Jump to content
Dogomania

Uszy szetlanda.


Recommended Posts

Witam
Uszy u szetlanda to temat -rzeka.Proponuje porozmawiaj z hodowcą lub poczytaj forum szetlandowe/ link w temacie poniżej o wzroście -pózniej na górze odsyłacz do forum-żeby poczytac nie trzeba się logowac/.
W bloku " pielęgnacja... " ,a także innych znajdziesz sporo wiadomości na ten teamt.

Link to comment
Share on other sites

Da się. Dużo osób skleja uszy- na wysokści 1/3 od góry zaginamy ucho i końcówkę sierści przyklejamy do sierści u nasady (klejem do tkanin). Niektórzy stosują gumę do żucia. Powstałe załamanie masujemy i zmiękczamy oliwą.
Stojące ucho nawet mimo klejenia ma tendencje do wstawania. Decyzja należy do ciebie.
Ja nie kleję ale i nie wystawiam psa ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Temat rzeka i naprawde sporo sheltie (i collie) ma z tym nielichy problem. Duzo pisalem o uszach i roznych na nie sposobach tutaj: [URL]http://tinyurl.com/yzxj5ym[/URL] , warto przeczytac i zastosowac jesli chce sie z psem polatac po wystawach. Pzdr
PS: gumy na ogol daja slaby efekt, nie liczac odparzenia uszu ;) Za to sa najprostszym i najmniej uciazliwym sposobem.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 2 months later...

ja najpierw kleiłam mojej suni uszka, ale nie było efektu. Potem wklejałam w sierść malutkie kulki z gumy do żucia i tak chodziła rok czasu z małymi przerwami. Dziś ma 2,5 roku i uszy bardzo ładnie zagięte. Trzeba pamiętać, żeby wklejać jak najmniejszą ilość gumy, żeby nie przesadzić, bo efekt będzie odwrotny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...