Jump to content
Dogomania

Norwegia


Guest kristofer

Recommended Posts

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znalezione na norweskiej stronie (angielska wersja językowa):
[URL]http://www.mattilsynet.no/english/import_export/import_of_dogs__cats_and_ferrets_from_eu_countries__except_sweden__16400[/URL]

A tu po polsku: [URL]http://www.amb-norwegia.pl/tourism/catsanddogs/catsanddogs.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.wetgiw.gov.pl/old/index.html[/URL]

trzeba kliknąc na Norwegie i otworzy sie plik z przepisami

ja jak szukalam info to dzwonilam oczywiscie i do ambasady i pani mnie skierowala wlasnie do Głownego Inspektoratu Weterynarii, sama nie potrafila nic powiedziec :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

A czy ktos wie jak mozna zalatwic to pozwolenie od wladz na przewoz szczeniaka bez wscieklizny ? Jezeli jest taka opcja to pewnie mozna z niej skorzystac inaczej nie pisaliby o niej [URL]http://www.amb-norwegia.pl/tourism/catsanddogs/catsanddogs.htm[/URL]
( tekst pod Uwaga ). Wtedy szczenie wjechaloby ze szczepieniami zgodnymi z wiekiem a reszte konczyloby na miejscu .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[B][size=3]Dlaczego tu nie ma Norwegii???[/size]
[url]http://www.wetgiw.gov.pl/old/przywoz/przemieszczanie/panstwa/panstwa.html[/url]
[/B]
To ze strony
[url]http://www.wetgiw.gov.pl/old/index.html[/url]
-->Przewóz zwierząt towarzyszących --> do państw UE

Link to comment
Share on other sites

[quote name='APSA'][B][SIZE=3]Dlaczego tu nie ma Norwegii???[/SIZE][/B]
[B][URL]http://www.wetgiw.gov.pl/old/przywoz/przemieszczanie/panstwa/panstwa.html[/URL][/B]

To ze strony
[URL]http://www.wetgiw.gov.pl/old/index.html[/URL]
-->Przewóz zwierząt towarzyszących --> do państw UE[/quote]

tak sie sklada, ze Krolestwo Norwegii nie jest czlonkiem UE :evil_lol:

[B]Czy ktos slyszal o zmianie przepsiow dotyczacych wwozu m.in. psow do Norwegii?[/B] Podobno od 2.01.2008 pies ma byc zaszczepiony na wscieklizne i po uplywie 21 dni od dnia szczepienia moze wiejchac do Norwegii (+ odrobaczenie, chip lub tatuaz, EU pas).
Slyszalem tez opinie od norweskiego veta, ze szczenie, ktore nie mialo kontaktu z innymi psami niz matka moze wjechac do Norwegii na podstawie zawswiadcznia hodowcy poswiadczonego u veta prowadzacego szczeniaka. Na zadnej stronie nie znalazlem potwierdzenia tych rewolucyjnych zmian w parwodawstwie Norwegii (albo nie umiem szukac)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Mam pytanie czy ktoś mieszka w Norwegi lub mieszkał z psem, czy to jest prawda że Norwedzy nie są za bardzo za wynajęciem mieszkania jak ktoś chce mieszkać z psem. I jak tam się mieszka z psem czy są jakieś miejsca aby można było wybiegać czworonoga Czytając o Norwegi odniosłam takie wrażenie że oni nie przepadają za psami. Mam nadzieję że się mylę bo mam możliwość tam wyjechania i chce zabrać oczywiście psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='xochi']tak sie sklada, ze Krolestwo Norwegii nie jest czlonkiem UE :evil_lol:

[B]Czy ktos slyszal o zmianie przepsiow dotyczacych wwozu m.in. psow do Norwegii?[/B] Podobno od 2.01.2008 pies ma byc zaszczepiony na wscieklizne i po uplywie 21 dni od dnia szczepienia moze wiejchac do Norwegii (+ odrobaczenie, chip lub tatuaz, EU pas).
Slyszalem tez opinie od norweskiego veta, ze szczenie, ktore nie mialo kontaktu z innymi psami niz matka moze wjechac do Norwegii na podstawie zawswiadcznia hodowcy poswiadczonego u veta prowadzacego szczeniaka. Na zadnej stronie nie znalazlem potwierdzenia tych rewolucyjnych zmian w parwodawstwie Norwegii (albo nie umiem szukac)[/QUOTE]

