Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

też niestety musze się zgodzić
też mam furkidza półzacisk, najpierw był używany zamiennie z inną zwykłą taśmową obrożą też półzaciskową a pózniej przez ok tydzień tylko używałam furkidza efekt jest taki że częśc zaciskowa sie wytarła i teraz brzydko wygląda, natomiast zwykłła taśmia po roku używania jest w stanie prawie idealnym.

dla furkidz jest na szczególne okazje:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Obama']Furkidzy są bardzo ładne ale rozczarowują jakością.Na bullowym forum,wszyscy zamawiali je hurtowo a teraz ?Nadają się do lansu na niedzielny spacer a nie codzienny użytek.Tkaninę drą metalowe elementy,mechaci się..
Śliczne,ale nie da silnego,dużego psa.[/QUOTE]

Moje bulwy nosząc furkidza na plastikowy klips nie niszczą go (jeden nawet został pogryziony, zrobiły sobie z niego szarpak pod moją nieobecność i oprócz klipsa nic nie było do wymiany - taśma zupełnie nienaruszona :) ), ale półzacisk pewnie by się zmechacił, nie ma cudów (dlatego dla mnie istnieją wyłącznie zaciski od Taks :) )

[quote name='karola&gacek']

Kiedyś na spacerze usłyszałam od pewnej pani, że poznaje czy pies jest rasowy po tym czy ma ładną obroże[/QUOTE]

Ciekawa teoria :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam odwrotnie, na początku 2 - 3 obroże.
Teraz trochę więcej, ze wzgl dla siebie, bo lubie mieć na każdą okazje inną.
Coś wstylu ja mam wisiorki, bransoletki, zegarki i paski, tak dla psa łańcuszki, obroże szelki i smycze :D

Psu to bez różnicy, ale mi nie koniecznie :D
Do zbieractwa i chomikowania na pewno mi daleko :lol:

Link to comment
Share on other sites

To w takim razie które obroże (z ładnymi wzorkami) są najwytrzymalsze? Mam 11 kilogramowego psa i zamiar nosić furkidza dość często. Mam szelki z DS i są genialne, myślę, że obroża też taka by była, ale przeraża mnie wielki zatrzask, który ma w szelkach. Furkidzowe klipsy są mniejsze (przynajmniej mam takie wrażenie).

Link to comment
Share on other sites

Ja wychodzę z założenia, że lepiej kupić mniej rzeczy lepszej jakości. Mój pies ma jedną obrożę i smycz z DS, zapinaną na metalową klamerkę. Jestem bardzo zadowolona z kompletu, używam go już czwarty miesiąc - a z racji tego, że to jedyne akcesoria mojego psa - codziennie. Mój pies to wariat na spacerach ;) Toteż mam pewne wymagania odnośnie obroży, i trochę szkoda mi ładnych komplecików, skoro wiem, że zaraz wylądują w pobliskiej kałuży.
Czasem dla przyjemności oglądam sobie furkidzowe nowości i często mam ochotę trochę poszaleć ;) Mimo to mam do tego dystans, zresztą teraźniejszy komplet dobierałam kilka miesięcy :D
Myślę natomiast że na święta z racji jakiegoś prezentu zdecyduję się na jakiegoś furkidza na niedzielne spacery, jako wymienna obroża.
Czy ja dobrze widzę, że furkidz nie ma klamerek metalowych?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pestkaa']To w takim razie które obroże (z ładnymi wzorkami) są najwytrzymalsze? Mam 11 kilogramowego psa i zamiar nosić furkidza dość często. Mam szelki z DS i są genialne, myślę, że obroża też taka by była, ale przeraża mnie wielki zatrzask, który ma w szelkach. Furkidzowe klipsy są mniejsze (przynajmniej mam takie wrażenie).[/QUOTE]
Taks :) mam od nich obrożę od roku, najlepsza jaką miałam i po każdym praniu wygląda jak nowa. Mamy też z innymi wolontariuszami w schronisku kilka obroży i dwie smycze od taks- przeżyły duużo, od mini kundelków do ciągnących amstaffów. Mogę polecić każdemu, dla każdego psa.

Link to comment
Share on other sites

Jak sprawują się zatrzaski od Furkidza? Mojemu Kapslowi zdarza się ciągnąc, jest wielkości ... spaniela. Czy taki zatrzask wytrzyma?
Zastanawiam się jeszcze nad zaciskiem albo łańcuszkiem ... nigdy nie stosowałam takich rzeczy, jak to wygląda w praktyce? Czy nie wyrządzę tym krzywdy mojemu psu?
Bo z tego co widzę Furkidz nie ma metalowych klamer, które zawsze stosowałam.

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowałam się na tradycyjną, charcią obrożę. Już nie mogę się doczekać kiedy będzie na psie. [url]http://galgoblanco.home.pl/pl/p/brazowo-ruda-gladka/337[/url]
Ale chcę jednak coś ozdobnego kupić, a taks zupełnie mi wyleciała z głowy. Skąd mam wiedzieć, które wzorki są dostępne? I jak to cenowo wygląda? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pestkaa']Zdecydowałam się na tradycyjną, charcią obrożę. Już nie mogę się doczekać kiedy będzie na psie. [URL]http://galgoblanco.home.pl/pl/p/brazowo-ruda-gladka/337[/URL]
Ale chcę jednak coś ozdobnego kupić, a taks zupełnie mi wyleciała z głowy. Skąd mam wiedzieć, które wzorki są dostępne? I jak to cenowo wygląda? :)[/QUOTE]

wejdz na stary bazarek zobacz co si się podoba i wyslij taks pw z pytanie czy wzór jeszcze ma
cenowo z Taks się dogadasz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olson']Zamówiłam dynkowego Furkidza. Zastanawiam się jeszcze nad pajączkami albo truskawkami, tylko stoję w kropce, które chce. :shake: Poradźcie coś...[/QUOTE]

Zdecydowanie pajączki:loveu: sama bym je chętnie zamówiła, ale dla nas furkidzy comfort są po prostu niepraktyczne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Stevie Rae']
Zastanawiam się jeszcze nad zaciskiem albo łańcuszkiem ... nigdy nie stosowałam takich rzeczy, jak to wygląda w praktyce? Czy nie wyrządzę tym krzywdy mojemu psu? [/QUOTE]

jeśli masz szalonego psa,to przy braku doświadczenia możesz nieźle poddusić psa,natomiast obroża zaciskowa ma ogranicznik i dalej się nie zaciśnie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...