Jump to content
Dogomania

Jaką rasę psów lubicie najbardzie?


lilia1983

Recommended Posts

Mi podoba się wiele ras od małych po te duże...a także kochane kundelki...sama mam bardzo ładnego, inteligentnego kundelka jedynego w swoim rodzaju:)
ale najbardziej intrygują mnie [U][I]wilczaki czechosłowackie[/I][/U]. Jest w nich coś wyjątkowego, dzikiego, intrygującego, tajemniczego i ten wygląd łudząco przypominający wilka choć to już nie wilk tylko mieszanka wilka z wilczurem.
Jednak na razie nie zdecydwałabym się na wilczaka, po pierwsze nie mam warunków a poza tym nie jestem pewna czy podołałabym dobremu ułożeniu wilczaka gdyż nigdy nie miałam dużego psa (mam małego kundelka od ponad czterech lat), szkoleniem psa też nigdy się nie zajmowałam, mieszkam w bloku (wiem że nie jest koniecznością dom tylko ilość czasu poświęconego psu ale nie ukrywam że chciałabym mieć jakąś otwartą przestrzeń dla takiego psióra). Czytałam, że trzeba poświęcić im wiele czasu na układanie (którego aż tak dużo nie mam), potrafią być niezależne po wilczych przodkach choć starano się eliminować z hodowli osobniki lękliwe, z agresją itp. to jakieś cechy pozostały co całkiem zrozumiałe:) inaczej nie byłyby wilczakami:). Zastanawiałam się czy wilczaki mogłyby jeździć w psich zaprzęgach...byłby to ciekawy widok, z daleka wyglądałoby to jakby wilk ciągnął ten zaprzęg. Ale nie wiem czy one się do tego nadają.

A Wam która rasa podoba się najbardziej, którą lubicie ze względu na jej wygląd, jakieś cechy charakteru.....?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mi z wyglądu cholernie podobają się Nowofundlandy:loveu: no i z charakteru również, każdego, którego poznałam to po prostu chodząca gracja, elegancja i łagodność z ogromnym sercem, które jest oddane do końca jego bicia :loveu: jak dla mnie to po prostu pies idealny! :loveu: marzenie, MARZENIE moje, które na pewno kiedyś zostanie spełnione :loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

może ja wymienię kilka ras które mi się podobają
1.YORKI:loveu::loveu::loveu:
2.westy:loveu:
3.chuiuchała:loveu:
4.berneńczyki:loveu:
5.labradory:loveu:

ale najbardziej lubię yorki,dlaczego?
CHARAKTER:
-terrierkowaty upór
-szybkość uczenia
-instynknty łowieckie
WYGLĄD:
-piękne błyszczące oczy
-mikro rozmiary
-śliczne kolorki(czarny podpalany)
-jedwabista szata

ogólnie to dla mnie yorki są naj!!!

Link to comment
Share on other sites

Berneńczyk - odpowiednia wielkość, wspaniały charakter, nie wymaga wielkich nakładów pracy typu czesanie, wspaniałe, dostojne umaszczenie... Dla mnie pies ideał :loveu: Poza tym buldożek francuski - taki brzydki że cudowny, charakter idealny :loveu::diabloti: Oczywiście zdarzają się wyjątki :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Najbardziej podoba mi się
Border collie -jestem posiadaczką psa tej rasy więc prawdopodobnie dlatego mam tak wielka słabośc do nich. W tych psach podoba mi się wszystko, chęć pracy z człowiekiem, szybkośc z jaką się uczą, niesamowita energia i to bystre hipnotyzujace wręcz spojrzenie.

Bernardyn- za stoicki spokój, grację jaka drzemie w tym olbrzymim ciele i to spojrznie za które wszystko się wybacza.

