Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Wy nie macie innych problemów?
Zajmijcie sie czytaniem składów produktów żywnościowych tam są oszustwa ,a nie tu.
Corse równie dobrze mogła rżnąć głupa (i jak widać dobrze by zrobiła) i nie pisać wam prawdy.
Jak czujesz się oszukana to nie kupuj ,proste.Kup dublin doga za 100zł ,będziesz go mieć w domu w 48h

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barberry']I tym sposobem 'zniszczyliście' to co Was (jak inne nieliczne hand-made'owe firmy) wyróżniało na rynku ;)
Napis: "[COLOR=#111111][FONT=Arial]Znajdziesz tu obroże i smycze ręcznie szyte na zamówienie"[/FONT][/COLOR] powinien zniknąć ze strony bo wprowadza w błąd - nie są to obroże ręcznie szyte na zamówienie a gotowe - wysyłane w ciągu 48h. Szkoooda, szkoooda....[/QUOTE]
a czemu ma zniknąć? :o ew. można dopisać ze wersja activ jest inna..
nie ma to jak dogo... :))))) tutaj każdy czepia się słówek :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']a czemu ma zniknąć? :o ew. można dopisać ze wersja activ jest inna..
nie ma to jak dogo... :))))) tutaj każdy czepia się słówek :)[/QUOTE]

Bo jest niezgodny z prawdą na przykład...? :)
Oczywiście miałam na myśli, ze ma być zastąpiony innym, wyraźnie mówiącym, że obroże Activ są inne.

Chyba, że tak jak napisała Olson - furkidz może zamówić u podwykonawcy dowolną długość szerokość (według życzenia klienta) wtedy oczywiście wszystko jest ok.

[B][I]Aleks89[/I][/B] - kupując jakiś produkt (wszystko jedno czy to żywność czy cokolwiek innego) mamy prawo do pełnej informacji o nim, to chyba jasne.

[B][I]westie_justa[/I][/B] - a Red Dingo już nie ma tych fajnych mięciutkich smyczy? Ja mam taką żółtą 1,8m w dotyku dokładnie jak rogz miękki :)

Link to comment
Share on other sites

Za chwilę zaczniecie wymagać, żeby każda firma zrobiła rozpiskę od kogo ma nici, taśmy, klipsy i okucia. Podziwiam was, że spodziewałyście się, że Corse gumowe obroże szyje podobnie jak te bawełniane - najlepiej na domowej maszynie - a nie zleca nikomu odlewu z gumy ;)

Link to comment
Share on other sites

Kurcze. A wydawało mi się, że forum to miejsce do dyskusji. A tu jednak nie.

Podobnie jak [b]barberry[/b] sądzę, że to co kupuję powinno być opisane w taki sposób bym nie miała żadnych zastrzeżeń. Jeżeli wybieram handmade to chcę mieć coś od początku do końca handmade. Jeśli będę chciała kupić coś z Rogza to kupię z Rogza. Furkidz to jednak nie Rogz, i od firmy tego typu wymagam czegoś innego. Co nie zmienia absolutnie faktu, że i tak zamówię tą gumowaną obrożę - jeśli oczywiście będzie rozmiar na mojego psa, bo aktualnie go nie ma w ofercie. n

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Za chwilę zaczniecie wymagać, żeby każda firma zrobiła rozpiskę od kogo ma nici, taśmy, klipsy i okucia. Podziwiam was, że spodziewałyście się, że Corse gumowe obroże szyje podobnie jak te bawełniane - najlepiej na domowej maszynie - a nie zleca nikomu odlewu z gumy ;)[/QUOTE]

Wiadomo, że zleca ale jeśli podpisuje stronę jako produkty na zamówienie to niestety nie jest to równoznaczne z prowadzeniem sklepu z gotowymi akcesoriami w ustalonych w góry wymiarach. Na tym właśnie polega hand made, że każdy może dopasować sobie produkt zgodnie z własnymi wymaganiami.

Rogz też zleca jednej firmie zrobienie tasiemek, drugiej naszywek, od trzeciej kupuje okucia, sam wszystko zszywa we własnym zakładzie i oferuje gotowe produkty w określonych rozmiarach. Czyli dokładnie tak jak robi furkidz z obrożami Activ. Tylko, że nikt nam nie wmawia, że Rogz to produkty na zamówienie.

Link to comment
Share on other sites

Ciężko się z tym nie zgodzić ;) Po prostu uważam, że nie ma co przesadzać z wymaganiami, bo pewne rzeczy są oczywiste - jak np. to, że gumowych obroży Corse sama nie szyje. Mnie by bardzo zaskoczyło, gdyby tak było. Pytanie, czy będzie je można zamówić w dopasowanych do psa wymiarach, bo jeżeli nie to trzeba to zaznaczyć w ofercie i tyle.
I przyłączam się do pytania Justyny, bo też poszukuję takiej miękkiej czarnej smyczy, najlepiej nieprzepinanej :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olson']Czyli rozumiem, że jeśli ta firma robi pod wasze "dyktando" to spokojnie będzie można zamówić obrożę na konrketny wymiar i np. półzaciskową lub klips? Bo jeśli tak to bardzo bym się ucieszyła. ;)[/QUOTE]

rogz tez ma gumowe obroze-sama ma takie dwie i sa robione podobnie jak obroze furkidz-gumowa tasma naszyta na tasme nosna.
i obroze te wystepuja TYLKO w wersji na klamerke.

