Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='wilczy zew']wiem do czego służy,interesuje mnie ocena praktyczności[/QUOTE]
Ja używam smyczy z amortyzatorem prawie każdego dnia do wycieczek rowerowych, gdzie pies ciągnie jak szalony i bez tej smyczy nie wyobrażam sobie wyjazdu w teren.
Świetnie amortyzuje wszelkie szarpnięcia co zwiększa bezpieczeństwo rowerzysty, a także komfort psa i nie zniechęca go do dalszego uciągu.
Dodatkowo używamy jej sporadycznie do marszo-biegów czy biegania z psem.
Bardzo przydatna !!
[quote name='Ewa&Duffel']
[URL]http://pelna-miska.pl/pl/p/Ruffwear-smycz-Roamer-Large-Red-Currant/2125[/URL]
[/QUOTE]
A i za porządną linkę nie trzeba płacić aż takiej kwoty !!

Edited by skrzeli
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Metheora']Czy ma ktoś smycz parcianą podszytą na całości eko skórą np. z DS czy AD? jestem ciekawa jak się sprawuje czy to wytrzymałe połączenie i wygodne?[/QUOTE]


nie wiem czy to to samo, ale widziałąm ostatnio faceta z labradorem i ze smyczą ferplast taką podszytą. Miał całą popękaną "ekopodobne coś" i wyglądało to niefajnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vailet']nie wiem czy to to samo, ale widziałąm ostatnio faceta z labradorem i ze smyczą ferplast taką podszytą. Miał całą popękaną "ekopodobne coś" i wyglądało to niefajnie.[/QUOTE]

Tak właśnie wiem że te ferplasty są słabe, na szkoleniu spotkałam dziewczynę z taką smyczą zakupioną w zoologicznym nie wiem co za firma i po 4 miesiącach wyglądała już tragicznie...
Ja mam teraz smycz taśma/skóra ( miękka prawdziwa skóra podszyta ) i ma ponad 4 miesiące, używana dziennie jest jak nowa, właśnie sie zastanawiam czy eko też wytrzyma czy są słabsze...czy zależy może jaka eko
Smycze skóra/skóra wytrzymały rok i są sprawne ale podniszczone z jednej strony skóra popękała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='skrzeli']Ja używam smyczy z amortyzatorem prawie każdego dnia do wycieczek rowerowych, gdzie pies ciągnie jak szalony i bez tej smyczy nie wyobrażam sobie wyjazdu w teren.
Świetnie amortyzuje wszelkie szarpnięcia co zwiększa bezpieczeństwo rowerzysty, a także komfort psa i nie zniechęca go do dalszego uciągu.
Dodatkowo używamy jej sporadycznie do marszo-biegów czy biegania z psem.
Bardzo przydatna !!

A i za porządną linkę nie trzeba płacić aż takiej kwoty !![/QUOTE]

bardzo dziękuję za obszerne wyjaśnienie :)

Link to comment
Share on other sites

[url]http://allegro.pl/trixie-szelki-ze-smycza-dla-szczeniaka-promocja-i2668371580.html[/url]

a dla maltańczyka takie, co o tym myślicie? :)

plusy:
2metrowa smycz, więc w miare długa, lepsza niż automat, dla mnie.. nie lubię automatów, bo kiedyś mój tata miał w pracy osobę, która kupowała po 100złz flexi, i codziennie musiał naprawiać sprężyne, lepsza długa smycz i regulować sobie ręką. a dla maltańczyka 2metry, to już ok..

wygodne szelki,raczej

a co wy o tym myślicie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilczy zew']wiem do czego służy,interesuje mnie ocena praktyczności[/QUOTE]
U nas sprawdza się średnio, to znaczy ten konkretny model. Linka jest troche za krótka dla mnie, w górach przypinałam jeszcze do tego zwykłą smycz, żeby psu było wygodniej. Do biegania w sam raz, do chodzenia po lesie też trochę za krótka. Znajomi w górach mieli taką smycz z amortyzatorem Manmata i sprawdzała się o wiele lepiej, ale niestety długości nie pamiętam.

[quote name='skrzeli']
A i za porządną linkę nie trzeba płacić aż takiej kwoty !![/QUOTE]
Moja jest ze starszej serii i kosztowała dużo mniej ;) Ale ta firma robi bardzo wytrzymałe rzeczy, więc uważam, że są warte swojej ceny.

