Jump to content
Dogomania

Norwegia


Guest kristofer

Recommended Posts

Guest kristofer

POTRZEBUJĘ AKTUALNE INFORMACJE DOTYCZACE WJAZDU Z PSEM NA TEREN SZWECJI.TO CO OBIŁO MI SIĘ O USZY TO PO PROSTU JAKAŚ PARANOJA(3 M-CE KWARANTANNY I 25000 KORON).MOŻE KTOS COŚ WIE NOWEGO MNIEJ SZOKUJĄCEGO?MUSZĘ PRZEJECHAĆ PRZEZ SZWECJĘ I WJECHAĆ DO NORWEGII.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niestety wszystkie najczarniejsze scenariusze odpowiadają prawdzie :evilbat: - 3 mce kwarantanny przy wjezdzie do jakiegokolwiek kraju skandynawskiego z jakiegokolwiek kraju spoza EOG (UE + island/nor etc) - z oplatami jest roznie ale w koncu nie o to chodzi - po 3 miesiacach z psa zostaje ???? ... no wlasnie ... jedynie sensowne byloby to przy przeprowadzce na stale ... no potem tez sa niezle jaja bo jak jedziemy w odwiedzinki do rodzinki w PL to psa do przechowalni za mniej wiecej 1/3 miesiecznej pensji ...etc etc

wielka niewiadoma jest co bedzie po 1 maja ????

teoretycznie sa jakies dyrektywy UE w sprawach wet. i 2 maja udajac glupiego wjezdzam z psem do norwegii ..............

ale i tak poszczegolne kraje beda decydowac we wlasnym zakresie - mysle ze spanikowani skandynawowie zaraz cos uchwala i bedzie dalej cienko

... w pewnym sensie ich rozumiem - rygoryzm w tej sprawie doprowadzil do tego ze tam naprawde nie wiedza co to wscieklizna ....

no coz - jest jeszcze wersja "polak potrafi" ..... pies przemycony, chip i papiery kupione od finskiego hodowcy po 0,5 l stolicznej etc ....

dalej nic nie powiem bo mam lęki ze mnie manu wywali z forum :-?

Link to comment
Share on other sites

dalej nic nie powiem bo mam lęki ze mnie manu wywali z forum :-?

W sumie sama Cię tu zawołałam, ale nie rozpędzaj się... :evilbat: :wink:

no nietrudno sie domyslic ze wersja "polak potrafi" juz w samym sformulowaniu zawiera ladunek pogardy pomieszanej z obrzydzeniem a w najlepszym razie bylo to napisane z przekąsem ;-)

ALE ... prawda jest taka ze po ew. wpadce mamy psa "z glowy" i tu juz nawet ja przy calej swojej tolerancji dla ubytkow ludzkiej duszy a zwlaszcza rozumu zaczynam warczeć :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Niestety wszystkie najczarniejsze scenariusze odpowiadają prawdzie :evilbat: - 3 mce kwarantanny przy wjezdzie do jakiegokolwiek kraju skandynawskiego z jakiegokolwiek kraju spoza EOG (UE + island/nor etc) - z oplatami jest roznie ale w koncu nie o to chodzi - po 3 miesiacach z psa zostaje ???? ...

Do Finlandii czy Danii(kraje skandynawskie) mozna wjechac bez zadnego problemu.Tylko w Norwegii i Szwecji obowiazuje kwarantanna.

Link to comment
Share on other sites

Dorota z Fiszerem mają rację. W Danii i Finlandii nie obowiązuje kwarantanna.

Co do reszty- można wjechać z psem bez kwarantanny z terytorium traktatu z Szengen. Czyli- zarejestrować psa na kogoś z Holandii np. a potem można jechać. Wjeżdża się bez kwarantanny.

Po 1 maja będzie jak teraz, przepisy dotyczące kwarantanny zostaną zniesione w 2006 roku.

Jest jeszcze jakaś metoda, ale to są jakieś korowody ze specjalną szczepionką, którą można kupić u Niemca, potem, po 6 miesiącach od jej podania psa się bada i z tymi wynikami i świadectwem szczepienia można wjechać bez kwarantanny. Ale szczegółów nie znam, więc nie będę rozwijać tego tematu.

