Jump to content
Dogomania

Vollmers


Ela_bassety

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Rzeczywiście biednie w tej karmie, jeśli chodzi o suche to ja tam sie na nich za wiele nie znam bo u mnie futra na Barfie głównie, ale czasem suche się przydaje szczególnie kiedy jedzie się gdzieś z psem, albo ma bardzo napięty grafik ;)
Ja w takich wypadkach Orijena stosuje i jestem bardzo zadowolona, w sumie to po kastracji jadł ta karmę nie schudnął nie przytył badania wszystkie w normie no psie szczęście tylko cena spora...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Używałem karmy dla szczeniaków, teraz duże rasy, marchew, tran i mięso z Vollmersa. Uważam, że nie ma lepszej karmy. Do produkcji karm używają suszonego mięsa.
Wszystko tłoczą bez wysokich temperatur.
Można kupić samo suszone mięso. Poniżej wartości wstawione ze strony Vollmers'a dla mięcha:
[B][FONT=bookman old style][SIZE=5]Analytische Bestandteile[/SIZE][/FONT][/B][FONT=bookman old style][SIZE=5][B]:
[/B]79,0 % Protein
14,0 % Fettgehalt[/SIZE][/FONT]
[FONT=bookman old style][SIZE=5]5,0 % Rohasche[/SIZE][/FONT]
[FONT=bookman old style][SIZE=5][B]Zusammensetzung: [/B]Fleisch und tierische
Nebenerzeugnisse[/SIZE][/FONT]

[SIZE=+1] 4kg Frischfleisch entsprechen 1kg Trockenfleisch![/SIZE]

1 kg suszonego mięsa = 4 kilogramy świeżego

A czego Wam brakuje w składzie ? Tam jest wszystko: od standardu po fajerwerki, że tak powiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dla szczeniaka nie próbowałam ale ....jedynie na Vollmersie udało mi się odchudzić mojego grubasa grzywka . Mięso suszone jest super , wygląd psów po tej karmie ekstra , sierść ładna , kooopy stabilne , bąkoli nie ma . Jestem zadowolona . Oczywiście czymś innym jest granulowane mięso z pulpą buraczana jako spoiwem a czymś innym karma .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 years later...

Jakieś aktualne opinie o karmie? Konkretnie interesuje mnie karma dla szczeniąt [h=2]Welpenkost[/h][h=2]Karma dla szczeniąt-zawartość mięsa suszonego 36%[/h][COLOR=#3D5157][FONT=Arial]Suszone świeże mięso.Min25% drób ( kurczak, indyk, kaczka, kura) ryż,skwarki, kukurydza ,jęczmień, tłuszcz drobiowy ,wysłodki buraczane,wytłoczki z marchwi,mączka rybna,mączka chleba świętojańskiego,ziemia okrzemkowa,pełne jajko, hydrolizowana wątróbka drobiowa,olej z łososia,cykoria,drożdże suszone, siemię lniane,chlorek sodowy,algi morskie,żelatyna,Yucca Schidigera,ekstrakt z małż,diabelski pazur.
[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

W tym roku odchowałam miot na tej karmie i opinia bardzo pozytywna.

Wypróbowałam na moich psach rożne wersje i polecam szczególnie: Holistic, Energy Extra, Suszoną wołowinę i baraninę. Używam też ich oleju i marchwi. Na przegryskę żwacze i ciastka twarde na ząbki.
Bardzo bogata oferta i naprawdę różnorodna. Karmy różnej klasy i w różnych cenach. Można ułożyć całkiem ciekawe plany żywieniowe z tych produktów. Warto się przyjrzeć, mimo że mało znana marka i raczej mało reklamowana.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja również używam ich karmy i suszonego mięsa. Jak pierwszy raz dałęm mojemu borderowi suszoną wołowine to nawet jej nie gryzł... Miska pusta w 10s. Jeśli ktoś ceni sobie wygode, gratisy i szybką dostawę wraz z miła obsługą to polecam. Ostatnio dostałem ich ulotkę z czipami niemieckiej produkcji z darmową rejestracją, wiecie coś o tym ? Zoastanawiałem się ostatnio nad otworzeniem hodowli i fajnie by było znać opinie hodowcy który ma w tym wiecej doświadczenia :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

właśnie dotarła do mnie mała paczka suszonej wołowiny..... inaczej to sobie wyobrażałam.To  nie jest mięso tylko skóra z sierścią która jest na co drugim kawałku oraz ususzony łój który po namoczeniu staje się tłustą papką.W waszym mięsie też była sierść ? :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 years later...

Odkopię temat nieco bo ostatnio podaję tą karmę psu. Póki co jest wszystko ok i nie mam zastrzeżeń do vollmersa, ale jedno mnie zastanawia. Czy przechodzić stopniowo z karmy dla szczeniąt do karmy dla dorosłych psów gdy pies już wchodzi w wiek w którym mogę podawać karmę dla dorosłych psów, czy mogę po prostu z dnia na dzień całkowicie mu zmienić karmę?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...