzie to nie będzie żal ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam smycz z Chaby 1,3m/16mm. Bardzo fajna, miękka w dotyku i wytrzymała, dobrze zszyta. Tylko karabińczyk okazał się za duży. Taki jak dla średniego psa. I nie używałam jej odkąd uszyłam smycz 2,6m, wiec zostanie przerobiona na obroże. Juz jedna jest, półzaciskowa martingale z różową tasiemka. Moze tez będą z niej jakieś szelki, bo szkoda żeby tak leżała nieużywana jak taśma taka dobra. Dla szczeniaka będzie świetna. Jakiej wielkości jest (będzie?) piesek?

Link to comment
Share on other sites

Ja mam dwie z Chaba ;) Czarną 20mm używaną od roku i czerwoną 20mm 2.7metra od 4lat ;) Czarna po roku wygląda jak nowa, zero nitek kolor się nie zmienił, czerwona przez 3,5 roku była normalnie używana i wyglądała prawie jak nowa, od niedawno używam jej do WP i nadal żyje :evil_lol: więc ja jak najbardziej polecam :lol:

Link to comment
Share on other sites

A miał ktoś obrożę z tej firmy? Szczególnie interesuje mnie skórzana biała z ćwiekami (1cm do 30cm), taśmowa czarna (1cm do 30cm) i taśmowa w łapki (1,6cm do 30cm). Z tego co czytałam, to obroże skórzane są dobrze wykonane, ale interesuje mnie jak często są rozmieszczone ćwieki i jakie są duże. Taśmowe się nie mechacą? Jakie jest zapięcie w obroży 16mm? (prosiłabym o zdjęcie, albo o informacje czy nie jest zbyt masywne).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']A z Chaby sznurowe ktoś miał? Bo dzisiaj macałam taką o [URL]http://nokautimg2.pl/p-a8-7a-a87a14a92906bf227c9ee1dad26137f7500x500/chaba-smycz-regulowana-linka-14-mm-czarna.jpg[/URL] i w dotyku fantastyczna, pytanie czy bardzo się mechaci i niszczy?[/QUOTE]

Mówisz, że jest bardzo fajna w dotyku? To może się skuszę - waham się między:
[URL]http://allegro.pl/smycz-regulowana-linka-6mm-220cm-bardzo-mocna-i3099475982.html[/URL]
[URL]http://allegro.pl/chaba-smycz-tasma-regulowana-szerokosc-1-cm-i3104997246.html[/URL]
[URL]http://allegro.pl/chaba-smycz-tasma-regulowana-szerokosc-1-2-cm-i3105000211.html[/URL]

Jak myślicie, jaka jest różnica w karabińczyku między Chabą 10mm a 12mm? Boje się, że taśma 10mm będzie niewygodna do trzymania ale piesa jest malutka więc chcę z drugiej strony jak najmniejszy karabińczyk...

Link to comment
Share on other sites

12mm też jest ok dla yorka bo miałam taką czerwoną z Chaby, ale bierz tą sznurkową :>
My mamy 6mm regulowaną niebieską tylko nie jestem pewna czy z Chaby bo łączenia sznurka i okuć są klejone z kawałkiem parcianej taśmy, ale używamy jej już 3 rok w każdych możliwych warunkach i jest nadal super ;> Bardzo wygodna, miękka, okucia jak najbardziej dla yorka. Wiadomo, że okucia nie są super błyszczące i jakieś tam otarcia mają, ale to skutki normalnego użytkowania.
Jak dla mnie to tasma Chaby jest za sztywna :)

Link to comment
Share on other sites

Gunia w nowych szelkach od DS. to nasze pierwsze zamówienie z DS te szele i jeszcze 3 obroże- jutro wrzucę zdjęcia pozostałej 2 w obrożach. I właśnie domawiam szelki dla reszty psiaków bo są super, jestem baaaardzo zadowolona, jakość rewelacyjna a kolor dużo żywszy niż na zdjęciu