Gosia

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Gosiu, ta metoda z korowodem :lol: polega na tym, aby psa wlasnie zarejestrowac na kogos mieszkajacego w panstwie uprawnionym do udzialu w takim programie 'pominiecia kwarantanny' (nawet jest tych panstw wiecej niz bylo w Szengen ;) ale Polski wsrod nich jeszcze nie ma). Pies wiec jest np w Niemczech:

1.chipowany PO TYM:

2.szczepiony przeciw wsciekliznie

3.30 dni po tym pobiera mu sie krew i wysyla do uprawnionego laboratorium (w Niemczech sa takie 3, a np Holendrzy wysylaja krew do Brukseli... :roll: )

4. po kilku tygodniach przychodzi wynik, jesli ilosc przeciwcial jest 0,5 IU/ml dostajemy dokumenty i już po

5.6 miesiacach dla Anglii, a krocej dla Szwecji mozna tam psa zabrac, odpchliwszy i odkleszczywszy go na 24-36h przed wyjazdem.

pies musi ten czas spedzic w kraju uprawnionym, a dowodem na to jest podpis wlasciciela na deklaracji, ze pies kraju nie opuszczal.

to jest mniej wiecej procedura do Anglii, jesli dany kraj nie ma takiego programu, a ma kwarantanne dla zwierzat pochodzacych spoza listy uprzywilejowanych krajow (np z Pl) warto sprawic, by pies stal sie psem z kraju uprzywilejowanego(np Niemiec) i wjechal do kraju, ktory program taki ma (np do szwecji), a z tego kraju do tego konserwatywnego, ktory programu nie posiada(np Norwegia). W ten sposob ja zamierzam zabrac psa do Irlandii- przez Anglie.

watpiacym zaznaczam, ze niczego nie kupowalam "od Niemca" ani nic w tym stylu, pies zostal legalnei zachipowany i mial odpowiedni wynik badania krwi itd. Anglia dopuszcza jak najbardziej, aby zwierzeta najpierw zaimportowac do innego kraju, tam przeprowadzic to wszystko i stamtad do Anglii.

sory za niescislosci w kwestii skandynawskiej, wybieram sie w inna strone i sie wyspecjalizowalam w kwarantannach ang.

w anglii zajmuje sie tym 'department of Rural Affairs&Agriculture' (o ile nie myle :roll: , w kazdym razie 'DEFRA') jakos nie moge trafic na strone podobnego ministerstwa w Szwecji, pewnie maja tam odp informacje.

Link to comment
Share on other sites

:o

co tam kwarantanna, jesli mnie oczy nie myla, odbylam wlasnie podroz w czasie- Gosi post jest z 19 maja a moja odpowiedz na tenze z 16 maja....

rok ten sam

:o

od jutra koncze z alkoholem.

tzn od dzis.

tzn od wczoraj? eee, nie koncze, bo sie w tym nie polapie.

:drinking:

Link to comment
Share on other sites

Do Finlandii czy Danii(kraje skandynawskie) mozna wjechac bez zadnego problemu.Tylko w Norwegii i Szwecji obowiazuje kwarantanna.

No to ja jadę do Finlandii... Miała być Norwegia, ale skoro nie chcą tam mego psa to jedziemy nad jeziora...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Czy obywatel Ukrainy bedzie mial problemy z wwozem psa do Norwegii?!
Czy takiego psa obejmuje kwarantanna?!
Z tego co czytalam na stronach GIW polskie zwierzeta towarzyszace nie podlegaja kwarantannie.
A jak jest z krajami spoza Unii Europejskiej!?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Informacja o Szwecji jest jak najbardziej aktualna - w Szwecji nie ma kwarantanny dla psow z krajow Unii, pod warunkiem odpowiednich szczepien, prob, itd, natomiast dla krajow spoza Unii oraz krajow tzw wysokiego ryzyka kwarantanna nadal jest (jestem w tym "oblatana" bo "sciagam" 5 pieskow z polskiego schroniska, wiec szwedzkie psie przepisy znam prawie na pamiec ;-)

Jesli chodzi o kwarantanne to jest dosyc paskudna - przez 3 miesiace pies jest z dala od wlasciciela. Moze mozna psa zarejestrowac w Polsce, zaczipowac, zaszczepic, no i wywiezc do Norwegii jako polskiego pieska?

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Potrzebuje najnowszych info, jak przygotowac psa do wyjazdu do Norwegii. Dowiedziec sie czegos u nas to paranoja. Dzonilam do GIW, a tam tylko jedna pani, ktora sie na tym zna i to w dodatku na uropie :roll:
dzwonie do powiatowego, ale on raczej niezbyt pewny tego i owego. To jakas paranoja :crazyeye:
na stronach GIW sa oczywiscie informacje, ale nie pokrywaja sie z informacjami, ktore dostalam od dziewczyny z Norwegii. I co tu teraz robic. Norwegia twierdzi, ze szczepi sie 3 razy w ciagu jednego miesiaca, w 1, 7 i 28 dniu, dla mnie to niezbyt normalne :razz: Najbardziej mnie dziwi totalna roznica w przepisacdh podawanych u nich i u nas......szok

Błagam o jakieś info, czy ktos jechał moze ostatnio do Norwegii ze zwierzem???? PLISS

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...