Jump to content
Dogomania

Shih TZu -Ciążą


LunaMartina

Recommended Posts

Mam wielka prosbe bardzo prosze Was o informacje jak żywic dokladnie suczke w ciąży.Moja Malutka ma 17 m-cy i zaczela drugi miesiac ciazy.Zachowuje sie inaczej -wogole nie chce jej sie chodzic caly czas tylko by lezala .Bylam u wterynarza ale powiedzial ze wszystko jest w porzadku.
Ja czytalam pare informacji na tematy ciazy u pieskow ,ale doswiadczonych hodowcow chcialam spytac jeszcze o rady dotyczoce ciązy.Z Góry dziekuje:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LunaMartina']Mam wielka prosbe bardzo prosze Was o informacje jak żywic dokladnie suczke w ciąży.Moja Malutka ma 17 m-cy i zaczela drugi miesiac ciazy...[/quote]
:angryy:no kapcie mi spadły:shake:
wziełaś ciężarną suczkę od kogoś czy ją celowo pokryłaś ?

Link to comment
Share on other sites

:-(jesli juz do tego doszło że suczka jest drugi miesiac w ciąży to nic nie pozostało Ci innego jak poszukac jakiejś hodowli w poblizu i prosic by ktos Ci pomógł ..... wirtualne porady sa dobre ale nie w takiej sprawie jesli ktos po raz pierwszy bedzie "bawił" sie w akuszerkę na dodatek w rasie ktora ze względu na swoja specyficzna budowe nie jest łatwą w rozmnażaniu , chyba że na zywioł i nie wazne jak sie to skonczy .:-( W tej chiwli nie ma wyjścia , weterynarz powinien byc stale "pod reką" ...a co do zachowania suni ?????? trudno mowic na odległość i dawac rady jak sie psa ani nie zna ani nie widzi . Pamietaj o odpowiednim karmieniu ciężarnej suczki bo to bardzo wazne nie tylko dla zdrowia ale także dla życia mamy i dzieci ...... Uczenie sie na podstawie internetowych porad co robic z juz ciezarna suczką to najgłupsze z mozliwych metod ... aby rozmnazac suczkę trzeba sie najpierw duuuuuużoooo nauczyc przed decyzja o kryciu , a jesli sa to przypadkowe pokrycia to istnieja metody zapobiegania narodzinom by takie "coś " nie miało miejsca .. Teraz tylko szukaj pomocy w pobliżu u hodowcy , nie rozmnażacza bo tam najczesciej własnie wszystko tez na "żywioł" sie robi :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Suczka Jest mloda ale to byla jej druga cieczka wiec dopuszczalne bylo juz ją pokrywac.
A pytam sie Was nie po to żeby uslyszec jakies obelgi ,bo mialam kiedys hodowle tyle ze sznaucerów miniatur,a pytam znawcow dokladnie shih tzu ,bo suczka zachowuje sie inaczej .Fakt faktem wiadomo ze rozne pieski (tym bardziej rozne charaktery).
Ale widze ze stronka nie jest dla ludzi ktorzy kochaja swoje i nie tylko swoje pieski ,tylko dla zadufanych w sobie(nie psie )hodowcow ktorzy za kazdym razem chca przewyzszac sie komentarzami-cos tu jest nie tak,bo nikt nie moze mi zarzucic jakies 'pseudo hodowli',bo mnie rowniez to przeraza ,wiec nie zycze porownywania sobie to takich .....szkoda slow

