Jump to content
Dogomania

Wystawa Kraków


puz

Recommended Posts

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='mmbbaj']...Jeśli chodzi o ringówkę to nie używaliśmy jej wcześniej, znam ją tylko ze zdjęcia i myślę, że nie utrzymałabym na niej Bajana, który ma tendencje do ciągnięcia, niestety...[/quote]

Możecie spokojnie wystawiać na ładnej obroży ( z tego co wiem, to macie taką super czerwoną/ zaciskową pół ringówkę 8) )
Byle nie...kolczatka bo to u ogara jest ...obciach :lol:
Ringówkę się zakłada tylko na ring ( i przy ringu) i nie prowadzi się własciwie na niej psa. Zresztą ogary to nie pieski ozdobne i ringówka nie jest wymogiem :P
Co do cienia to faktycznie Marysiu, z tym jest zawsze problem ( po to też zabieram ten 2 os parasol :wink: )
Co do ilości psów/ tego ,,tłumu" którego obawia sią Mmbbaj, to też masz rację, po pewnej chwili pies...obojętnieje na taką ilość kolegów i kolezanek :lol:
Zresztą jesli będziecie wcześniej, to powinniście podchodzić z Bajanem do nowo przybyłych ogarów po to by piesek i Wy się miał mozliwośc przywitania/ przedstawienia/powąchania. Powinno się na to pozwolić, bo wtedy pies nie będzie ciagnął do innych psów by zaspokoic psią ciekawość 8) No i Wy poznacie wielu fajnych ogaromaniaków :D
Wierzę, że Bajan ładnie się ,,wystawi" i że odziedziczył po mamie żyłkę wystawową ( zobaczycie, spoks 8) ).
Zawsze lepiej jest biec po ringu za innym psem ( mam nadzieję, że tak wylosujecie nr startowy, że tak się stanie :) bo wtedy pies psa naśladuje ). A jesli będzieci pierwsi to ma to ten plus, że to Wy nadajecie rytm i tempo biegu ( co jest ważne bo ja np w Opolu musiałam biec jak szalona za facetem=sprinterem przede mną i wogóle to było okropne :-? )
No i pamiętajcie, że Bajanek to juniorek dopiero, więc sędziowie patrzą przez palce i z uśmiechem :D
PS
Ach, ja uwielbiam wystawy i baaardzo Wam zazdroszczę tego wypadu do Kraka :)
Psiara: to też cenna rada dla Mmbbaj ( zrobić siusiu przed wystawą) hehehe :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']Byle nie...kolczatka bo to u ogara jest ...obciach :lol:[/quote]
Według regulaminu wystaw kloczatki nie można na wystawie stosowac u żadnego psa. Widziałam jak sędzia wypraszał z ringu psy na kolczatce.
[quote]
Ringówkę się zakłada tylko na ring ( i przy ringu) i nie prowadzi się własciwie na niej psa. Zresztą ogary to nie pieski ozdobne i ringówka nie jest wymogiem :P [/quote]
Dla żadnej rasy nie jest wymogiem :-). Tyle, ze pies poprowadzony dobrze na ringówce często lepiej wygląda. Ale ogary dość często są wystawiane na normalnych obrożach.
[quote]
Co do cienia to faktycznie Marysiu, z tym jest zawsze problem ( po to też zabieram ten 2 os parasol :wink: )[/quote]
A my namiocik :-)
[quote]
Zawsze lepiej jest biec po ringu za innym psem ( mam nadzieję, że tak wylosujecie nr startowy, że tak się stanie :) bo wtedy pies psa naśladuje ). A jesli będzieci pierwsi to ma to ten plus, że to Wy nadajecie rytm i tempo biegu ( co jest ważne bo ja np w Opolu musiałam biec jak szalona za facetem=sprinterem przede mną i wogóle to było okropne :-? )[/quote]
Bajan bedzie biegł jako pierwszy, ale myślę, że przy tej ilości psów na ringu zaraz znajdzie się za Rożkiem. Pamietajcie, ze musicie biec, nie iść i biec w takim tempie, żeby psy za Wami nie wpadały na siebie :-). Zreszta ogar najlepiej wygląda w zdecydowanym kłusie, ale nie za szybkim, żeby nie wpadał w galop.
Potwierdzenia też jeszcze nie dostałam.