Podniosę temacik. Czy coś się może zmieniło w sprawie wjazdu/wwozu szczenięcia do Norwegii?Czy nadal obowiązuje ta nieszczęsna kwarantanna? :razz:

Link to comment
Share on other sites

Wiosną tego rokupani z Norwegii kupiła u mnie suczkę basecią.Kropka mogła zobaczyć swoja pania po spełnieniu konkretnych warunków:
w wieku 3 mies. została zaczipowana i zaszczepiona p.wsciekliznie , dostała też paszport z adnotacją o czipie i szczepieniu
po 120 dniach od szczepienia krew jej pojechała kurierem ( można też przez Laboklin - ale wynik jest po 3-4 tyg.) do Puław.by sprawdzic miano przeciwciał
wynik również kurierem wrócił do mnie po kilku dniach
10 dni przed wyjazdem sunia dostała preparat z prazikwantelem( profilaktyka echinokokozowa)
no i wreszcie lot do Norwegii ( klatka określona przez przewoznika Norwegian Lines)
po tygodniu pobytu w Norwegii- powtórka odrobaczeniajuż w norweskim gabinecie
dopiero po tym tak naprawdę - witaj Norwegio!
oczywiście nalezy jeszcze wyrobić rodowód eksportowy w Zarządzie Glównym ZKwP

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Hay
Ja mam pytanie nie znalazlam tu odpowiedzi wiec sie zapytam - Ja mieszkam w Dani paszport mam polski ale meza dunczyka - mam pieska yorka mamy okazje wyjechac na nowy rok 2011 do Oslo- 4 dni w sumie mam mozliwosc zostawienia pieska u rodziny ale wolala bym go zabrac bo strzaly i do tego jego rodzinki by nie bylo to dla niego podwojny stres - jak to prawnie wyglada z tym tylko wikendowym wjazdem do norwegi potrzebna jest tez kwarantanna ? a nadmienie jeszcze piesek pochodzi z Dunskiej hodowli ma paszport i chip tylko kwarantanny nie ma ?`
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam,
przepraszam z góry jeżeli spamuje ale mam pytanie dotyczące właśnie psów w Norwegii i uznałam że to dobry temat.
Chciałabym wybrać się ze swoim psem na wystawę do Norwegii - posiadam chip, wszystkie szczepienia i paszport, czy to wystarczy by na granicy nas nie zawrócili ??

z góry dziękuję za odpowiedz

Link to comment
Share on other sites

niestety nie, musisz zrobić testy na przeciwciała

[CENTER][CENTER][B][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Zwierzęta towarzyszące (psy, koty i fretki) przewożone w celach niekomercyjnych (niehandlowych) z Polski do [U][COLOR=red]Norwegii[/COLOR][/U] muszą spełniać następujące wymagania:[/FONT][/SIZE][/B][/CENTER]
[/CENTER]

