Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='Unbelievable']

ja jakbym miała od DS coś kupować to tylko obroże z samą taśmą lub taśma z podszyciem, bo nikt nie ma takiej ilości kolorów ;) a do wykonania furkidz i activdoga z obroży które widziałam zbliżyło się tylko collar crafts[/QUOTE]
a mi nie odpowiada collar craft , nie chodzi o szycie bo jest równo ale np nie ma kopertowego szycia tylko jakby pojedyńcze przez co jej nie ufam , dodakowo bardzo szybko nasza tasiemka się niszczy .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anostek']To inny sposób podszywania atłasem niz np. collar crafts, wydaje mi sie, ze tym sposobem szyte tak po prostu wyglada i mi sie podoba :)[/QUOTE]

Nigdy takiej obroży nie miałam, ale Taks ostatnio na bazarku wystawiła obr z atłasowym podszyciem i szyte prościutko, perfekcyjnie i po mistrzowsku (wiadomo - jak to Taks :D), czyli da się prosto podszyć atłasem:


[URL]http://img7.imageshack.us/img7/2659/p1030702o.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='japanisze']Nigdy takiej obroży nie miałam, ale Taks ostatnio na bazarku wystawiła obr z atłasowym podszyciem i szyte prościutko, perfekcyjnie i po mistrzowsku (wiadomo - jak to Taks :D), czyli da się prosto podszyć atłasem:


[URL]http://img7.imageshack.us/img7/2659/p1030702o.jpg[/URL][/QUOTE]

Taks obszywa atłasem taśmę nośną - na obrozy ktora ja kupilam atlasem obszyty jest jakis miekki material i dopiero to jest podszyte pod tasme nosną - po wyprostowaniu widac, ze jest bardzo prosto i ladnie przyszyte, tyle ze jak obroza sie zaokragla, material uklada sie w taki specyficzny sposob tworzac miekka wysciolke. Wg mnie nie da sie tego inaczej w ten sposob podszyc.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem furkidz nie jest konkurencją dla DS [B][U]ani[/U][/B] DS nie jest konkurencją dla Furkidz :)

U mnie dla suczki, która jest delikatniejsza i ma bardziej wrażliwą szyję i delikatną sierść (alergiczka) najlepiej sprawdzają się obroże od furkidz, bo są miękkie, giętkie i takie "lejące", a DS z kolei jest lepszy dla psiaka, bo on kawał chłopa i wolę, jak ma obrożę sztywniejszą i taką wizualnie mocniejszą, a o sierść się nie boję, bo jak na białego psa z krótkim włosem mieszkającego "na kanapie" a nie w budzie, to ma tej sierści aż za dużo - czasami się śmieję, że jak niedźwiedź ;)

anostek - pewnie masz rację, choć ja muszę przyznać dziewczynom rację, że ten atłas w ten sposób szyty nie wygląda ładnie; widziałam też tak harmonijkowo podszyte ekoskórą i również mi to nie pasuję - mam podszyte eko od Taks i jest równiutko, nic się nie marszczy (ale jak już pisałam - obroże od Taks to pełna profeska, są najlepsze)

Edited by japanisze
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']a masz jakieś zdjęcia?

bo tutaj nie wyglądają zbyt fajnie
[URL]http://ohmydog.home.pl/omd/foto/home.jpg[/URL][/QUOTE]
Ja mam obrożę na atłasie z ohmydog.pl i jest bardzo fajna. Ładnie wykonana, wytrzymała, nie wyciera sierści. Teraz jej nie używam ale mogę polecić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='japanisze']Moim zdaniem furkidz nie jest konkurencją dla DS a DS konkurencją dla Furkidz :smile:
anostek - pewnie masz rację, choć ja muszę przyznać dziewczynom rację, że ten atłas w ten sposób szyty nie wygląda ładnie; widziałam też tak harmonijkowo podszyte ekoskórą i również mi to nie pasuję - mam podszyte eko od Taks i jest równiutko, nic się nie marszczy (ale jak już pisałam - obroże od Taks to pełna profeska, są najlepsze)[/QUOTE]

A te obroże od taks maja miekki material wszyty w srodku? Bo mi sie wydaje, ze stad taka roznica, tam gdzie jest samoeko/atłas jest wrazenie, ze jest prosto, ale i pewnie bardziej twardo.

[quote name='Patsi']Ja mam obrożę na atłasie z ohmydog.pl i jest bardzo fajna. Ładnie wykonana, wytrzymała, nie wyciera sierści. Teraz jej nie używam ale mogę polecić.[/QUOTE]

Czyli jednak nie wycieraja? Super - bo ja ja kupilam dla przyjaciolki, ktora ma wlochatego sheltika i zawsze sie skarzy, ze wszystkie obroze niszcza i koltunia kolnierz.