Chow-Chow- to wyjątkowe psy o wyjątkowym charakterku. Uparte i niezależne o lwim wyglądzie kocham je:loveu:

Jamnik- wspaniałe psy :p
York- za to ze są tak ładne i do tego terrier w pełnym tego słowa znaczeniu;)

Link to comment
Share on other sites

Ja spokojnie mogłabym stać się "kolekcjonerką" psów. Podoba mi się wiele ras (kundelków też sporo) a najbardziej te, które są poza moim zasięgiem. Od wielu lat marzę o wilczaku jednak wiem jak są trudne w wychowaniu więc sobie odpuszczam. Może kiedyś, jak opuszczę Warszawę na stałe to pomyślę o takim psie. Uwielbiam belgi za ich piękny wygląd ale wymagania jakie stawia rasa studzą mój zapał. Bordery to też moje marzenie, chęć z jaką łapią frisbee mi imponuje, sama lubię sport więc border byłby genialny ale biorąc pod uwagę to ile czasu spędzam na pracy (nawet w domu a często i na wyjazdach) to myślę, że ten pies by ze mną jednak zwariował, jeden dzień bez zadań i mieszkanie w drzazgach. Lubię też kurduple takie jak Chi czy pomeraniany za ich cudny wygląd, no ale wiadomo, że wygląd to zbyt mało.....no i silne psy jak asty, staffiki, cc, dc ale jako żem laik w układaniu takich psów to także zabawa nie dla mnie. Idąc tym tropem zostanę przy swoich histerycznych dwóch owczarkach, którym zapewnienie ruchu, zabawy, nauki i połączenie tego z pracą i domem to duży kawał logistyki.

Link to comment
Share on other sites

Owczarki !!!! :loveu: i tylko Owczarki wszelkiej maści i rodzaju i pod względem wyglądu zewnętrznego jak i charakteru super psy ^ ^ jeżeli chodzi o szczegóły to oczywiście z tej grupy naj bardziej podobają mi się Owczarki Niemieckie Krótkowłose Klasyka i Owczarki Belgijskie
Groenendael-y, Tervueren-y i Malinois-y nie przepadam tylko za Laekenois bo ja ogólnie nie lubię szorstkowłosych psów i to tylko dlatego chociaż na upartego i one jako wyjątkowo jedyne psy szorstkowłose mi się mogą podobać. Po za tym Beauceron-y, holenderskie, Podhalany z owczarków nie podobają mi się jedynie te z długim włosem oprócz Komodorów. Po za tą grupa podobaj mi się Dogi Niemieckie, Basety, Nowofundlandy, Leonbergery, Mastify, Dobermany, Pies Faraona mój ostatni hit :loveu: i za razem marzenie w przyszłości niektóre Gończe i Myśliwskie tak więc rozpiętość duża ;) no i oczywiście Kundelki i przeróżne Mixy :multi:

Link to comment
Share on other sites

Od jakiegoś czasu moja uwage zwróciła rasa Shiba Inu podoba mi sie ich wyglad opis rasy tez całkiem ciekawy znalazłam ciekawa stronke poświecona rasom japonskim [url=http://www.hokkaido.pl/rasyjaponskiewstep.html]Hodowla Hokkaido Inu i Shiba Inu. Hokkaido Inu and Shiba Inu Kennel - RASY JAPONSKIE[/url]
Miał ktoś kontakt z ta rasą?

Link to comment
Share on other sites

ja zasadniczo [B]ONy[/B], ale prerasowienie, kiepskie skojarzenia i z super psów robi się psa kalekę...przeraża mnie to, bo ja fanką jestem użytków, tyle, że takiemu to bym nie podołała...ale serce się rwie :roll:

[B]BOS[/B]- wygląd bardzo na tak, charakter cudo:loveu: dla mnie pies ideał. Póki co w sferze marzeń.

[B]Pudel duży[/B]- charakter, oj tak, łatwość szkolenia, i te długie nogi :cool3: cud miód orzeszki, szkoda, że zrobiono z nich duże maskotki...


