Jump to content
Dogomania

World Dog Show 2010 DANIA


aneta...i..bouvier

Recommended Posts

[quote name='Viris']Klasa championów 12 sztuk, klasa młodzieży jeśli mnie wzrok nie myli 40 sztuk doprowadzonych do oceny.
Co forum to widzę inne stawki ;)[/QUOTE]
A może chodzi o fakt, że zgłoszonych było 48, a obecnych (doprowadzonych do oceny) 40...?

U nas w baskach zgłoszonych było 98, ale kilka było nb...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Asiaczek']A może chodzi o fakt, że zgłoszonych było 48, a obecnych (doprowadzonych do oceny) 40...?

U nas w baskach zgłoszonych było 98, ale kilka było nb...

Pzdr.[/QUOTE]Tak Asiaczku, chodzi o liczby zgłoszonych i doprowadzonych (jak zaznaczyłam w swojej wypowiedzi). Ale po co podawać(zawyżać) stawki jak można pochwalić się ilością obecnych konkurentów.
Poza tym pisząc o innych stawkach miałam na myśli to że co forum to czytam o innych liczbach w zgłoszonych ilościach. Już czytałam o ponad 20 championkach i 50 młodzieży itp więc chyba warto uściślić ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Tak Asiaczku, chodzi o liczby zgłoszonych i doprowadzonych (jak zaznaczyłam w swojej wypowiedzi). Ale po co podawać(zawyżać) stawki jak można pochwalić się ilością obecnych konkurentów.
Poza tym pisząc o innych stawkach miałam na myśli to że co forum to czytam o innych liczbach w zgłoszonych ilościach. Już czytałam o ponad 20 championkach i 50 młodzieży itp więc chyba warto uściślić ;)[/QUOTE]


Wpisalam tyle ile bylo zgloszonych, wystawiajac psa ciezko mi liczyc na palcach ilosc psow ktore byly ze mna w ringu -wazniejsze jest dla mnie prawidlowe zaprezentowanie psa ,niz liczenie konkurencji, na strone dunska z wynikami nie wchodzilam, poniewaz wczoraj byla niedostepna. Mam jedynie przed soba w katalog ,w ktorym jest taka ilosc jaka napisalam w poprzednim poscie.
I NAPISALAM wyraznie na [B]48 zgl. a nie na 48 obecnych[/B] w ringu, a to jest chyba roznica.
Co forum to inne stawki, coz..... najlatwiej bylo poprostu tam pojechac i policzyc ilosc psow w klasie, bo przeciez wyniki z dunskiej strony takze moga byc bledne:oops:


Zawyzac mozna wszystko, tak jak w skroce moge napisac ze[B] ZABKA Draczyn to 3cia championka Swiata 2010[/B] .:multi::multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://i50.tinypic.com/11tmo78.jpg[/IMG]
[B][SIZE=1][COLOR=Purple]Zdjęcie z Klubowej Wystawy chartów URZEKAJĄCA URODA Full Speed Zw.Klubu + BoB[/COLOR][/SIZE][/B]


Dziękuje za gratulacje w imieniu URODZI ;) Nowej [B]Zw.świata i Ch. Danii[/B], która również zdobyła [B]Zwycięstwo Klubu Dani + BOB[/B] ;)
Jesteśmy dumni również z tatusia URODY - URALA Resurgam, który ciągle jest w świetnej kondycji. Jesteśmy również dumni z przyrodniego rodzeństwa, które pokazało się rewelacyjnie uzyskując kolejne świetne wyniki i tytuły ;)

Pozdrawiamy :D

Link to comment
Share on other sites

WIELKIE SERDECZNE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH ZWYCIĘZCÓW ŚWIATA I TYCH KTÓRZY WRÓCILI Z OCENĄ DOSKONAŁĄ UWAŻAM ŻE TO TEŻ SUKCES NA TAK PRESTIŻOWEJ WYSTAWIE.