Link to comment
Share on other sites

Sędziowanie ogarów zaczyna się o 10.50. Musicie tak przyjechać, żeby miec spokojnie czas na zaparkownie ( co mnie osobiście zawsze wykańcza nerwowo ), wejście na wystawę, znalezienie ringu i odsapniecie.
No i znalezienie mnie, żebym mogła przywitac się z Bajanem przed wejściem na ring :-). Bo potem może się zdziwić jak zobaczy mnie z Rożkiem obok w czasie oceny :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hania']...
No i znalezienie mnie, żebym mogła przywitac się z Bajanem przed wejściem na ring :-). Bo potem może się zdziwić jak zobaczy mnie z Rożkiem obok w czasie oceny :lol:[/quote]

[b]Haniuuuuuu[/b] :multi: !!!ale się ucieszyłam!!!Jak Ty będziesz na ringu to może ja przeżyję :wink:
Oczywiście, że będziemy wcześniej! Ja myślę, że nawet dużo bo właśnie to parkowanie, a my do tego w ogóle nie wiemy jeszcze gdzie to jest! :lol: My wyjedziemy z Warszawy już w piątek, jedziemy do Chrzanowa, tam się zatrzymamy u przyjaciół. Tak więc będziemy mieć tylko dojazd ok 50km do Krakowa w dniu wystawy. Bajan się wybiega, a i nasz stres nieco zmniejszy :P
Co do parkowania! To co tam jest? Jakieś płatne parkingi ? jest to jakoś zorganizowane czy "każdy orze jak może"?Dojedziemy pod samą wystawę czy musimy gdzieś dalej? I czy może wiesz jaka to strefa? Bo w Kraku trzeba kupować takie bilety w zależności od czasu i strefy :-?

Link to comment
Share on other sites

Powinien być jakiś zorganizowany parking płatny obok wystawy - ale już nie pamietam, bo w Krakowie dawno nie byłam samochodem.
A na stres polecam piwo :-). Ja na pewno będę musiała tez się odstresowac bo zawsze się denerwuję jak wystawiam nie swojego psa .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"Hania"'][quote name='bea100']Byle nie...kolczatka bo to u ogara jest ...obciach :lol:[/quote]
Według regulaminu wystaw kloczatki nie można na wystawie stosowac u żadnego psa. Widziałam jak sędzia wypraszał z ringu psy na kolczatce.
[quote]

[b]Dziewczyny[/b]! :P - do głowy by mi nie przyszło wystawiać Bajana w kolczatce :x
Prawdą jest, że na spacery chodzimy w kolczatce mimo, że długo się przed nią broniłam. Od pierwszego założenia jej Bajanowi skończyły się problemy z ciągnięciem! On już jest bardzo silny i takie ciągnięcie było nie tylko niemiłe i męczące, ale i niebezpieczne. Pokrzyżowały się nasze plany bo po powrocie z pamiętnego majowego wyjazdu, mieliśmy umówić się ze szkoleniowcem aby Bajana nauczyć nie ciągnąć...No, niestety stało się to niemożliwe ze względu na Bajana wypadek, ale i tak nas to czeka 8) Od dwóch dni zakładamy mu łańcuszek i w nim będzie na wystawie mimo, że zdecydowanie łatwiej utrzymać go w ryzach gdy jest w kolczatce :( Ja nawet nie bardzo rozumiem dlaczego... :hmmmm:
Dzisiaj spróbujemy pochodzić w pięknej obroży, którą Bajanek dostał od babci Bei! Jeśli będzie dobrze to w niej wystąpi na ringu :D

Link to comment
Share on other sites

Ale ja nie wiem jak..przeżyję" to, że mnie tam nie będzie :roll:
Moje kochane wnuki: Bajan, Bogdanka, Bohun...a ja nie mogę ( naprawdę nie mogę :x ) pojechać...heh...róbcie kochani dużo, dużo , dużo fotek 8)

