Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='Kasi i Lena']To nie jest kwestia wyszkolenia, przynajmniej u nas. Moje psy mi ufają , w razie jakiegoś zagrożenie czują się bezpiecznie u mnie, Lena nawet na moich rękach. Akurat z tego nie jestem dumna:/ Da się nią sterować głosem. opłaciły się godziny monologów do psa;)[/QUOTE]
Ja szczerze się przyznaje,że mój pies tak nie potrafi. Takie nasze 'szkolenie' zaczynaliśmy kilka razy, ale terierowy temperament po jakimś czasie bierze górę... :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agairiki']Ja szczerze się przyznaje,że mój pies tak nie potrafi. Takie nasze 'szkolenie' zaczynaliśmy kilka razy, ale terierowy temperament po jakimś czasie bierze górę... :diabloti:[/QUOTE]

E tam, to nie do końca tak - znam dwa yorki, super aktywne bez smyczy i super usłuchane, chodzące przy nodze na smyczy.

Link to comment
Share on other sites

Po prostu wyraziłam swoje zaskoczenie, bo widziałam te rzeczy na żywo i to na prawdę nie jest jakaś super taśma, żadna perełka za grosze. Już sam karabińczyk wygląda mizernie (i taki jest, taki sam był w tym moim 'automacie'). Wolę dopłacić kilka zł i kupić porządniejszą bezmarkówkę w zoologu czy Hiltona, bo to mimo wszystko porządniejsze rzeczy. Ale jeżeli ktoś wyprowadza swojego psa na czymś takim, to mnie nic do tego. Nie popieram takich tasiemek, tak samo jak 3-rzędowych kolcy używanych bez prób prowadzenia psa na obroży, ale każdy sam podejmuje decyzję co do swojego psa i sprzętu dla niego. Myślę, że nie ma tu nad czym dyskutować, temat szerokości i dobrania akcesoriów już nie raz był poruszany. To taki sam temat rzeka, jak dobór szelek, czy DS vs AD ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']E tam, to nie do końca tak - znam dwa yorki, super aktywne bez smyczy i super usłuchane, chodzące przy nodze na smyczy.[/QUOTE]
Ale ja nie uważam, że to jest cecha każdego terriera. On ma w ogóle mocny charakterek i + ten temperament co daje mieszankę wybuchową... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']Wiesz, mówię o tym, że zdarzają się teriery, które mają ogromnie silne charaktery i temperamenty, a do tego mają właścicieli, którzy potrafią je odpowiednio poprowadzić ;)[/QUOTE]
Oficjalnie przyznaję się, ze mój pies jest też trochę rozpieszczony ;D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agairiki']Ale ja nie uważam, że to jest cecha każdego terriera. On ma w ogóle mocny charakterek i + ten temperament co daje mieszankę wybuchową... ;)[/QUOTE]

Ja też znam takie i strasznie tego zazdroszczę. Mimo, że mój jest kochanym maleństwem, to bez smyczy go nie puszczam, uciekł nam kiedyś, nie można było go złapać ani przywołać ;/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ninoczka_:)']Ja też znam takie i strasznie tego zazdroszczę. Mimo, że mój jest kochanym maleństwem, to bez smyczy go nie puszczam, uciekł nam kiedyś, nie można było go złapać ani przywołać ;/[/QUOTE]
To kup z 10m czy 15 m linki i z tym puszczaj psa, jak będzie chciał uciec to nadepniesz na linkę i go zawołasz i nagrodzisz za przyjście ;-)

Ja jestem pod wrażeniem posiadania niby tak banalnej rzeczy a tak przydatnej, już się nie stresuję na spacerze, że psa gdzieś zgubię, a Nuka już przychodzi mi na każde zawołanie jak nie ma psów i kotów, a jak są psy to muszę dwa razy zawołać a nie raz :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']

