Jump to content
Dogomania

Lubię psy kim mogę zostać??


pankacper

Recommended Posts

Tak się wstrzelę nie do końca na temat, ale też nie do końca od rzeczy: oświećcie mnie proszę, bo mnie to nurtuje od jakiegoś czasu - czy zawód-groomer to rzeczywiście są przyzwoite pieniądze? Nie żebym się przymierzała, broń Boże - tak się tylko kiedyś zastanawiałam czysto teoretycznie, bo za swojego psa płaciłam 100 zł za [B]cztery[/B] godziny pracy. Ten czas, plus niebagatelne koszty wyposażenia salonu i potem jego amortyzacja, wymiana maszynek, ostrzenie ostrzy, nożyczek, kosmetyki, woda, prąd itp., itd. No i podatki. Nie wiem, ile z tej stówki zostaje groomerowi na rękę, ale chyba nie za dużo? Może przy obłożeniu 8 godzin dziennie, 7 dni w tygodniu, przy ekpie kilkuosobowej to jest interes, ale pracownicy to znowu wtedy ZUSy, ubezpieczenia, L4 i wczasy pod gruszą. Jak to z tym jest - mniej więcej oczywiście ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o służby mundurowe nie wiem jak jest w wojsku, ale podejrzewam, że podobnie jak w straży granicznej.
Musisz normalnie zostać pracownikiem straży granicznej, czyli przejść wielomiesięczne szkolenia, doszkalanie i ileśtam stażu. Nie jestem pewna, ale chyba zgłaszasz coś takiego do komendanta, że chciałbyś być przewodnikiem. Dostajesz psa (i nie jest to pies rodowodowy - państwo nie ma na to pieniędzy, dostajesz owczarka (najczęściej) w typie), jedziesz na żmudne szkolenie (najczęściej kolczatkowe), próby, testy, szmesty.
W ogóle się nie opłaca. Jak już mówiłam musisz być mundurowym, nie możesz być tylko i wyłącznie przewodnikiem psa, to jest jakby dodatek.
Jest cos z wykrywaniem narkotyków itp., że chyba może to prowadzić cywil, ale już wiecej nic nie mówię, bo naplączę, wiem z autopsji - ojciec pracuje na granicy a daleki wujek byl przewodnikiem psa.

Link to comment
Share on other sites

jest jeszcze [B]Stowarzyszenie Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami[/B] (w Rzeszowie) - przyuczają do pracy z psem, ale to wolontariat (zawsze jednak jakieś doświadczenie) - można tam też zostać pozorantem:)
więcej info o STORAT i ostatnim sympozjum na:
[URL]http://www.zoohoryzonty.pl/ZooLogos/Aktualno%C5%9Bci/ISympozjumszkolenioweSTORAT/tabid/167/Default.aspx[/URL]
więc możesz pracować z psami i robić dobre uczynki dla ludzkości, a poza tym robić jakiś inny zawód.
dodam jeszcze, że w Polsce średnio wyglądają perspektywy kształcenia w zakresie pracy ze zwierzętami, oprócz weterynarii i zootechniki. umiejętności trzeba zdobywać albo na kursach, albo za granicą.


[B]przewodnik psów w wojsku[/B] - wystarczy wpisać w google "przewodnik psa w wojsku" i wyskakuje odpowiednie rozporządzenie na pierwszej stronie z wynikami... proszę bardzo:
[URL]http://www.iwsz.wp.mil.pl/plik/file/WIW/Insrtukcja_o_gospodarce_psami_sluzbowymi.doc[/URL]
[FONT=Tahoma][FONT=Verdana][SIZE=2]"[/SIZE][/FONT][/FONT][FONT=Tahoma]Przewodnikiem psa służbowego może być żołnierz zawodowy lub pracownik wojska, który ukończył specjalistyczny szkolenie na przewodnika psa służbowego i uzyskał pozytywną ocenę z egzaminu końcowego.[/FONT]"
"[FONT=Tahoma]Kandydat na przewodnika psa musi między innymi spełniać następujące warunki:[/FONT]
[FONT=Tahoma]1) [/FONT][FONT=Tahoma]posiadać ukończoną szkołę średnią;[/FONT]
[FONT=Tahoma]2) [/FONT][FONT=Tahoma]wyrazić pisemną zgodę na pełnienie tego rodzaju służby;[/FONT]
[FONT=Tahoma]posiadać dobry stan zdrowia, brak schorzeń mogących nasilić się na skutek pracy
z psem służbowym, potwierdzony aktualnymi badaniami lekarskimi."[/FONT]


[B]pytanie o groomera[/B] - owszem, wyposażenie kosztuje ciężkie pieniądze (zwłaszcza profesjonalny sprzęt elektryczny, niektóre maszynki do strzyżenia kosztują np. 700 zł), ale z tego co wiem, groomerzy zbytnio nie narzekają - ani na brak zajęć, ani na niskie zarobki. to młody zawód w Polsce i konkurencja nie jest ogromna, choć prężnie się rozwija. więcej o zawodzie i wykształceniu:
[url=http://www.zoohoryzonty.pl/ZooLogos/Artyku%C5%82y/Groomerczylipsifryzjer/tabid/182/Default.aspx]ZooHoryzonty.pl - Groomer, czyli psi fryzjer[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...