Zastanawia mnie jedno:dlaczego psy osób które w naszym kraju "wystawiły by krowę na wystawie psów i z nią by wygrały klasę ,rasę,grupę,wystawę... a na TAK WAŻNEJ WYSTAWIE ich nie ma lub schodzą z ringu z oceną bardzo dobrą lub jeszcze gorzej,jaka jest tego przyczyna czy mają tak tragiczne psy czy sędzia nie był ich znajomym?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MateUsz']
[B][SIZE=1][COLOR=Purple]Zdjęcie z Klubowej Wystawy chartów URZEKAJĄCA URODA Full Speed Zw.Klubu + BoB[/COLOR][/SIZE][/B]
Dziękuje za gratulacje w imieniu URODZI ;) Nowej [B]Zw.świata i Ch. Danii[/B], która również zdobyła [B]Zwycięstwo Klubu Dani + BOB[/B] ;)
Jesteśmy dumni również z tatusia URODY - URALA Resurgam, który ciągle jest w świetnej kondycji. Jesteśmy również dumni z przyrodniego rodzeństwa, które pokazało się rewelacyjnie uzyskując kolejne świetne wyniki i tytuły ;)
Pozdrawiamy :D[/QUOTE]
Oj, ja zawsze mocno trzymam palce za Urode. Miałam okazję poznać Właścicielke i sunię osobiście podczas Europejskiej w Budapeszcie i jestem nia zachwycona:) Sunią, chociaz Włąścicielka tez sympatyczna;) Śliczna sunia, bardzo mi się podoba!
A że przy okazji zdobyła tak prestiżowe tytuły - pozazdrościć.
A Ural, ojciec Urody, to do kolekcji tytułów, dołożył jeszcze i ten z Danii. Gratulować i oby ta fantastyczna kondycja nadal się utrzymywała...
[URL]http://i50.tinypic.com/11tmo78.jpg[/URL]

[quote name='J.G']WIELKIE SERDECZNE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH ZWYCIĘZCÓW ŚWIATA I TYCH KTÓRZY WRÓCILI Z OCENĄ DOSKONAŁĄ UWAŻAM ŻE TO TEŻ SUKCES NA TAK PRESTIŻOWEJ WYSTAWIE.

Zastanawia mnie jedno:dlaczego psy osób które w naszym kraju "wystawiły by krowę na wystawie psów i z nią by wygrały klasę ,rasę,grupę,wystawę... a na TAK WAŻNEJ WYSTAWIE ich nie ma lub schodzą z ringu z oceną bardzo dobrą lub jeszcze gorzej,jaka jest tego przyczyna czy mają tak tragiczne psy czy sędzia nie był ich znajomym?[/QUOTE]
Mnie zastanawia przede wszystkim ICH NIEOBECNOŚĆ na wystawie Światowej...
A co do ocen - hm... coś w tym musi byc;)
Temat do rozważań:evil_lol:

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='J.G']
Zastanawia mnie jedno:dlaczego psy osób które w naszym kraju "wystawiły by krowę na wystawie psów i z nią by wygrały klasę ,rasę,grupę,wystawę... a na TAK WAŻNEJ WYSTAWIE ich nie ma lub schodzą z ringu [B]z oceną bardzo dobrą[/B] lub jeszcze gorzej,jaka jest tego przyczyna czy mają [B]tak tragiczne psy[/B] czy sędzia nie był ich znajomym?[/QUOTE]

i tu szanowny kolego kłania się nieznajomość regulaminu wystaw ;)
pozwolę sobie zacytować:

[FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2][LEFT]Ocena [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][B][FONT=CentSchbookPL-Bold][SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Bold][SIZE=2]„BARDZO DOBRA” [/B][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2](BDB) może zostać przyznana jedynie psu, który posiada typowe cechy rasy i ma zachowane proporcje oraz jest we właściwej kondycji. Nieliczne, drobne błędy mogą być tolerowane, o ile nie dotyczą budowy psa. [B][COLOR=red]Ta ocena może być przyznana jedynie psu wysokiej klasy.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2][COLOR=black]ja nie rozumiem jednego - dlaczego polscy wystawcy ocenę bardzo dobrą uważają za "hańbę" czy "ujmę na honorze" czy jak zwał, tak zwał ? w myśl tego co powyżej - ocena bardzo dobra nie oznacza wcale, że ktoś ma "[B]tragicznego psa" [/B]nieodpowiadającego wzorcowi. "normalni sędziowie" - normalnie oceniają czyli stosują pełną skalę ocen, a nie jak u nas - co nie wyjdzie na ring to schodzi z doskonałą. [/COLOR][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]
[SIZE=2]fakt, faktem, że podobnie jak i w innych krajach - nie jesteśmy tu odosobnieni !!!- tak i w polsce, sporą rolę odgrywa drugi koniec smyczy, znajomości itp. ale jest sporo osób, które wygrywają i w polsce i poza granicami kraju. te osoby, które wygrywają tylko w polsce - rzeczywiscie nie jeżdżą na wystawy za granice i nie ma tu znaczenia, czy to światowa, czy europejska, międzynarodowa, czy na słowacji, litwie czy w danii. więc czemu tu się dziwić ?;)[/SIZE]
[FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2] [/LEFT]
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][B]narisowa[/B] - ja myslę, że J.G chodziło o sam fakt braku tych "znanych-uznanych" na Światowej. Bo to rzeczywiście jest dziwne, prawda? U nas BIS-y raz za razem, a tam - nieobecni... i to nie tylko w tym roku ale i w poprzednich też.
Pzdr.[/QUOTE]


