Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='gops']2cm średni karabinek ;) ja bym tego dużemu nie założyła.
dla mnie to smycz dla psów właśnie 12kg wzwyż ale max 30kg chyba że pies wyjątkowo spokojny nie szarpiący to niech sobie nawet na Mce chodzi .
prowadzałam na Lce 5-6kg pudelka i nie była za duża , karabinek nie jest duży , zwyczajny średni , a 2cm to nie jest szeroko , dla mnie w sam raz na smycz .
oczywiście nie widzę problemu by suczka [B]kinguli[/B] chodziła na Mce skoro pytała sie o Ske to wnioskuje że pies raczej nie szarpiący, spokojny .[/QUOTE]

[quote name='gops']dziewczyny skoro napisała że pies szarpiący to ja nie rozumiem polecania smyczy z małymi karabinkami które nie są mocne .[/QUOTE]

O matko, to jest 12kg pies... Na lce prowadzałam psa 45 w porywach do 50kg ze zrywami i nic się jakoś smyczy nie stało. Z tego co wiem to teraz używa jej jakiś DON.
Może od razu z zapięciem dla amstaffa mu smycz trzepnąć. Mka powinna wystarczyć, te karabińczyki wcale nie są takie słabe. Gops - pewnie zaraz wyskoczysz, że Twoja suka rozwaliła, ale weź pod uwagę, że Twoja suka jest jakaś niebywale silna i wszystko rozwala.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Onomato-Peja']O matko, to jest 12kg pies... Na lce prowadzałam psa 45 w porywach do 50kg ze zrywami i nic się jakoś smyczy nie stało. Z tego co wiem to teraz używa jej jakiś DON.
Może od razu z zapięciem dla amstaffa mu smycz trzepnąć. Mka powinna wystarczyć, te karabińczyki wcale nie są takie słabe. Gops - pewnie zaraz wyskoczysz, że Twoja suka rozwaliła, ale weź pod uwagę, że Twoja suka jest jakaś niebywale silna i wszystko rozwala.[/QUOTE]

do M nie miałabym żadnych wątpliwości, ale ja chciałam ją w S zapiąć :evil_lol:
dlaczego te cholerne M krótsze robią :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Onomato-Peja']O matko, to jest 12kg pies... Na lce prowadzałam psa 45 w porywach do 50kg ze zrywami i nic się jakoś smyczy nie stało. Z tego co wiem to teraz używa jej jakiś DON.
Może od razu z zapięciem dla amstaffa mu smycz trzepnąć. Mka powinna wystarczyć, te karabińczyki wcale nie są takie słabe. Gops - pewnie zaraz wyskoczysz, że Twoja suka rozwaliła, ale weź pod uwagę, że Twoja suka jest jakaś niebywale silna i wszystko rozwala.[/QUOTE]
ja nie twierdze że Lka jest słaba ;) na Lce spokojnie prowadzałam amstafa agresywnego , ale Mka jest słaba ;) ma słaby karabinek , przeznaczony dla jrt, pudli, mopsów które nie maja nawet 10kg ;)
[quote name='kingula']Przepinane też 160cm :placz:do tego dwa razy droższe :shake: a już się tak cieszyłam, liczyłam że napiszecie- tak, 12kg suka na Rogzie S, spokojnie da radę :evil_lol:
albo oddam gdzieś, niech mi karabińczyk na większy zamienią :evil_lol:[/QUOTE]
a czemu koniecznie rogz? 18mm maja lupine i red dingo , red dingo M smycz ma bardzo mocny karabińczyk , mocniejszy niz rogz M.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']ja nie twierdze że Lka jest słaba ;) na Lce spokojnie prowadzałam amstafa agresywnego , ale Mka jest słaba ;) ma słaby karabinek , przeznaczony dla jrt, pudli, mopsów które nie maja nawet 10kg ;)

a czemu koniecznie rogz? 18mm maja lupine i red dingo , red dingo M smycz ma bardzo mocny karabińczyk , mocniejszy niz rogz M.[/QUOTE]

usrałam się z kolorami, żeby do ezy dogów pasowały :evil_lol: lupine przeglądałam, fiolet jeszcze się jakiś znajdzie, ale róże brzydkie i mało.
Idę na red dingo popatrzeć, dzięki za radę :p