Link to comment
Share on other sites

edit: blablabla był link i nie ma linku
:loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu:

ile za niego dałaś?? :razz:

Edited by Victoria
Link to comment
Share on other sites

ja nie widze żadnych podobieństw w furkidzach a cottonkach marty..gdyż oprócz tego samego wzoru materiału wykonane są całkowicie inaczej...w furkidz obroża jest w całości miękka i wykonana z bawełny z miękką taśmą nośną w środku...marta podszywa bawełne od spodu "parciakiem" przez co jej cottonki są sztywniejsze, mocniejsze, nie wycierają się brzegi...
bardzo lubię obie firmy..i nie zamierzam tu nikomu jechac...furkidzy szybciej się zużywają i robią się szmatki po pewnym czasie...jedyny ich minus...a materiały? nie da się kupić czegoś innego skoro w hurtowniach w których kupują mają te same materiały...a np marta sowy miała duuuuuuuużo szybciej niż furkidzy bo w maju czy czerwcu chciałam od niej szelki właśnie w sowy ale miała juz reszte tej bawełny...wiec czemu nikt nie napisze ze to furkidzy zgapili od marty? takie prawo rynku...jest milion fimr produkujacych to samo z tych samych surowcow ale kazdy i tak wybierze tę a nie inną...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorka1403']ja nie widze żadnych podobieństw w furkidzach a cottonkach marty..gdyż oprócz tego samego wzoru materiału wykonane są całkowicie inaczej...w furkidz obroża jest w całości miękka i wykonana z bawełny z miękką taśmą nośną w środku...marta podszywa bawełne od spodu "parciakiem" przez co jej cottonki są sztywniejsze, mocniejsze, nie wycierają się brzegi...
bardzo lubię obie firmy..i nie zamierzam tu nikomu jechac...furkidzy szybciej się zużywają i robią się szmatki po pewnym czasie...jedyny ich minus...a materiały? nie da się kupić czegoś innego skoro w hurtowniach w których kupują mają te same materiały...a np marta sowy miała duuuuuuuużo szybciej niż furkidzy bo w maju czy czerwcu chciałam od niej szelki właśnie w sowy ale miała juz reszte tej bawełny...wiec czemu nikt nie napisze ze to furkidzy zgapili od marty? takie prawo rynku...jest milion fimr produkujacych to samo z tych samych surowcow ale kazdy i tak wybierze tę a nie inną...[/QUOTE]

Ja napiszę:) ponieważ tak się składa, że na sówki sama Martę namówiłam i pierwsze ich sztuki powędrowały do nas i kilku znajomych bulw. Dla mnie taksówki są fajne, furkidzów nie mamy ale za to DSów kilka i to są nasze ulubione obroże i jedyne oprócz dużej ilości Rogza akcesoria jakich używamy.
p.s. dobrze, że jest kilka firm handmade'owych bo każdy może wybrać to, co mu najbardziej odpowiada.
p.s.2 zapomniałam o gadżeciakach - mieliśmy ale źle dobrałam rozmiar obróżek ale wykonanie super i bardzo mi się podobały.

Edited by BestBibi
Link to comment
Share on other sites

[quote name='MakeBelieve']Kurcze, tak narzekacie że Furkidz szybko się niszczy, a my mamy nasz od.. maja i zero oznak zużycia się. A był prany tylko raz. Jest nakładany na każdą pogodę, bo aktualnie używamy go jako jedynej obroży :) Day on bahama- śliczny kolorowy wzorek, jeden wystarczy ;D[/QUOTE]

Też nie narzekam na furkidzy, a często je pierzemy i używamy :P

Mam go od kwietnia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MakeBelieve']Kurcze, tak narzekacie że Furkidz szybko się niszczy, a my mamy nasz od.. maja i zero oznak zużycia się. A był prany tylko raz. Jest nakładany na każdą pogodę, bo aktualnie używamy go jako jedynej obroży :) Day on bahama- śliczny kolorowy wzorek, jeden wystarczy ;D[/QUOTE]


może yorki się mniej brudzą :diabloti:

u mnie dwa furkidzy wyglądają już jak szmaty. Muszę jednego wyprać i zobaczyć jak będzie wyglądał po nim :D

wyleczyłam się chyba z kupowania obroży, szkoda mi pieniędzy :D

Link to comment
Share on other sites

Ja co prawda mam yorka, ale jest normlanym psem, furkidza już myłam wiele razy, na psie też się kąpał w zbiornikach wodnych i jest nienaruszony po umyciu ;) a że się brudzi.. w końcu to materiał, ciuchy też się brudzą i zużywają ;) jedne szybciej inne wolniej.
Mamy też sówki od DS, ponieważ nie było ich wtedy jeszcze w furkidz i mimo, że niby sztywniejszy i lepszy niż furkidz brudzi się moim zdaniem mi bardziej niż furkidzowe paseczki które są noszone dość często, dlatego też nie zakładam sówek często małemu.

Link to comment
Share on other sites

no ja dzis zamowilam 5 obrozy i szelki z DS...mialam jedną obroze od nich z dwa lata temu...wykonanie mnie nie powalilo...krzyw szycia ...kolka pordzewialy i sie zrazilam...ale dalam im dzis druga szanse bo wszyscy tu chwalicie :Pnajbardziej cieszy mnie fakt, że za te wszystkie rzeczy zapłace tyle co za szelki i obroze z Rogza :) wiec jakby co to przeboleje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...