Jump to content
Dogomania

Jaką rasę psów lubicie najbardzie?


lilia1983

Recommended Posts

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja zapomniałam dopisać jeszcze Mastifa Tybetańskiego, Neapolitańskiego i Angielskiego :loveu: piękne psy :loveu: Ale i tak Niufków, Leosiów, Landseer'ów i Berneśków nic nie przebije!!!!!:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Nie mam ulubionej rasy, właściwie to każdy psiak mi sie podoba albo nadrabia urodą albo charakterem, czasem mimo ,że psiak wygląda na strasznego brzydala to i tak kupi mnie swoim spojrzeniem , wąsami czy krzywym uchem.

Lekko odbiegając od tematu-Przy wyborze psa głównie kieruje sie nie urodą, czy rasą a swoimi możliwościami(czas , wielkośc mieszkania itp moje możliwości fizyczne-spacery, umiejętności w socjalizowaniu i wychowaniu psiaka-wiedzę o rasie, itp) Mój mąż bardziej zwraca uwage na wygląd psiaka ale tofacet - straszny wzrokowiec.Dla mnie najważniejsze jest dobro psiaka.Przecież on sie nie pcha do mego życia i oboje musimy być szczęśliwi. A wracając do sedna - niestety podoba mi się większość psów( mam tylko 2- bo takie mam możliwości)- nad czym często ubolewa mój małżonek.Do schronisk nie chce już ze mną chodzić i mam również zakaz wstępu do podobnych miejsc. To forum też napawa go lękiem. Dzięki dogomani mamy w domu drugiego psiaka.( W którym jego Pan jest baaaardzo zakochany i niewychowawczo wszystko mu wybacza.)
Myślę,że już nigdy nie kupię psa.Nawet jak będę chciała mieć rasowego lub w typie rasy to adoptuję jakąś schroniskową bidę.Tyle ich jest....
I trochę dziwi mnie powyższy temat. Można nie kochać, nie lubić jakiegoś psa z powodu wyglądu czy też charakteru.Jeżeli jest uparty/leniwy czy tzw ttrudny to przecież wystarczy z nim pracować.Tylko musi się chcieć. Na pewno każdy psiak ma jakies swoje wyjątkowe dla nigo cechy-zalety.....

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie idealną rasą jest terier australijski. Za wszystko. Ich miły i niekłopotliwy charakter, małe rozmiary, nie są obciążone chorobami, ma twardą sierść która nie wypada. Dla mnie pies idealny pod każdym względem. Takiego mam, więc wiem co mówię.
Zawsze kochałam i kocham owczarki niemieckie, ale im oprócz miłości potrzeba czegoś więcej, sensowna dla nich praca. Wiem, bo też je mam. Mam również boston terriera, też rewelacyjna rasa. Ale jest szybka i sprytna. Muszę mieć oczy dookoła głowy , ale bardzo jest wdzięczną rasą i kochaną. Jedna ideałem na co dzień i od święta jest terier australijski.

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie genialną i ukochaną rasą są dalamtyńczyki:loveu: Ciekawy charakterek i wygląd po prostu cudeńko. Wygląda dostojnie (jak przez chwilę stanie spokojnie i się skupi:evil_lol:) i wogóle jest ponadczasowy:loveu: Tylko szkoda ,że przeważnie ludzie biorą je/kupują i nie potrafiąsobie z nim poradzic bo patrzyli na wygląd ,a nie na charakter:angryy: Mój Bingo został porzucony przez właścicelkę (mimo ,że kupiła go z hodowli) i kilka razy (chyba 4 lub5) został oddany z adopcji:-(
Jeszcze bardzo podobają mi się dogi (szczególnie arlekiny) Akita to moje marzenie, Doberman , Saluki / Wilczarz Czechosłowacki / Samoyed(podobny charakter do dalmata) ONek / Chow Chow / kurcze więcej mi nie przychodzi do głowy ,ale przeważnie wolę te duże:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Z wyglądu bardzo podobają mi się springer spaniele.
Ale taki pies zamęczyby się w naszym domu (i nas też przy okazji).
Może kiedyś...

Gdybym miała teraz wybierać rasowego psa, wybrałabym pudla albo cavaliera (dla ich charakteru, bo z wyglądu średnio mi się podobają). Chętniej pudla, ale cavaliera łatwiej teraz kupić.

Link to comment
Share on other sites

Generalnie cała grupa V (bardzo dużo ras jap.) + parę z innych ;).
SH, AM, Akita, Kai, Kishu, Hokkaido, Shiba, Chow-Chow, Pies Grenlandzki, Eurasier, Samoyed, Wilczak Czechosłowacki...
Charakter. Po prostu charakter :loveu:.
Doliczam setera irlandzkiego + spaniela angielskiego, ale to nie rasy czysto dla mnie - czyt. raczej nie będę mieć ;).

Link to comment
Share on other sites

Jedną z moich ulubionych ras są również kundelki.:loveu: Chętnie bym wzięła, ale mam kotkę,która boi się psów. Moglibyście powiedzieć, że mogę zabrać szczeniaczka, ale one zawsze mają szansę na pokochanie..

Niestety w schronisku jest wiele "trudnych" psów, których ludziom nie tak łatwo pokochać.:-(

Link to comment
Share on other sites

Moją ukochaną rasą są Parson Russell Terriery. Charakterek mają jak dla mnie cudowny, małe lizuski i pieski z motórem w kuprze :diabloti::loveu: Do sportów miziania, brania na kolanka (małe to to i się zmieści w całości) dłuuugich spacerów - do wszystkiego. Pies - ideał.
Oprócz nich bardzo lubię też Border Collie, przede wszystkim ze ich możliwości fizyczne, chęć pracy i optymalną wielkość.

Ogólnie lubię psy trudne :evil_lol::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Bassety, bassety, bassety:p.Zawsze mi się podobała ta rasa przede wszystki z wyglądu, miałam na tymczasie sunię mix basseta z widocznym bassecim charakterem i za charakter teraz też uwielbiam tę rasę.Chciałabym kiedyś mieć basseciora, póki co mam mix terriera i też fajna "rasa":cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...