edit: przejrzałam, żadna nie pasuje kolorem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']Karabińczyk w Rogzie M nie jest mały ;)[/QUOTE]
a jaki ? ;) bo w L jest przeciętny średni , w M jest przeciętny mały a w S jest maleńki , w XL są bardzo duże ale nie te zabudowane , miałam każdy rozmiar smyczy rogza i dalej twierdze że w M są małe karabińczyki , w M red dingo jest większy ;)
i nigdy w życiu nie ubrała bym Mki na psa większego niż 10kg tym bardziej jak szarpię .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']a jaki ? ;) bo w L jest przeciętny średni , w M jest przeciętny mały a w S jest maleńki , w XL są bardzo duże ale nie te zabudowane , miałam każdy rozmiar smyczy rogza i dalej twierdze że w M są małe karabińczyki , w M red dingo jest większy ;)
i nigdy w życiu nie ubrała bym Mki na psa większego niż 10kg tym bardziej jak szarpię .[/QUOTE]
Odpowiedni, mam Rogza M i Red Dingo M, wielkość karabińczyków jest porównywalna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']Odpowiedni, mam Rogza M i Red Dingo M, wielkość karabińczyków jest porównywalna[/QUOTE]

odpowiedni owszem na pudle/mopsy/jrt i inne wymienione przy tym rozmiarze czyli psy max 10kg a nie szarpiące psy powyżej 10kg .

jak pies zerwie karabińczyk w Mce mimo że przy smyczy piszę dla jakich psów jest ta smycz a ktoś kupuję na większego (dla mnie nie porozumnienie), to do kogo będą pretensję ? dla mnie nie jest normlane to że poleca się na psa szarpiącego smycz nie przeznaczonym dla takich psów , chyba nikt nie chcę by smycz puściła a pies wpadł pod auto .
może za dużo przeżyłam ze swoim psem ale wolałbym żeby uczyć sie na czyiś błędach niż na swoich kosztem psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingula']a myślicie, że dałoby się wymienić karabińczyk w S?[/QUOTE]

ale po co ? nie możesz kupić Lki ? albo poprosić kogoś o zrobienie na zamówienie, DS czy AD na pewno mają masę taśm które mogą pasować i smycze będą tańsze niż rogz bo chyba o to Ci chodzi z tą Ska? .

Link to comment
Share on other sites

wiecie co moje psy nie sa jakimis mistrzami w chodzeniu na smyczy-szczegolnie ten maly.
obie waza prawie po 30 kg, mala lekko 30 przekroczy.

chodza na smyczacho dopasowanych do ich wzrostu i wagi-na rogzach L i nie ma opcji, zeby pelka tasma albo karabinczyk.

co to znaczy "pies sie szarpie"? chyba musi rzucac sie jak jakis durny, zeby zalatwic smycz.
albo "nagly zryw za kotem"...jesli dopasowana do wagi psa dobra jakosciowo smycz mialaby peknac, bo "pies zerwal sie za kotem", to sila tego "naglego zrywu" bylaby taka, ze albo osoba trzymajaca smycz by ja puscila albo by przeorala broda chodnik.

nie wiem, co psy niektorych frorumowiczow robia na smyczy, ale jednak warto troche powychowywac swojego psa, bo sytuacja, w ktorej ktos ma obawy, ze jego 15kg piesek zerwie smycz przeznaczona dla swojej kategorii wagowej, nie jest bezpieczna ani dla niego ani dla jego psa. nie jest tez bezpieczna dla innych psow, przechodniow i kotow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martynkao']Szelki z Dog Style :)

Chcialabym się Was zapytać , czy ktoś z Was posiada szelki z DS i np. z AD .

Ciekawa jestem Waszych opinii na temat "paska od rączki" . Początkowo bylam sceptycznie nastawiona do tego ze ten pasek jest dluzszy niz np. z AD , ale kiedy juz je posiadam to i bardziej mi sie podoba i wydaje mi sie ze lepiej funkcjonuja szelki . Porownuje tylko z obserwacji .
[/QUOTE]

Ja mam i z AD i z DS i... mi to w sumie nie sprawia różnicy ;) Może w momencie zmiany szelek pierwszy chwyt za rączkę jest "dziwny", ale później nie odczuwam różnicy. Gdybym jednak MUSIAŁA wybrać którąś z nich to chyba byłaby ta z DS (ale na pewno wolę rączkę trochę za krótką niż za długą). W moich szelkach trochę bardziej pasuje mi rączka z DS, bo tutaj mam ruchome kółeczko, a w AD nie (tak wybierałam, bo chciałam zobaczyć co mi bardziej pasuje i ruchome dla mnie lepsze). Czyli podsumowując: różnicy wielkiej nie ma, jednak gdybym brała kolejne szelki to z poproszę o taką długość DS.

Swoją drogą o ile Tori jakoś się rozchmurzył i przeżył te przymiarki to Carter widzę nie dał za wygraną ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...