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-D8yIH2E4MQY/UWxFLJRlF5I/AAAAAAAAAnc/zx8iNmk5HfI/s512/IMG_0834.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kkanarekk']Gunia w nowych szelkach od DS. to nasze pierwsze zamówienie z DS te szele i jeszcze 3 obroże- jutro wrzucę zdjęcia pozostałej 2 w obrożach. I właśnie domawiam szelki dla reszty psiaków bo są super, jestem baaaardzo zadowolona, jakość rewelacyjna a kolor dużo żywszy niż na zdjęciu
[url]https://lh6.googleusercontent.com/-D8yIH2E4MQY/UWxFLJRlF5I/AAAAAAAAAnc/zx8iNmk5HfI/s512/IMG_0834.JPG[/url]
[/QUOTE]

Szelki są bomba też mam takie tzn ja mam na zatrzask ale też 4cm :lol: były 2 razy upaćkane przeklinałam w duchu że takie jasne wybrałam ale na szczęście się doprały :cool3:zdecydowanie na mokre dni dla niskiego psa się kolorek średnio nadaje :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masdamerka']Ile czekaliście na realizację zamówień od AD? :)[/QUOTE]

Jak zamawiałam szele to mi napisali, że realizacja zamówienia będzie trwała około 14 dni, bo mieli dużo zamówień. 16 dnia chyba napisałam maila z pytaniem jak tam moje zamówienie i na drugi dzień już mieliśmy szelki :lol:.

[quote name='Lucky.']megi w ad ;)
w sumie to nie wiem czy mi się podoba ...[/QUOTE]

Mi ta tasiemka się wcześniej nie podobała, ale już w obroży jest całkiem fajnie :lol:. Większość wzorków tasiemek mi się nie podoba dopuki nie zobaczę gotowych akcesoriów na psach ;).

Rogzy już zamówione... :grins:. Ile mniej więcej czekaliście na przesyłkę z ProDoga? Zamawiałam przesyłkę pocztową.

Link to comment
Share on other sites

Hej, [b]lucky.[/b], Megi mi się w nim podoba, wygląda, moim zdaniem, dużo lepiej niż na "symulacji", którą robiłyśmy :D .

Ja od AD czekałam różnie, najpierw na obrożę bardzo krótko, na szelki ok. 14 dni rzeczywiście, ale tak szczerze to nie siedziałam jak na igłach i nie odliczałam dni. Śmiesznie wyszło tylko, bo maila że zamówienie zrealizowano i wysłano dostałam po tym jak szelki były już u mnie w domu :D .

[quote name='"Adzia123"'][COLOR=#000000]Ile mniej więcej czekaliście na przesyłkę z ProDoga? Zamawiałam przesyłkę pocztową.[/quote]
No przecież przy wyborze produktu masz ustaloną dostępność, a w regulaminie maksymalny czas oczekiwania. Ja na produkt dostępny w 24h czekałam niecałe w sumie 3 dni, bo w dniu zaksięgowania przez nich przelewu paczka została wysłana, no a dwóch dni potrzebuje poczta na dostarczenie priorytetu.

Ja dziś popełniłam "małe" przestępstwo i zakupiłam małemu psu skórzany komplet - obroża Woza + skórzana smycz. Jakoś nie mam wyrzutów sumienia, za to mogłabym siedzieć i głaskać tę obrożę taka jest mięciutka [/COLOR]:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rika']Przyszły DS. Nie jestem zadowolona. Szelki mają inne wymiary, niż podałam i są za małe :-( a miętowa taśma na żywo jest ciemniejsza i bardziej zielona, niż na zdjęciu...[/QUOTE]

hej,
My jeszcze naszych nie mamy ale tez licze ze dzis dojda.
Jak to inne wymiery? Napewno ? Jesli to wina DS to pewnie mozesz reklamowac. Nigdy nie slyszalam na forum zeby wymiary w DS sie nie zgadzaly z podanymi. Masz moze zdjecie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rika']Przyszły DS. Nie jestem zadowolona. Szelki mają inne wymiary, niż podałam i są za małe :-( a miętowa taśma na żywo jest ciemniejsza i bardziej zielona, niż na zdjęciu...[/QUOTE]

Może ty źle podałaś? Ale tak czy siak, napisz do DS powinni ci to poprawić. :) A co do kolorów, to chyba wiadomo, że kolor nie zawsze są takie jak na zdjęciu... ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...