Jump to content
Dogomania

Jak wyadoptować suczkę - sterylizacja. Proszę o rady.


Laima

Recommended Posts

Pomagam znaleźć dom młodej jamniczce:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f1160/pilnie-poszukuje-domu-dla-jamniczki-148358/[/URL]

Jest ktoś z Krakowa, kto szuka jamniczki, "najlepiej do roku". Domyślam się, że znajdka nie jest sterylizowana.
Wysłałam radośnie mail na adres podany w ogłoszeniu, a teraz mam wątpliwości.
A jeśli to pseudo?

Czy powinnam zastrzec, że sunia ma być wysterylizowana (Mogę jako osoba prywatna prosić o podpisanie umowy adopcyjnej? Jaką moc prawną ona ma?)?

Najlepiej chyba byłoby ją najpierw wysterylizować, co? Może ktoś wie, jaki teraz jest koszt w Krakowie? - pewnie ponad 100 zł (tyle kosztuje sterylizacja kotki)?
Czy można gdzieś dostać bon na sterylizację?? (na pewno nie będę mogła w tym miesiącu przeznaczyć na "nadprogramowy wydatek" pond 100 zł...)

Jak to rozwiązać? Bardzo proszę o rady.
Jeszcze nigdy nie zajmowałam się adopcją psa, do tego młodej suki. :p

Link to comment
Share on other sites

mozesz się zgłosić do KTOZ-u napisz pismo z prośbą o pokrycie kosztów sterylizacji i zrobią to za free ;) To najlepsze wyjście.. Oprócz tego napisz do Frotki ona jest prawnikiem i podpowie Ci, czy nasz Krakowski TOZ nie pomógł by Ci w przeprowadzeniu adopcji... znaczy, żeby ta adopcja była przeprowadzona przez KTOZ ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Wam bardzo.

Przed chwilą się dowiedziałam, że w środę ma odwiedzić jamnisię jakaś pani, której zmarła jamniczka.
Pani, u której jest "nasza" jamnisia, wie, co to "pseudo" i ma psa "głupio" nie wydać.
Zadzwonię jeszcze i podpowiem, żeby pani, która może ją weźmie, zaproponować pomoc w przeprowadzeniu sterylizacji (a najlepiej właśnie wydać po sterylizacji). Spróbuję to jakoś dogadać.
Na razie nic więcej nie mogę - suczka nie jest u mnie.

Jeśli w tym tygodniu nie pójdzie do DS, pewnie trafi do mnie... W takim wypadku koniecznie będę chciała wysterylizować przed wydaniem.

Dzięki!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...