[quote name='narisowa']...[SIZE=2] te osoby, które wygrywają tylko w polsce - rzeczywiscie nie jeżdżą na wystawy za granice i nie ma tu znaczenia, czy to światowa, czy europejska, międzynarodowa, czy na słowacji, litwie czy w danii. więc czemu tu się dziwić ?;)[/SIZE]
[LEFT][FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2]
[/SIZE][/FONT][SIZE=3][/QUOTE][/SIZE]
[/LEFT]

mnie to nie dziwi :evil_lol:
ja się ustosunkowałam do całości wypowiedzi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='veronika7777']Wpisalam tyle ile bylo zgloszonych, wystawiajac psa ciezko mi liczyc na palcach ilosc psow ktore byly ze mna w ringu -wazniejsze jest dla mnie prawidlowe zaprezentowanie psa ,niz liczenie konkurencji, na strone dunska z wynikami nie wchodzilam, poniewaz wczoraj byla niedostepna. Mam jedynie przed soba w katalog ,w ktorym jest taka ilosc jaka napisalam w poprzednim poscie.
I NAPISALAM wyraznie na [B]48 zgl. a nie na 48 obecnych[/B] w ringu, a to jest chyba roznica.
Co forum to inne stawki, coz..... najlatwiej bylo poprostu tam pojechac i policzyc ilosc psow w klasie, bo przeciez wyniki z dunskiej strony takze moga byc bledne:oops:


Zawyzac mozna wszystko, tak jak w skroce moge napisac ze[B] ZABKA Draczyn to 3cia championka Swiata 2010[/B] .:multi::multi::multi:[/QUOTE]Po pierwsze nie tym tonem bardzo proszę bo ja Ci w usta niewypowiedzianych słów nie wkładam - posiadając konkretną wiedzę pozwoliłam sobie uściślić Twoją wypowiedź o to czego w niej wg mnie zabrakło, czyli rzeczywistą ilość konkurentów. Skoro Ty nie miałaś czasu liczyć tego na ringu - ja zrobiłam to za Ciebie - nie musisz mi dziękować, polecam się na przyszłość ;)
Ty napisałaś o zgłoszonych, ja o obecnych - nie rozumiem Twojego obruszenia. Obie w swoich wypowiedziach zaznaczyłyśmy o czym mowa.
A co do jazdy na światówkę, rzeczywiście nic prostszego ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie

Z przyjemnością informuję o wyświetleniu pierwszej części fotoreportażu z Polskich Zwycięzców na Światowej Wystawie Psów w Danii w 2010 roku na [URL="http://www.PodajLape.pl"]www.PodajLape.pl[/URL] dział: "Aktualności"

Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz gratulujemy sukcesu Zwycięzcom
Iwona Usydus
[URL="http://www.PodajLape.pl"]www.PodajLape.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie ocena bdb to ocena oznaczająca że pies jest zbliżony do ideału, tylko że w Polsce jest szastanie ocenami doskonałymi na lewo i prawo (hodowcy/wystawcy przyzwyczaili się że istnieje jedyna "słuszna" ocena) - chociaż i tak już zaczęłam zauważać że pojawia się powoli pełna skala ocen. Kiedyś na wystawach były same doskonałe (jeśli chodzi o moją ulubioną rasę) - i nie idzie to w parze z rzeczywistą jakością dawnych BF.

Link to comment
Share on other sites

dla mnie ocena bdb na światówce to żaden wstyd. Moje suki w zeszłym roku w Bretysłaia były 1 i 2 w klasie z doskonałymi a w tym roku 3 i 4 z bdb :P dużo zalezy od sędziego, od typu jaki preferuje.

Ale prawdą jest że szanujący się hodowca jesli tylko ma taką mozliwość finansowo i czasowo powinien być na Światówce! wkońcu to najważniejsza wystawa w roku.

