Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[B]BBeta[/B] chodzi mi o ten ostatni karabińczyk , taki właśnie miałam w Mce red dingo .
ja tez mam flexi do 35kg ale wydaję mi się że mam większy karabinek , ale nie mam rogza by porównać .

[B]kingula[/B] według mnie musisz poszukać innej firmy bo S na pewno odpada.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']wiecie co moje psy nie sa jakimis mistrzami w chodzeniu na smyczy-szczegolnie ten maly.
obie waza prawie po 30 kg, mala lekko 30 przekroczy.

chodza na smyczacho dopasowanych do ich wzrostu i wagi-na rogzach L i nie ma opcji, zeby pelka tasma albo karabinczyk.

co to znaczy "pies sie szarpie"? chyba musi rzucac sie jak jakis durny, zeby zalatwic smycz.
albo "nagly zryw za kotem"...jesli dopasowana do wagi psa dobra jakosciowo smycz mialaby peknac, bo "pies zerwal sie za kotem", to sila tego "naglego zrywu" bylaby taka, ze albo osoba trzymajaca smycz by ja puscila albo by przeorala broda chodnik.

nie wiem, co psy niektorych frorumowiczow robia na smyczy, ale jednak warto troche powychowywac swojego psa, bo sytuacja, w ktorej ktos ma obawy, ze jego 15kg piesek zerwie smycz przeznaczona dla swojej kategorii wagowej, nie jest bezpieczna ani dla niego ani dla jego psa. nie jest tez bezpieczna dla innych psow, przechodniow i kotow.[/QUOTE]
to chyba do mnie było :evil_lol:
S nie jest przeznaczona do kategorii wagowej Daszy, Dasza waży 12 kg i dlatego zapytałam użytkowników Rogzów, czy Rogzy są wytrzymałe i czy karabińczyk nie pójdzie gdy suka mocno szarpnie. A szarpnąć potrafi- bo boi się fajerwerków, z niektórymi psami także się nie lubi.
Pozostaje albo krótsza M, albo S z zamianą karabińczyka albo zupełnie inna firma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']wiecie co moje psy nie sa jakimis mistrzami w chodzeniu na smyczy-szczegolnie ten maly.
obie waza prawie po 30 kg, mala lekko 30 przekroczy.

chodza na smyczacho dopasowanych do ich wzrostu i wagi-na rogzach L i nie ma opcji, zeby pelka tasma albo karabinczyk.

co to znaczy "pies sie szarpie"? chyba musi rzucac sie jak jakis durny, zeby zalatwic smycz.
albo "nagly zryw za kotem"...jesli dopasowana do wagi psa dobra jakosciowo smycz mialaby peknac, bo "pies zerwal sie za kotem", to sila tego "naglego zrywu" bylaby taka, ze albo osoba trzymajaca smycz by ja puscila albo by przeorala broda chodnik.

nie wiem, co psy niektorych frorumowiczow robia na smyczy, ale jednak warto troche powychowywac swojego psa, bo sytuacja, w ktorej ktos ma obawy, ze jego 15kg piesek zerwie smycz przeznaczona dla swojej kategorii wagowej, nie jest bezpieczna ani dla niego ani dla jego psa. nie jest tez bezpieczna dla innych psow, przechodniow i kotow.[/QUOTE]
wystarczy że pies jest silniejszy niż przeciętny jego wagi i tyle na ten temat ;)
mam +/- 17kg psa z siłą jak sie okazało większą niż by sie mozna spodziewać i używam tylko powtarzam TYLKO największych karabińczyków bo tylko im ufam i nie widzę w tym nic złego , trzeba dopasować smycz do psa nie do jego wagi!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chrupcia']kurcze no to z tego zdjęcia wynika że ten karabińczyk wcale nie taki mały patrząc na to że flexi to 35kg ma podobny.. nie wiem czy nie przelicze się z jorkiem na takiej smyczy :evil_lol:[/QUOTE]
zależy jaki york , znajomej suczka 1,5kg zasuwa na flexi city do 35kg :) i nie wygląda to najgorzej , karabińczyk się wydaję właśnie taki jak w Mce rogza , mój sie wydaję większy ale możliwe że nie jest bo nie mam do czego porównać .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']A jak dla mnie to już lekka przesada, kupować dla yorka smycz do 35kg, no ale może to ja jestem dziwna...[/QUOTE]

oczwywiście że przesada! ale flexi city są w 1 rozmiarze tylko :) a na takiej im zależało i to nie ma nic wspólnego z tym że pies zerwie, bo myślę że nawet do 8kg by jej starczyło .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']oczwywiście że przesada! ale flexi city są w 1 rozmiarze tylko :) a na takiej im zależało i to nie ma nic wspólnego z tym że pies zerwie, bo myślę że nawet do 8kg by jej starczyło .[/QUOTE]