Co do obroży, to zakładam się, że Bajan będzie ją lubił :lol: (bo jest taka leciutka i bajowo-miękka w środku :wink: ), zapytajcie Hani ( jej Dumka się z nią...nie rozstaje tak ją lubi :wink: )

Haniu: chłopczyk niby nie Twój...ale Twój :D

Będę cały sercem z Wami w tym Kraku :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamcia_14

W Krakowie byłam kilka razy na wystawie i zawsze był problem z zaparkowaniem, w zasadzie kto pierwszy ten lepszy obowiązuje na każdej wystawie :wink: tam są jeszcze jednokierunkowe drogi więc jak się nie uda od razu stanąć to trzeba zawracać, urwanie głowy. Wszędzie jest płatne, ale już na samej wystawie jest ok. Jak będzie pogoda a zakładam ,że będzie to polecam wcześniej przyjechać a po to też żeby jak Hania proponuje piwka się napić i zająć strategiczne :wink: miejsca.
Trzymam kciuki za wszystkie ogórki :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']Byle nie...kolczatka bo to u ogara jest ...obciach :lol:[/quote]


Nieeeee to wcale nie jest obciach że prowadzę ogara na kolczatce. Wcale tak nie uważam :D Może to nie bardzo pasuje do tej rasy ale nie jest to obciach :wink:
Ja chodzę z Pałaszem na spacery w kolczatce ze względu na mój stan... :baby: Mamy oczywiście piękną obroże z emblematami myśliwskimi ale tej używamy na spacery kiewdy idziemy razem z mężem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pasz']...Może to nie bardzo pasuje do tej rasy ale nie jest to obciach :wink:
...[/quote]
Nooo :lol: to ,,wracamy" do tematu ,,wychowanie" :wink:
Nie pasuje=obciach :-?
{napisał powyższe zajadły przeciwnik kolczatek :robot: }

rOOn7: super, że zajrzysz na nasz ring pokibicować ( zrób tam ,,naszym" dogomaniackim ogórkom odpowiednią ,,klakę" :wink: )
No i koniecznie uczcijcie coś razem tym piffkiem :drinking: z naszą Hanią ( zdradzę, że jej piękna Basetla/Basta dostała INTERA a ja ogromnie się z tego raduję :angel: )

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Piszecie o tym by pies załatwił swe potrzeby-żaden problem,bo tuz obok Akademii jest ogromny park AWF,dużo zieleni,alejki,można sie wyluzować.Problem jest z parkowaniem aut-radziłbym przyjechac jak najwcześniej-kto pierwszy ten lepszy,bo miejsca jest naprawde mało,a samochodów o wiele za duzo,poza tym przed Akademią jest parking ale zawsze niestety jest zajęty przez pseudo hodowców.
Polecam zabrać na wystwe parasol ochronny przed słońcem dla psa,bo ma byc ok.30 stopni,a na terenie wystawy drzew jak na lekarstwo,praktycznie ich nie ma.Aha i są dwa wejścia na wystawe-jedno jest bliżej akademików,a drugie bliżej parku AWF,popatrzcie wcześniej na mapke,gdzie jest ring na którym wystawiacie psa.Mimo,ze to stres zarówno dla psa jak i opiekuna,to nie należy sie denerwować,tyle fajnych psiaków,nowe osoby-można porozmawiac,poznac sie i wymienic poglądy-byle sie nie stresowac i nie denerwować to bedzie ok.Wystawa to powinna być zabawa.Ale mi sie zrymowało
:wink: Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rOOn7']kurcze czemu ogarki sa w inny dzien niz 5 :-( bede musial specjalnie sie wybrac na ring ogarkow zeby spotkac znajome twarze i troszke pokibicowac :-)[/quote]