jak juz wspomniano wyzej polprodukty uzyte do produkcji tych obrozy sa robione przez firmy zewnetrzne.
nikt nie czepia sie, ze nie ma wersji zaciskowej, na zatrzask itd.

jesli ktos mial kiedys w rekach taka obroze, to natychmiast zorientuje sie dlaczego innych wersji nie ma. ale jesli ktos nie mial, to moge sie poswiecic i pobieznie wyjasnic.

obroza zaciskowa lub obroza na zatrzask WYMAGA regulacji. oczuwiscie mozna zrobic polzacisk bez regulacji, ale generalnie zwykle jedna czesc jest regulowana. jak sobie wyobrazasz regulowana czesc w przypadku takiej obrozy? moje psy na pewno by tego nie nosily na szyjach.

dlatego i w furkidzach i w rogzach problem ten zostal rozwiazany tak, ze funkcje regulatora pelnia dziurki na tasmie nosniej.

[quote name='barberry']I tym sposobem 'zniszczyliście' to co Was (jak inne nieliczne hand-made'owe firmy) wyróżniało na rynku ;)
Napis: "[COLOR=#111111][FONT=Arial]Znajdziesz tu obroże i smycze ręcznie szyte na zamówienie"[/FONT][/COLOR] powinien zniknąć ze strony bo wprowadza w błąd - nie są to obroże ręcznie szyte na zamówienie a gotowe - wysyłane w ciągu 48h. Szkoooda, szkoooda....[/QUOTE]

nikt niczego nie zniszczyl.
po prostu rozszerzyli oferte.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']
I przyłączam się do pytania Justyny, bo też poszukuję takiej miękkiej czarnej smyczy, najlepiej nieprzepinanej :)[/QUOTE]
Fajne są smycze ze zwykłej czarnej taśmy rurowej z polarową rączką, bardzo wygodne i leciutkie ;-)


A ja też mam takie nietypowe pytanie, potrzebna mi jest linka treningowa dla psa ok 24 kg (mam już taśmę, ale jak pada deszcz i wyjdę po takiej ulewie na łąki to jest cała zasyfiona) i nie wiem jakiej wielkości wziąć tą linkę, 6mm czy 8mm?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek'] Pytanie, czy będzie je można zamówić w dopasowanych do psa wymiarach, bo jeżeli nie to trzeba to zaznaczyć w ofercie i tyle.
[/QUOTE]

I o to mi właśnie przez cały czas chodzi :)

[quote name='a_niusia']
nikt niczego nie zniszczyl.
po prostu rozszerzyli oferte.[/QUOTE]

Poczytaj trochę o budowaniu wizerunku marki. W skrócie "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego".
Ale ten temat powinien być rozważony przez producentów a nie przez nas ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']hamilton :)[/QUOTE]
Hamiltona też brałam pod uwagę, ale ceny ma chyba podobne do rogza? 2cm 32zł
[quote name='barberry']

[B][I]westie_justa[/I][/B] - a Red Dingo już nie ma tych fajnych mięciutkich smyczy? Ja mam taką żółtą 1,8m w dotyku dokładnie jak rogz miękki :)[/QUOTE]
O jak tak to może coś poszukam, dzięki;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie_justa']

O jak tak to może coś poszukam, dzięki;)[/QUOTE]

Szkoda, że chcesz czarną bo widzę, że w tej chwili nie ma z żadnego rozmiaru... [URL]http://reddingo.bazarek.pl/category/26800/smycz-18m-s.html[/URL]

Ale smycze same w sobie polecam :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barberry']
Poczytaj trochę o budowaniu wizerunku marki. W skrócie "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego".
Ale ten temat powinien być rozważony przez producentów a nie przez nas ;)[/QUOTE]

hehehehe na dogo to widze wszyscy sa mistrzami w polecaniu odpowiedniej literatury:))))

otoz jesli chodzi o wizerunek marki, to jak najbardziej furkidz dziala na swoja korzysc wychodzac na przeciw potrzebom klienta.

ja np. wybieram sie z dwoma na maxa wodnymi sukami do chorwacji i po prostu czekalam na takie obroze jak te od corse. mimo ze mam dublin dogi. dublin dogi zostana w domu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']hehehehe na dogo to widze wszyscy sa mistrzami w polecaniu odpowiedniej literatury:))))

otoz jesli chodzi o wizerunek marki, to jak najbardziej furkidz dziala na swoja korzysc wychodzac na przeciw potrzebom klienta.

ja np. wybieram sie z dwoma na maxa wodnymi sukami do chorwacji i po prostu czekalam na takie obroze jak te od corse. mimo ze mam dublin dogi. dublin dogi zostana w domu.[/QUOTE]

Nie masz racji. Firma traci w tym momencie na wiarygodności. Skoro nie chcesz dowiedzieć się czegoś na ten temat -nie czytaj. Przymusu nie ma.

A możesz wyjaśnić czemu nie bierzesz dublin dogów na urlop? Pytam z ciekawości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barberry']Szkoda, że chcesz czarną bo widzę, że w tej chwili nie ma z żadnego rozmiaru... [URL]http://reddingo.bazarek.pl/category/26800/smycz-18m-s.html[/URL]
No też łasnie przejrzalam, ale własnie chyba czarna mi najbardziej by odpowiadała.
Ale smycze same w sobie polecam :D[/QUOTE]

[quote name='Unbelievable']2cm jest strasznie gruba, ja lubię szerokie smycze ale mam 16mm i jest super, rogz 2cm 140 kosztuje 45zł[/QUOTE]
no tak z 16-18mm mogłabym miec idealnie;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...