Link to comment
Share on other sites

Jesli tu zagladniesz i bedziesz czytała to
po 1. nikt Cie nie obraża tylko mówi co mysli
po 2. Jesli miałaś hodowle mini sznaucerów to takie same prawa obowiązuje w kazdej rasie - suczka staje sie suczka hodowlana po uzyskaniu uprawnien , czyli odpowiedniej oceny na wystawie , znaczy musi posiadac rodowód i miec ukonczone 18 m-cy .
Ja sie nie zaliczam do jak sie wyrazasz " zadufanych w sobie hodowców " ale jestem pradziwym miłośnikiem psów i najbardziej na sercu lezy mi ich dobro , a dobrem nie jest krycie suczki nawet przy drugiej cieczce w wieku 15m-cy bo czesto ta cieczka jest pierwsza u wielu suczek .
To co napisalismy to w trosce nie o hodowców tylko o psy , bo może poza Toba przeczyta to ktoś inny i sie zastanowi zanim pokryje swoja suczkę albo "udostepni" reproduktora nie zgodnie z obowiązującymi przepisami, ktore mimo wszystko czemuś służą i mają swoj cel - zdrowie psa !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='renia13']Jesli tu zagladniesz i bedziesz czytała to
po 1. nikt Cie nie obraża tylko mówi co mysli
po 2. Jesli miałaś hodowle mini sznaucerów to takie same prawa obowiązuje w kazdej rasie - suczka staje sie suczka hodowlana po uzyskaniu uprawnien , czyli odpowiedniej oceny na wystawie , znaczy musi posiadac rodowód i miec ukonczone 18 m-cy .
Ja sie nie zaliczam do jak sie wyrazasz " zadufanych w sobie hodowców " ale jestem pradziwym miłośnikiem psów i najbardziej na sercu lezy mi ich dobro , a dobrem nie jest krycie suczki nawet przy drugiej cieczce w wieku 15m-cy bo czesto ta cieczka jest pierwsza u wielu suczek .
To co napisalismy to w trosce nie o hodowców tylko o psy , bo może poza Toba przeczyta to ktoś inny i sie zastanowi zanim pokryje swoja suczkę albo "udostepni" reproduktora nie zgodnie z obowiązującymi przepisami, ktore mimo wszystko czemuś służą i mają swoj cel - zdrowie psa !!![/quote]
podpisuję się pod twoimi słowami Reniu dwoma rękoma i Dziękuje za tak mądrą wypowiedz

Link to comment
Share on other sites

Ja hodowcą nie jestem , kocham poprostu mojego psa.

a powiedz mi jedno czy miałaś hodowle w ZKwP czy to "hodowla" jakich wiele w Polsce ? " Mam sukę to ją pokryje , niech zarabia na siebie"

a o to za mit ze suka moze juz po 2 cieczce byc kryta ? :/ bzdura jakich wiele.
Znam suki które matkami nie były mimo ze to ich n-ta cieczka i psy które tatusiami nie są i jakoś biegają po tym świecie szczęsliwe.

Myslisz, że uszczęsliwiłaś tym kryciem suke ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Szukasz pomocy wiec ja ci chetnie odpowiem. Jest specjalna karma dla suk w ciazy i karmiacych. Podpytaj weterynarza to ci doradzi. Sa tez specjalne wtaminki dla suk w ciazy.
A porodem sie nie martw. Suczka znajdzie sobie miejsce w jakims zaciszu domku i tam sobie spokojnie sama urodzi. Najlepiej podczas porodu jej nie przeszkadzac. Zagladaj co jakis czas po cichutku zeby sie upewnic czy sobie daje rade, tylko gdy jest koniecznosc nalezy pieskowi pomoc. Pieski maja taki instynkt ze suczka sama wie co ma robic.
Jak cos to pytaj, pomoge:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bombeleekk']Szukasz pomocy wiec ja ci chetnie odpowiem. Jest specjalna karma dla suk w ciazy i karmiacych. Podpytaj weterynarza to ci doradzi. Sa tez specjalne wtaminki dla suk w ciazy.



A porodem sie nie martw. Suczka znajdzie sobie miejsce w jakims zaciszu domku i tam sobie spokojnie sama urodzi. Najlepiej podczas porodu jej nie przeszkadzac. Zagladaj co jakis czas po cichutku zeby sie upewnic czy sobie daje rade, tylko gdy jest koniecznosc nalezy pieskowi pomoc. Pieski maja taki instynkt ze suczka sama wie co ma robic.
Jak cos to pytaj, pomoge:)[/QUOTE]

Strach się bać...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...