Link to comment
Share on other sites

Gratki dla zadowolonych, nosy do góry - tym niezadowolonym - będzie ok - pies bez oceny niższej niż dosk, to jak uczeń bez 2 ( teraz 1), lub żołnierz bez karabina!
Ja wystawialam argentyna - w championach był 3 dosk.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']posiadając konkretną wiedzę pozwoliłam sobie uściślić Twoją wypowiedź o to czego w niej wg mnie zabrakło, czyli rzeczywistą ilość konkurentów. A co do jazdy na światówkę, rzeczywiście nic prostszego ;)[/QUOTE]


Nie wiem Viris na ilu wystawach swiatowych bralas udzial ,ale czasami naprawde moge zdarzac sie bledy i w katalogu i w wynikach na stronach internetowych. Zdarzaja sie bledy co do wpisanych w wynikach ocen tak samo moga sie zdarzac w ilosci psow wystawianych w danej klasie. Wiec moim zdaniem najlepiej tam byc ,aby moc rzetelnie komentowac .



[quote name='Impresja']
Ale prawdą jest że szanujący się hodowca jesli tylko ma taką mozliwość finansowo i czasowo powinien być na Światówce! wkońcu to najważniejsza wystawa w roku.[/QUOTE]

[quote name='Asiaczek']
Mnie zastanawia przede wszystkim ICH NIEOBECNOŚĆ na wystawie Światowej...
[/QUOTE]


Czasowa mozliwosc rozumiem, sa rozne przypadki (miot szczeniat, imprezy rodzinne, brak mozliwosci wziecia urlopu z pracy) , ale finansowej nie do konca .... wystarczy odpuscic pare krajowych wystaw i za te pieniadze wybrac sie na swiatowke badz europe. Uwazam ,ze dla chcacego nic trudnego , mozna sie dogadac pojechac z kims , wtedy koszty sie obnizaja . Nie trzeba takze spac w Hiltonie.
Uwazam,ze takie imprezy kynologiczne sa swietem samym w sobie, niezalenie od ocen czy wygranych. Chyba dla kazdego hodowcy wazne jest ,aby zobaczyc topowe psy na zywo, porozmawiac ze starymi przyjaciolmi - hodowcami z calego swiata i poznac nowych. To jest dla mnie najwazniejsze na wystawach tej rangi .

A stoiska z akcesoriami dla psow ...... ehhh w Dani mozna bylo wydac majatek :cool3:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Impresja']Ale prawdą jest że szanujący się hodowca jesli tylko ma taką mozliwość finansowo i czasowo powinien być na Światówce! wkońcu to najważniejsza wystawa w roku.[/QUOTE]

jestem szanujacym sie hodowca i obiektywnie patrze na moje psy i w tym roku bylam w Danii jedynie towarzysko... dlaczego? ano dlatego ze pojechanie na taka wystawe, wydanie 90 euro na zgloszenie jednego psa, kilkaset złoty na hotel i paliwo jakos mnie nie bawi, bo wiem co w domu mam i swoj handling znam (rymuje sie :) ) i poki co Zw.Sw niestety nie wyhodowałam ;) a bycie III czy IV, czy bdb za tą kase mnie nie bawi ;) wole jechac popatrzec i miło spędzić czas a kase wydac na jakąś zagraniczną wystawkę gdzie jest wieksza szansa na CACIB czy championat
tutaj nawet opisów nie dawali wiec tak naprawde to nie wiedzialabym za co moj pies ma taka a nie inną ocene czy lokatę - niemniej do Paryza i na Euro sie wybieram :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='veronika7777']Nie wiem Viris na ilu wystawach swiatowych bralas udzial ,ale czasami naprawde moge zdarzac sie bledy i w katalogu i w wynikach na stronach internetowych. Zdarzaja sie bledy co do wpisanych w wynikach ocen tak samo moga sie zdarzac w ilosci psow wystawianych w danej klasie. Wiec moim zdaniem najlepiej tam byc ,aby moc rzetelnie komentowac .
[/QUOTE]Widzę że tematu nie skończysz drążyć, mimo że nie pofatygowałaś się o przeczytanie ze zrozumieniem mojego pierwszego postu, który odnosił się do Twojej wypowiedzi. Zatem pozostawiam Cię z tym problemem i życzę kolejnych sukcesów.