Roon7 bardz9o mi miło zastanwaim sie czy nie wpasc w sobote na husky ale ja o kulach po artkoskopii kolana z pewnoscia bede w niedziele , na ogorkach, obstawione sa pary Rafał i Bogdanka, Mirek i Bohun,oczywiscie wystawowe a jak prywatnie to woiadomo :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ogolnie Darek dzieki za info o parkingu, niestety to skandal organizacyjny. Tak wogole analizujac usytuowanie wystawy to nie ma gdzie tego parkingu zrobic. Moze jakby wynajac plac manewrowy z tyłu za hotelem i dogadac sie z awf to by juz cos dało :( Szczerez nie wiem ja jeszcze polece ze za parkiem jest plaza i M1 moze jakby tam zostawic auto około 10 min spacerkiem przez park jest juz wystawa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100'][quote name='pasz']...Może to nie bardzo pasuje do tej rasy ale nie jest to obciach :wink:
...[/quote]
Nooo :lol: to ,,wracamy" do tematu ,,wychowanie" :wink:
Nie pasuje=obciach :-?
{napisał powyższe zajadły przeciwnik kolczatek :robot: }[/quote]

BEA...ja nie jestem przeciwnikiem kolczatki.... :confused:
Nie rozumiem Ciebie i Twojej wypowiedzi.... :)

Link to comment
Share on other sites

[b]Bea[/b]! :P - jako, że wyjeżdżamy jutro bardzo wcześnie, to odmeldowujemy się już dziś bo niestety nie będziemy mieć dostępu do netu :(
Meldujemy że: Bajanek pięknie wygląda w obroży od Ciebie i jemu się ona bardzo podoba :P Paradował wczoraj po mieszkaniu i kiedy powiedziałam "no idż do pana, pokaż się" to poszedł do Marka, który siedział przy kompie i pokazywał się, wyraznie oczekując pochwał :lol: Spoglądał na nas raz na jedno raz na drugie i był bardzo usatysfakcjonowany naszym podziwem. Na spacerze niestety ciągnął jak potępieniec, ale zobaczymy....może się uda. Po powrocie ze spaceru chciał sobie obroże zabrać, po zdjęciu, a nigdy tego nie robi :wink:
Bea, wiem, że Ci smutno, że tam nie będziesz i wiem, że myślami i sercem będziesz z nami wszystkim. Bierzemy aparat i postaramy się zrobić jak najwięcej zdjęć ogóreczkom, które tam będą. Marzy mi się wspólne zdjęcie rodzeństwa tj. Bajanka, Bohunka i Bogdanki i myślę, że to będzie możliwe do zrealizowania i, że ucieszyłoby Cię :D Będziemy się starać!No i przyślemy Ci sms-ki! Trzymaj za nas kciuki żebyśmy na tym ringu jakoś przetrwali! :smhair2:

[b]Puz[/b] - bardzo się cieszę, że już jesteś po i, że będziesz na wystawie! :D

[b]Haniu[/b] - jesteśmy umówione, będziemy dzwonić od bramy :P

A [b]Wszystkim tym[/b], którzy wybierają się ze swoimi pupilami do Krakowa życzymy dużo, dużo szczęścia i sukcesów :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marysia_i_gończy']mmbbaj - kciuki zaciśnięte :thumbs: ja będę się denerwować za Was :shocked!: więc Wy - bądzcie spokojni :D [/quote]

[b]Marysiu[/b] - nie wiem czy wolno dziękować, więc powiem tylko, że cieszę się :P i lecę się pakować bo jestem w rozsypce :lol:

Ps. widziałam zdjęcia Uny! Jest śliczna!!! a Ty robisz jej piękne zdjęcia :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmbbaj']
A [b]Wszystkim tym[/b], którzy wybierają się ze swoimi pupilami do Krakowa życzymy dużo, dużo szczęścia i sukcesów :thumbs:[/quote]
Ja również dołączam swoje najserdeczniejsze życzenia wielkich ogórkowych sukcesów. Niech to będzie wielka wyprawa "po złoto" i oprócz licznych medali przyniesie dużo serdecznych i wzruszających spotkań z przyjaciółmi i niezapomnianych chwil we wspaniałej , gorącej atmosferze, przy pieknej, letniej pogodzie w królewskim Krakowie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...