[quote name='drzalka']Ja właśnie chce kupić tą smycz Ruffwear Roamer, do biegania przy rolkach, na jakieś wypady do lasu, w góry. Ewa, powiedz czy łatwo się rozciąga, tzn czy smycz jest dwa razy dłuższa po rozciągnięciu ? Strasznie podoba mi się jej design.[/QUOTE]
Moja jest ze starszej serii, na pewno jest krótsza niż te 340 cm w rozciągnięciu. Ale rozciąga się bardzo łatwo ;) Design tych smyczy jej bardzo fajny i jest bardzo trwała, bez problemu się pierze, nic się nie strzępi, nie traci koloru.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']Moja jest ze starszej serii i kosztowała dużo mniej ;-) Ale ta firma robi bardzo wytrzymałe rzeczy, więc uważam, że są warte swojej ceny. [/QUOTE]
Być może - ja nie mam nic z tej firmy, bo dla mnie ceny mają kosmiczne ;)

Jednak osoby zajmujące się zawodowo sportami zaprzęgowymi też robią rzeczy raczej niejednorazowe - choćby wymieniony przez Ciebie Manmat, czeski zeroDC ale i wiele innych.
Moje zdanie jest takie, że równie trwałą smycz z amortyzatorem można kupić dużo taniej ;)
Moja wytrzymała już ze 2,5 tysiące km "wycieczek" rowerowych (tak mi średnio wychodzi), niezliczoną ilość prań (edit: zreflektowałam się, że piorę jednak bardzo rzadko, bo wystarczy dobrze wysuszyć i wytrzepać), kąpieli wodnych i wygląda jak nowa, karabińczyki nigdy się nawet nie zacięły, ale jak z każdą rzeczą zależy kto co i do czego potrzebuje;)

Edited by skrzeli
Link to comment
Share on other sites

[quote name='HexaWHWT']
ale smiem twierdzic, ze wiekszosc ludzi przechodzacych obok psiaka malego w obrozy dosc szerokiej zwrociloby na to uwage i wydalo swoj komentarz ;)
[/QUOTE]

Moja mała sucz regularnie wychodzi na 3cm i nikt jeszcze nigdy słowa nie powiedział o naszej obroży ;)
[IMG]http://imageshack.us/a/img4/5610/sdc12330x.jpg[/IMG]


Podpowiedzcie mi - co do biegania przy rowerze dla średnio-dużego psa? Raczej jest to bieganie przy rowerze na smyczy, a nie takie stricte ciągnięcie. Myślę, że szelki, ale jakie? I smycz zwykła, z amortyzatorem, czy co? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Moja mała sucz regularnie wychodzi na 3cm i nikt jeszcze nigdy słowa nie powiedział o naszej obroży ;)
[IMG]http://imageshack.us/a/img4/5610/sdc12330x.jpg[/IMG]


Podpowiedzcie mi - co do biegania przy rowerze dla średnio-dużego psa? Raczej jest to bieganie przy rowerze na smyczy, a nie takie stricte ciągnięcie. Myślę, że szelki, ale jakie? I smycz zwykła, z amortyzatorem, czy co? ;)[/QUOTE]
Na moje oko, szelki do biegania obok wystarczą spokojnie guardy.
Gdyby pies jednak więcej ciągnął to już koniecznie sledy.
Linka z amortyzatorem pewnie nie zaszkodzi,bo każdemu może się zdarzyć nieoczekiwany "skok w bok", chyba żeby nie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']U nas sprawdza się średnio, to znaczy ten konkretny model. Linka jest troche za krótka dla mnie, w górach przypinałam jeszcze do tego zwykłą smycz, żeby psu było wygodniej. Do biegania w sam raz, do chodzenia po lesie też trochę za krótka. Znajomi w górach mieli taką smycz z amortyzatorem Manmata i sprawdzała się o wiele lepiej, ale niestety długości nie pamiętam. [/QUOTE]

bardzo dziękuję za wyjaśnienie


[quote name='evel']


Podpowiedzcie mi - co do biegania przy rowerze dla średnio-dużego psa? Raczej jest to bieganie przy rowerze na smyczy, a nie takie stricte ciągnięcie. Myślę, że szelki, ale jakie? I smycz zwykła, z amortyzatorem, czy co? ;)[/QUOTE]

jeśli ma nie ciągnąć to ja jestem za szerszą,wygodną,nie ściąganą obrożą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lucky.']zamówiłam truskawki i żabki, ale nie jestem pewna tego wyboru :D
prawie 60 zł pójdzie się .... może tylko jedną zamówić ? ...[/QUOTE]

Ja żałuję że nie zamówiłam dwóch obrożek , właśnie truskaweczek , i żabek :placz:Ja bym zamówiła dwie :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...