Edytowane: A jeszcze sobie dopiszę : nasze zdania bardzo się od siebie różnią, ale na szczęście fora dają możliwość aby swoje poglądy przedstawić. Ty uważasz że aby komentować stawki ilościowe trzeba jeździć na światówki, a wg mnie wystarczy ruszyć kilkoma szarymi komórkami. Bo co za problem wydedukować jak zwycięża się w stawce 20 obecnych z 20 zgłoszonych psów, a jak kiedy z tych dwudziestu pojawia się pięć :)


Godna zapamiętania rada - nie ważne ile psów konkuruje w klasie, ważne jest ile nabazgrano w katalogu ;) [B]To zawsze lepiej wygląda.




[/B]Maga18 - dokładnie - nawet opisów nie dawali (ja rozumiem że 20tys psów i biedni sędziowie musieli się obrobić) ale za taką kasę i taki prestiż dostać dyplom z jednym czy dwoma krzyżykami? Ale co ja tam mogę wiedzieć..[B] A niektórzy za tą kasę jeszcze lepsze cacuszka dostali - w wynikach OFICJALNYCH mieli wpisaną ocenę dobrą, a na tym pseudo dyplomie doskonałą.. Na szczęście organizator w miarę szybko naprawił tą pomyłkę :diabloti:
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Smile of Red Witch']Polska Mini Bullterierka SECRET PASSION EWIMARK RAKOWNIA - [B]Zw. Świata 2010 , Certificate -[B]wielkie brawa dla hodowli Ewimark [/B]
[/B][/QUOTE]

nie minibull a standard ;) Gratulacje dla p.Marka Wojciechowskiego za wyhodowanie Zw.Św !!!!

Gratulacje dla wszystkich wystawiających !!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Widzę że tematu nie skończysz drążyć, mimo że nie pofatygowałaś się o przeczytanie ze zrozumieniem mojego pierwszego postu, który odnosił się do Twojej wypowiedzi. Zatem pozostawiam Cię z tym problemem i życzę kolejnych sukcesów.

Edytowane: A jeszcze sobie dopiszę : nasze zdania bardzo się od siebie różnią, ale na szczęście fora dają możliwość aby swoje poglądy przedstawić. Ty uważasz że aby komentować stawki ilościowe trzeba jeździć na światówki, a wg mnie wystarczy ruszyć kilkoma szarymi komórkami. Bo co za problem wydedukować jak zwycięża się w stawce 20 obecnych z 20 zgłoszonych psów, a jak kiedy z tych dwudziestu pojawia się pięć :)


Godna zapamiętania rada - nie ważne ile psów konkuruje w klasie, ważne jest ile nabazgrano w katalogu ;) [B]To zawsze lepiej wygląda.




[/B]Maga18 - dokładnie - nawet opisów nie dawali (ja rozumiem że 20tys psów i biedni sędziowie musieli się obrobić) ale za taką kasę i taki prestiż dostać dyplom z jednym czy dwoma krzyżykami? Ale co ja tam mogę wiedzieć..[B] A niektórzy za tą kasę jeszcze lepsze cacuszka dostali - w wynikach OFICJALNYCH mieli wpisaną ocenę dobrą, a na tym pseudo dyplomie doskonałą.. Na szczęście organizator w miarę szybko naprawił tą pomyłkę :diabloti:
[/B][/QUOTE]

Viris, byłas w Herning? Tak z ciekawosci pytam ..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maga18']jestem szanujacym sie hodowca i obiektywnie patrze na moje psy i w tym roku bylam w Danii jedynie towarzysko... dlaczego? ano dlatego ze pojechanie na taka wystawe, wydanie 90 euro na zgloszenie jednego psa, kilkaset złoty na hotel i paliwo jakos mnie nie bawi, bo wiem co w domu mam i swoj handling znam (rymuje sie :) ) i poki co Zw.Sw niestety nie wyhodowałam ;) a bycie III czy IV, czy bdb za tą kase mnie nie bawi ;) wole jechac popatrzec i miło spędzić czas a kase wydac na jakąś zagraniczną wystawkę gdzie jest wieksza szansa na CACIB czy championat
tutaj nawet opisów nie dawali wiec tak naprawde to nie wiedzialabym za co moj pies ma taka a nie inną ocene czy lokatę - niemniej do Paryza i na Euro sie wybieram :)[/QUOTE]

No jasne, że fajnie jeżdzić na takie wystawy na których się wygrywa, ale moim zdaniem bycie 3 czy 4 w mocnej światowej stawce to o wiele większe osiągnięcie niż kojene CACIB'y w Polsce gdzie konkurencja jest chwilami (przymajniej w mojej grupie) niewielka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...