Jump to content
Dogomania

Jaką rasę psów lubicie najbardzie?


lilia1983

Recommended Posts

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

moja ulubiona rasa to owczarek niemiecki długowłosy oraz psy północy-głównie husky,grenlandy i malamuty.
ONki ze względu na inteligencję oraz piękno.
Husky za wytrwałość,szybkość,piękno i koci charakter.
Malamuty za siłę i piękno.
Grenlandy za charakter i niesamowite umaszczenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ursusek']Ja lubię większość psów byle by tylko były do kolan albo większe i mogły być trzymane na dworzu.
Ale z rasowych najfajniejsze są owczarki Kaukazkie i niemieckie(Krótkowłose).[/QUOTE]


Żaden pies nie powinien być tylko i wyłacznie na podwórzu.
Chcesz mieć psa na podwórku tylko i wyłącznie - kup sobie taką dużą maskotkę i postaw.
Psa nie można puścić luzem po podwórku i liczyć że sam się sobą zajmie.
Jeśli nie tolerujesz zwierząt w domu to może warto zastanowić się nad tym, czy w ogóle powinieneś/aś je mieć.

Link to comment
Share on other sites

Aysel-nie wiem skąd jest Ursusek ale nie obrażając nikogo takie myślenie na temat zwierząt jest na wsi.tam zwierze nie jest przyjacielem.tam zwierze ma swoją "robotę".krowa ma dawać mleko,kura znosić jajka,koń orać a pies pilnować.mam nadzieje że myślenie ludzi ze wsi w końcu się zmieni.że pies to nie tylko stróż podwórka a istota która potrzebuje czasem położyć się pod nogami Pana i poczuć jego miłość...
nie chcę aby ktoś się obraził za tą wieś ale zauważyłam że to działa jak płachta na byka.niestety ale tak jest.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Chcesz mieć psa na podwórku tylko i wyłącznie - kup sobie taką dużą maskotkę i postaw.
[/QUOTE]
Szkoda, żeby się pobrudziła, lepiej kupić sobie takie figurki psów i popostawiać na podwórku, bardziej realistycznie wyglądają :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

ja jestem ze wsi - "robota" mojego psa (w zasadzie dwóch) wygląda tak:
żebranie - muszą "Zarobić" na swoje utrzymanie
[IMG]http://photos.nasza-klasa.pl/3836620/58/other/std/e319cbd2d9.jpeg[/IMG][URL]http://photos.nasza-klasa.pl/3836620/58/other/std/e319cbd2d9.jpeg[/URL]
nocne stróżowanie - abyśmy wszyscy byli bezpieczni
[IMG]http://images20.fotosik.pl/389/5d972ea3e4582bbd.jpg[/IMG]
[IMG]http://images23.fotosik.pl/98/968ca9021acca8f1med.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Żaden pies nie powinien być tylko i wyłacznie na podwórzu.
Chcesz mieć psa na podwórku tylko i wyłącznie - kup sobie taką dużą maskotkę i postaw.
Psa nie można puścić luzem po podwórku i liczyć że sam się sobą zajmie.
Jeśli nie tolerujesz zwierząt w domu to może warto zastanowić się nad tym, czy w ogóle powinieneś/aś je mieć.[/QUOTE]


Przeciez on napisal tylko "i mogły być trzymane na dworzu".Nie ma tam nic o niedbaniu o psa,niezajmowaniu sie nim,bo te rzeczy wcale nie musza isc w parze.
Moj dziadek na wsi nie trzymal psa w domu (na lancuchu tez nie),ale mial czas go poglaskac,pogadac do niego.W lecie go strzygl i kapal.Pies mieszkal w pomieszczeniu gospodarczym,gdzie mial cieply kat i byl zadowolony,posluszny,a mi towarzyszyl we wszystkich wyprawach po okolicy,co urozmaicalo jego i tak szczesliwy zywot.

[B]Gemini666 [/B]czy to doberman? Moj dobry kumpel,z ktorym przemierzylismy wiele kilometrow po Europie,mial dobermana.Ten skubaniec potrafil wsunac mu sie do spiwora,na sam dol,w nogi i tak przespac do rana.Dla odmiany moj owczarek zawsze lezal troszeczke z boku i odwalal cala robote,pilnujac nas wszystkich ;).

Link to comment
Share on other sites

Ja chciałabym w przyszłości mieć cavaliera albo schipperke. Gdybym wiedziała, że zapewnie mu dużo ruchu to wzięłabym BOS-a albo belga groenendaela :D i to też jak trochę utyję i podrosnę, bo w chwili obecnej to taki owczarek zmiótłby mnie z powierzchni ziemi w trybie natychmiastowym :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Osobiście uwielbiam wszystkie molosy,wielkie,śliniące się psiska to moja miłość.Najbardziej podobaja mi się dogi niemiecki z wyglądu jaki i z charakteru,owczarki środkowoazjatyckie bardziej z wyglądu niż z charakteru,fila brasileiro i tosa inu z wyglądu,charakteru szczerze mówiąc jako tako nie znam zbyt dobrze,tylko z rozmów z hodowcami albo właścicielami psów,ale styczności z tymi dwoma rasami nie miałam,oczywiście mastify pirenejskie także kocham!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...