I naprawdę wygląda to okej? :)
Ja kiedyś zapięłam Torice (5kg) Flexi do 50 Iwana i wyglądało trochę śmiesznie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']I naprawdę wygląda to okej? :)
Ja kiedyś zapięłam Torice (5kg) Flexi do 50 Iwana i wyglądało trochę śmiesznie :)[/QUOTE]
tak ,sama byłam zdziwiona bo york z tych mniejszych .
z tym że flexi city ma tylko 2m i cała obudowa jest mniejsza niż normalnie możliwe że karabińczyk też jest mniejszy ale według mnie właśnie taki jak w rogzie M .
nie widać by był za duży , jest ok .

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://allegro.pl/smycz-przepinana-dino-25mm-240cm-i2173588743.html[/URL]
myślicie, że ta smycz będzie za masywna na spaniela ? Kupiłam, bo zakochałam się w kolorze. Ale teraz widze dopiero, że to jednak 2,5cm. Ma ktoś taką smycz z Dino ? Bardzo masywny jest karabińczyk ?

Edited by paulaa.
ort
Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulaa.'][URL]http://allegro.pl/smycz-przepinana-dino-25mm-240cm-i2173588743.html[/URL]
myślicie, że ta smycz będzie za masywna na spaniela ? Kupiłam, bo zakochałam się w kolorze. Ale teraz widze dopiero, że to jednak 2,5cm. Ma ktoś taką smycz z Dingo ? Bardzo masywny jest karabińczyk ?[/QUOTE]
taśma pewnie nie byłaby zła, ale karabińczyk wydaje mi się zdecydowanie za masywny

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulaa.'][URL]http://allegro.pl/smycz-przepinana-dino-25mm-240cm-i2173588743.html[/URL]
myślicie, że ta smycz będzie za masywna na spaniela ? Kupiłam, bo zakochałam się w kolorze. Ale teraz widze dopiero, że to jednak 2,5cm. Ma ktoś taką smycz z Dino ? Bardzo masywny jest karabińczyk ?[/QUOTE]
karabińczyk ma największy więc raczej Ci się nie spodoba :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulaa.'][URL]http://allegro.pl/smycz-przepinana-dino-25mm-240cm-i2173588743.html[/URL]
myślicie, że ta smycz będzie za masywna na spaniela ? Kupiłam, bo zakochałam się w kolorze. Ale teraz widze dopiero, że to jednak 2,5cm. Ma ktoś taką smycz z Dino ? Bardzo masywny jest karabińczyk ?[/QUOTE]

u mnie w zoologu była taka smycz, chciałam ją kupić ale właśnie wielkość karabińczyka mnie powstrzymała :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']taśma pewnie nie byłaby zła, ale karabińczyk wydaje mi się zdecydowanie za masywny[/QUOTE]

[quote name='gops']karabińczyk ma największy więc raczej Ci się nie spodoba :)[/QUOTE]

[quote name='xxxkaluniaxxx']u mnie w zoologu była taka smycz, chciałam ją kupić ale właśnie wielkość karabińczyka mnie powstrzymała :([/QUOTE]
Kurcze, no to kiepsko. Nie pomyślałam.. :shake: Widze, że zaraz jak dojdzie będe musiała ją sprzedać, skoro karabinek aż tak masywny, bo pewnie kiepsko będzie to wyglądać i nie będzie specjalnie wygodne.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulaa.']nie będzie specjalnie wygodne.. :roll:[/QUOTE]
Ja dla Nuki (aktualnie niecałe 24 kg) miałam smycz linową z takim karabińczykiem, ale jak zapinałam tą smycz do obroży to było mi niewygodnie, wygodniej było przy szelkach, ja osobiście wolę te rozmiar mniejsze karabińczyki, dla as są w sam raz :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...