Ja jestem pod wrażeniem posiadania niby tak banalnej rzeczy a tak przydatnej, już się nie stresuję na spacerze, że psa gdzieś zgubię, a Nuka już przychodzi mi na każde zawołanie jak nie ma psów i kotów, a jak są psy to muszę dwa razy zawołać a nie raz :evil_lol:[/QUOTE]
Jak są psy i koty to ja muszę dać pełen koncert moich wrzasków, a to, że zadziała i tak niepewne :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000][quote]To kup z 10m czy 15 m linki i z tym puszczaj psa, jak będzie chciał uciec to nadepniesz na linkę i go zawołasz i nagrodzisz za przyjście ;)[/COLOR][/quote]

Jednak linka nie nadaje się dla wszystkich psów. Mój kundel na lince po prostu łazi. Napina ją na maksa i sobie z przodu idzie - jak na długiej smyczy. Aport na lince też ją wcale nie interesuje. Także ja powiem, że dla mnie ta cała linka to żadna atrakcja. ;)

Też jestem baardzo ciekawa co Marta ma nowego. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Mój gentleman w gustownym Plum Blossom od Marchewkowy. Pink is new black ;)

[IMG]http://img24.imageshack.us/img24/3687/wp000269.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/photo/my-images/24/wp000269.jpg/[/IMG]Szukam smyczy pasującej do wszystkiego :) może macie jakieś sugestie?
Mam też źle dopasowany kaganiec (tzn. Norek ma)... :( nie potrafię wybrać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vailet']a nie jest po prostu za ciasno zapięty? ten pasek jest za blisko oczu, a nos prawie dotyka kagańca, więc jeżeli poluźnisz o 1,2 dziurki myślę że wszystko będzie okey.[/QUOTE]
Wiesz co, tak też myślałam, ale jak poluzuję, to spada mu z głowy... myślę, że powinien być nieco głębszy...[quote name='Aleksandrossa']Co do smyczy- my mamy zwykłą czarną, przepinaną, szytą z Dingo kupioną za 14,50 :cool3:
Jestem z niej baaardzo zadowolona :)[/QUOTE]
Ja też do tej pory taka miałam i też sobie chwaliłam :) mam ją nadal, ale juz nie jest czarna :D Oliwkowa w sumie też ładnie pasuje do wszystkiego. Myślałam też nad tęczową :D zabijcie mnie, ale jakoś zawsze marzyłam o takiej ^_^ ale chyba jakąś niebieską sobie trzasnę. Taki turkusik z DS? Bo z DSa będę zamawiać :D

Link to comment
Share on other sites

Ja mam uniwersalną, czarną, plecioną Aleksandry. Moja ma 2,5m przepinana, ale są różne długości i szerokości. Polecam bardzo, mega wygodna i wytrzymała, a nie droga.


Mam ochotę na obrożę z łańcuszkiem.. tylko teraz sówki od Marty czy coś z furkidza. Co byście widzieli dla dziada (pseudo DON) z avatarka? Jeśli [URL="http://allegro.pl/show_item.php?item=2498467275"]sówki[/URL] to które? Ja się skłaniam ku różowych, ale nie wiem czy mu będzie pasowac (nie, nie przeszkadza mi róż dla faceta, uwielbiam kontrasty). Z furkidzów uwielbiam wiewióry, ale dla Chestera za ciemne, i kurczaczki, ale one były limitowane. Myślę między [URL="http://furkidz.pl/pl/p/Obroza-Ladybug/139"]biedronami[/URL], [URL="http://furkidz.pl/pl/p/Obroza-Juicy-Lime/79"]limonką[/URL], [URL="http://furkidz.pl/pl/p/Obroza-Juicy-Orange/113"]pomarańczem[/URL] a [URL="http://furkidz.pl/pl/p/Obroza-Lets-go-Piggy/109"]świnkami[/URL]. Generalnie uwielbiam na Krowiastym żółcie i pomarańcze, ale mamy już żołte kwiatki od taks i starego rogza funky retro z pomarańczem. Radźcie :razz:

Edited by Avaloth
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...