[FONT=Arial]1. [/FONT][U][FONT=Times New Roman][SIZE=3]W pierwszej kolejności[/SIZE][/FONT][/U][FONT=Times New Roman][SIZE=3]zwierzęta[/SIZE][/FONT][FONT=Arial] m[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]uszą zostać zidentyfikowane za pomocą czytelnego tatuażu lub mikroczipu. W przypadku, gdy mikroczip nie spełnia wymogów normy ISO 1784 lub Aneksu A do normy ISO 11785, wówczas właściciel zwierzęcia lub osoba odpowiedzialna za zwierzę w czasie transportu musi zapewnić możliwość odczytania numeru mikroczipu podczas jakiejkolwiek kontroli (musi dysponować czytnikiem).[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]2. Następnie muszą zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie, przy użyciu
inaktywowanej szczepionki, zawierającej jedną jednostkę antygenową/dawkę (zgodnie
ze standardami WHO). Szczepienie musi zostać przeprowadzone zgodnie
z zaleceniami producenta szczepionki. [B][U]Ważne[/U][/B] jest aby zwierzęta zostały
zidentyfikowane (tak jak zostało to opisane w pkt. 1), zanim zostaną poddane
szczepieniu przeciwko wściekliźnie.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]3.[/SIZE] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Muszą zostać poddane badaniu w kierunku określenia efektywności szczepienia przeciwko wściekliźnie (za pozytywny wynik badania uznaje się uzyskanie miana przeciwciał neutralizujących wynoszącego co najmniej 0,5 IU/ml). Badanie musi zostać przeprowadzone w laboratorium zatwierdzonym przez Unię Europejską (lista zatwierdzonych laboratoriów jest zamieszczona w Decyzji Komisji 2004/693/WE) [B]na próbce krwi [U]pobranej na 120 do 365 dni po ostatnim szczepieniu[/U][/B] przeciwko wściekliźnie (próbki pobrane przed upływem 120 dni od ostatniego szczepienia nie są ważne). Badanie nie musi być powtarzane w przypadku zwierzęcia, które było następnie regularnie szczepione przeciwko wściekliźnie (bez żadnych przerw
w kalendarzu szczepień wymaganym przez laboratorium producenta szczepionki). [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Rejestry [B]lekarzy upoważnionych do pobierania próbek krwi[/B] od psów, kotów
i fretek w celu przeprowadzenia powyższego badania prowadzą właściwe terytorialnie okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne. Listy ww. lekarzy są dostępne na stronie internetowej Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej pod adresem [/SIZE][/FONT][URL="http://www.vetpol.org.pl/"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#0000ff]www.vetpol.org.pl[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL][FONT=Times New Roman][SIZE=3]) [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]4. Po uzyskaniu wyniku badania, lekarz weterynarii upoważniony do wystawiania paszportów dla zwierząt towarzyszących (lista lekarzy wyznaczonych znajduje się na stronie internetowej: [/SIZE][/FONT][URL="http://www.vetpol.org.pl/"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#0000ff]www.vetpol.org.pl[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL][FONT=Times New Roman][SIZE=3]) powinien wydać zwierzęciu paszport,
w którym zostanie potwierdzone spełnienie wszystkich powyższych warunków (identyfikacja zwierzęcia, szczepienie przeciwko wściekliźnie, wynik badania efektywności tego szczepienia). [/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]5. Ponadto, zwierzęta muszą zostać poddane odrobaczaniu przeciwko [I]Echinococcus spp., [/I]
przeprowadzonemu przez lekarza weterynarii w ciągu 10 dni przed planowanym
przemieszczeniem zwierzęcia na terytorium Norwegii, przy użyciu preparatu
zawierającego praziquantel. Ponadto, odrobaczanie musi zostać powtórzone w ciągu
7 dni po przyjeździe na teren Norwegii. Obydwa zabiegi odrobaczania, wraz
z podaniem nazwy i dawki preparatu muszą zostać odnotowane w paszporcie
zwierzęcia.[/FONT][/SIZE]
[B][SIZE=3][FONT=Times New Roman]UWAGA!!![/FONT][/SIZE][/B]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Nieszczepione młode zwierzęta nie mogą być wprowadzane na terytorium Norwegii, chyba, że zostanie wydana na takie przemieszczenie zgoda władz Norwegii (Norwegian Food Safety Authority). Ponadto, wszystkie zwierzęta towarzyszące (psy, koty i fretki) muszą zostać poddane przy wjeździe na teren Norwegii kontroli służb granicznych.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Od stycznia tego roku zmieniły się przepisy dotyczące wwozu do Norwegii dorosłych psów i kotów

a czy ktoś wie, jakie są przepisy dotyczące przywozu do Norwegii szczeniąt poniżej 3 miesiąca życia? Czy coś się w tym zakresie zmieniło?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alojzyna']Od stycznia tego roku zmieniły się przepisy dotyczące wwozu do Norwegii dorosłych psów i kotów

a czy ktoś wie, jakie są przepisy dotyczące przywozu do Norwegii szczeniąt poniżej 3 miesiąca życia? Czy coś się w tym zakresie zmieniło?[/QUOTE]

też jestem ciekawa...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...