Jump to content
Dogomania

Sunia z wrośniętym łańcuchem - co najmniej od maja na trzech łapach!


hanek

Recommended Posts

  • Replies 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='dorixx']Ada, Tofisia Tobie zawdzięcza takie zakończenie ;) ...
pozdrawiam Cię serdecznie Ada[/QUOTE]
dziekuje, wszystko na to wskazuje ze zobacze Tofisie w przyszlym tygodniu, nie moge sie doczekac, razem z Swantje mowimy o Tofisi NASZA. Zaluje ze zycie mi juz nie pozwala na dalsza pomoc w realu, chetnie przywiozla bym nastepna bide i znalazla taki sam dom jak dla Tofisi, to naprawde ogromna radosc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']Pewnie już doczekać się nie możesz :)

foteczki pewno będa :)[/QUOTE]
Z foteczkami moze byc gorzej, dlugo nie uzywalam aparatu i nie wiem czy wogole jeszcze dziala, zapytam moze Swaantje zabierze z soba. Bedzie to przypadkowe spotkanie na terenie schroniska, jestem zmuszona oddac tam swoja Megi i kocurka na przechowanie do hotelu na kilka dni, bo sama ide do szpitala. Ale sprawozdanie z spotkania napewno opisze dokladnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Z foteczkami moze byc gorzej, dlugo nie uzywalam aparatu i nie wiem czy wogole jeszcze dziala, zapytam moze Swaantje zabierze z soba. Bedzie to przypadkowe spotkanie na terenie schroniska, jestem zmuszona oddac tam swoja Megi i kocurka na przechowanie do hotelu na kilka dni, bo sama ide do szpitala. Ale sprawozdanie z spotkania napewno opisze dokladnie.[/QUOTE]to

czekam na relację , a Tobie zdrówka życzę , bo tego nigdy za wiele

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']to

czekam na relację , a Tobie zdrówka życzę , bo tego nigdy za wiele[/QUOTE]
Dziekuje Alicjo, fotki tez beda ale opoznione, jak dostane to Ci przesle z prosba o wstawienie.
A teraz kilka slow o moim spotkaniu z Tofisia. Weszlam do domu, nie odzywajac sie ani slowem, Tofisia zaczela mnie obwachiwac coraz bardziej merdajac ogonkiem i po krociutkiej chwili zaczelo sie, pisk, szczek, radosc, wdrapywanie sie na mnie, powitaniu nie bylo konca, po kolei biegajac do Swaantje, Petra i tak w kolko, jak by wszystkim chciala nam opowiedziec swoja wielka radosc, z spotkania. Po krotkim czasie wyszlysmy na spacer a w samochodzie czekala Megusia, tez sie poznaly, obwachaly sie Tofisia bardziej okazywala swoja radosc z spotkania z Megusia, zas Megusia powitala ja chlodno, dajac jej do zrozumienia, ze Pancia jest juz tylko jej a Tofisi po raz kolejny do towarzystwa nie potrzebuje. Podczas spaceru Tofisia co jakis czas okazywala swoja radoche z wspolnego spaceru drac jape na pol osiedla. Niemniej zauwazylam ze wkolo wszyscy juz ja tam znaja, z jej przerazliwego szczekania tez. Megusia zostala umieszczona w hoteliku prywatnym, ktory nagrala mi Swaantje, dwie ulice dalej.
Takiego hoteliku u nas w Polsce tez sie nie spotyka. Nie ma kojcow, tylko pokoje dla 4 psow. Sa to pokoje wlasciciela hotelu a psy chodza gdzie chca chyba ze trzeba ich odzielic to wtedy sa wypuszczane na wybieg odzielnie.Typowo domowy hotelik z ogrodem na ktorym znjaduje sie pomieszczenie bez jednej sciany, a urzadzone jest w stylu afrykanskim, mozna posiedziec razem z psami, wypic kawke, poogladac telewizor. W jednym z pokoi domowych sa akwaria z rybkami dookola, jest tez tererium z zmija. Na zewnatrz na wprost otwartego pomiesczenia afrykanskiego znajduje sie odzielone miejsce plotem w ktorym mieszkaja uratowane malpki, a ich waga to okolo 300 gr. Nigdy nie widzialam takich stworzonek, sa tez uratowane od hodowcy, ktory je rozmnaza bez konca. Jetem pewna ze Megusi bedzie tam dobrze a Swaantji z Tofisia beda ja odwiedzac. Jestem ogromnie szczesliwa ze Tofisia juz sie zadomowila na dobre i choc bardzo sie cieszyla z mojej wizyty, to widac bylo juz jej wielkie przywiazane w nowej rodzinie. Mozna to bylo zauwazyc gdy pilismy kawe, a Tofisia, przechodzila na kanapie od jednego do drugiego, jak tylko Swaantje wyszla do kuchni, to oczywiscie Tofisia swoim tanecznym krokiem za nia i tak na zmiane. Przezylam dzis wspaniale i szczesliwe chwile, oby takich wiecej, czego i wam zycze.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Wczoraj znow spotkalam sie z Swntje i Tofisia, zdecydowanie juz nie jestem jej Pancia. Jak jestesmy razem z Swantje to wchodzi z jednych kolanek na drugie, ale jak ja wolam to niestety juz ze mna nie idzie. Ciesze sie jak male dziecko, ze Tofisia tak dobrze zniosla rozstanie i zaakceptowala nowa rodzine.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Relacjonuje przedwczorajsze spotkanie Tofisią, radości i pisków nie było końca. Panna wypiękniała, jest super umięśniona, bo dużo biega, wraz z podopiecznymi Swantje w schronisku. Rozłąka z Megi też wpłynęła na obie panny pozytywnie. Ja spaceruję z Megi po mieście bez smyczy, tylko przez ulicę wolę nie ryzykować, podobnie zachowuje się Tofisia. Jak tworzyły stado niestety ale nie można było iść z nimi na spacer bez smyczy, ryzyko było zbyt duże. Zarówno Tofisia jak i Megi przychodzą na zawołanie. Żadna z nich nie potrzebuje dominować o swoją pańcie. Ja czuje się spełniona i szczęśliwa chyba bardziej jak sama Tofisia.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Wszystkie wizyty wyglądają tak samo, wczorajsza też. W ogrodzie  Swantje, wypiłyśmy kawusie, do tego ciacho i po lampce szampana. Miło spędzone 2 godzinki. Niespodziankę zrobił Fundacji Peter, otrzymałam darowiznę 100 euro, przeznaczymy je na akcję walki z bezdomnością psów. Załapią się na dopłatę do sterylizacji z czipowaniem 2 suki, i na kastrację z czipowaniem 2 psy, a jak przeliczmy to na wstrzymanie populacji liczba ta zwiększy się wielokrotnie.

Wielkie podziękowania dla Petra.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...