Jump to content
Dogomania

Krew w moczu:((((


MissLena

Recommended Posts

Nie wiem co się dzieje, dzisiaj rano Nadi nie wytrzymała i zesikała się w pokoju, a w moczu zauważyłam trochę krwi, do tego przed chwilą zrobiła to samo i znowu była krew, ale tylko te dwa razy w ciągu dnia.
Poza tym zaczęła często popuszczać, wygląda jakby chciała sikać a nie mogła, nie wiem co się dzieje, koleżanka mi mówiła ze jej sunia tak miała i po kilku dniach dostała cieczki, ale ja się boję:(
Nadi ma dopiero 5 miesięcy (mieszaniec) i nie wiem czy to nie za wcześnie, iść z nią jutro szybko do weterynarza?

Link to comment
Share on other sites

Tak to może być pierwsza cieczka ale może to być również infekcja dróg moczowych, czy nerek. Musisz obserwowć sunie, sprawdż czy nie ma gorączki.Czy ma apetyt. Może zachowywać się niespokojnie bo sama nie wie co się z nią dzieje. Jak masz się zamartwiać to lepiej podejdż do wet-a. 5 m-cy to trochę wcześnie ale często ma miejsce i przyjmuje się ,że jest w granicach normy.Zwykle trwa krócej niż późniejsze jest bezowulacyjna ale tego nie wiesz więc [B]musisz ją bardzo[/B] [B]pilnować.[/B] Pomyśl o sterylizacji zaraz po cieczce, ciąża w tak młodym wieku może zagrażać jej życiu.

Link to comment
Share on other sites

Sunia nie ma za wielkiego apetytu, nie zjadła ostatniego posiłku, ani nie miała ochoty na poprzedni, po prostu zjadła trochę i zostawiła. Jest bardzo niespokojna, nie wie
co ma ze sobą zrobić. A co do sterylizacji to właśnie się zastanawiam, ale chwilowo nie jestem zdecydowana. I będę jej bardzo pilnować, będzie wychodziła tylko na podwórko przed blokiem... wolę nie ryzykować spotkania z parkowymi psami jakie błakają się u mnie w mieście.

Link to comment
Share on other sites

moja sunia miała to samo... wet podejrzewal zapalenia pecherza , niestety leczenie (Urinalem) nic nie dało więc zmienilismy weta ... niestety okazało się że to guz pęcherza moczowego ( po badaniach wyszlo że niestety raczysko, w dodatku złośliwe i to już z przerzutami )
To młody psiak więc prawdopodobieństwo guzka jest małe , ale nawet u młodyh psiaków czasami się zdarzają ... można dla spokojności udać się na USG czy czasem jakiegoś guzka nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MissLena']Nie wiem co się dzieje, dzisiaj rano Nadi nie wytrzymała i zesikała się w pokoju, a w moczu zauważyłam trochę krwi, do tego przed chwilą zrobiła to samo i znowu była krew, ale tylko te dwa razy w ciągu dnia.
Poza tym zaczęła często popuszczać, wygląda jakby chciała sikać a nie mogła, nie wiem co się dzieje, koleżanka mi mówiła ze jej sunia tak miała i po kilku dniach dostała cieczki, ale ja się boję:(
Nadi ma dopiero 5 miesięcy (mieszaniec) i nie wiem czy to nie za wcześnie, iść z nią jutro szybko do weterynarza?[/quote]

A jak "próbuje" się zesiusiać, a nie może, to czy widać po niej, że sprawia jej to ból? Bo może faktycznie to zapalenie pęcherza jest. Koniecznie trzeba z tym do weta pójść.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']A jak "próbuje" się zesiusiać, a nie może, to czy widać po niej, że sprawia jej to ból? Bo może faktycznie to zapalenie pęcherza jest. Koniecznie trzeba z tym do weta pójść.[/quote]

Wygląda jakby sprawiało jej to ogromny dyskomfort, bo patrzy na mnie takimi wielkimi, smutnymi oczyma, i widać ze biedna się męczy.

Dzisiaj jak wyszłam z nią rano to biedna się znów męczyła, chodziła prawie cały czas przykucnięta i leciały z niej po 2-3 kropelki więc samo sikanie trwałe z 10 minut, a zawsze po prostu szybko leciałyśmy na dół, szybki sik potem kupka i do domku, niecałe 5 minut i po wszystkim, a dzisiaj minę miała taką nie tęgą... widzę że jej się to nie podoba;/
Teraz znów dałam jej porcję jedzenia to zjadła połowę i poszła się położyć (co jest dziwne bo rano zawsze wariuje gdzieś do 11).

Dzisiaj polecę z nią do weterynarza:( Mam nadzieję tylko że to jednak nic poważnego:((( zaczęłam się obawiać tego guza:(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Mam podobny problem z moim 15 letnim staruszkiem, w mieszkaniu kropelkuje krwią byliSmy kilkakrotnie u lekarxa ma aktualne badanie krwi i moczu i niby nic takiego z badań nie wyszło a pies od czasu do czasu ma ten problem i nie wiem czy to starość czy coś bardziej ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...