Zakochana jestem w [B]seterach[/B], ale to pies nie dla mnie, cudne, piękne, ta gracja w ruchu, no piękne stworzonka ;)

Uwielbiam [B]molosy[/B]-CC, DC, Dog Niemiecki(szczególnie arlekiny) ale charakter jak dla mnie nie ten. Dlatego piesek zostaje na liscie ulubionych i tylko tam :diabloti:

[B]Wilczarz irlandzki[/B]- galopujący chart, tak brzydki, że aż piękny :diabloti:

a ostatnio wszelakie [B]TTB[/B], taki jeden koleżka skradł mi serducho i nie chce oddać, oj gdybym tylko mogła...:roll:
Charakter takiego diabełka mnie urzeka, te wiecznie cieszące się mordulce, energia, siła- no jestem zauroczona :razz:

Link to comment
Share on other sites

Moją miłością od jakichś 13 lat są PONy :loveu: mój Imbir niestety w zeszłym roku przeszedł za TM, a póki co nie mam warunków na takie bydlątko, ale jeżeli kiedykolwiek będę miała, to na pewno sobie maleństwo sprawię :p
A od zeszłego roku jestem zakochana w Yorasach, nigdy nie myślałam, że tak bardzo mi będą pasowały, zawsze wolałam większe gabaryty, ale od kiedy mam Grację dochodzę do wniosku, że to psy dla mnie. Uwielbiam tą elegancję, i to, że chociaż z pozoru to delikatny psiak, to ma w sobie tą zadziorność, niepowtarzalny błysk w oku i zawadiacko uśmiechniętą mordkę :loveu:
A wizualnie jeszcze podobają mi się molosy i TTB, ale dwie rasy wymienione wcześniej po prostu kocham :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulaa88']:loveu:ja ogólnie to zakochana jestem w molosach :loveu:

- Dog Canario[/QUOTE]

Popieram!!!:multi: Też jestem zakochana właśnie w molosach:) I jestem szczęśliwą właścicielką jednego rozpieszczonego DC:loveu:
Dogi Kanaryjskie od zawsze mnie intrygowały, i posiadanie takiego psa było moim cichym marzeniem:D Udało się je spełnić i nie żałuję swojej decyzji. Za żadne skarby świata nie zamieniłabym Bandziora na innego. Fakt rasa jest wymagająca, ale ja lubie wyzwania, zresztą mi sie trafił wyjatkowo układny osobnik:p DC podoba mi się nie tylko pod wzgledem wyglądu, ale i charakteru. Są to psy bardzo silne psychicznie. No i najbardziej Kocham je za to opanowanie i harmonie:)

Drugim moim marzeniem jest Dog Niemiecki, wogóle uwielbiam duże i masywne psy.

Podobają mi się husky i malamuty, ale wiem, że to pies nie dla mnie, więc zostaje mi podziwianie i zachwycanie się na spacerach.

Akita Amerykańska:loveu:, ale przy mojej skłonności do rozpieszczania psów, raczej nie widzę Akity u siebie, zdecydowanie za trudny i zbyt niezależny charakter, a aż tak silnej ręki to ja nie mam chyba:)

I wszytskie TTB:razz: zarówno wygląd jak i charakter;p

Zakochana też jestem w Nowofunlandach, Owczarkach Podhalańsakich i Owaczarkach Środkowo-Azjatyckich, ale raczej żadnego z tych psów w kawalerce nie widzę:shake:

To narazie chyba na tyle, jak coś sobie przypomnę to uzupełnie:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='O1us_89']Popieram!!!:multi: Też jestem zakochana właśnie w molosach:) I jestem szczęśliwą właścicielką jednego rozpieszczonego DC:loveu:
Dogi Kanaryjskie od zawsze mnie intrygowały, i posiadanie takiego psa było moim cichym marzeniem:D Udało się je spełnić i nie żałuję swojej decyzji. Za żadne skarby świata nie zamieniłabym Bandziora na innego. Fakt rasa jest wymagająca, ale ja lubie wyzwania, zresztą mi sie trafił wyjatkowo układny osobnik:p DC podoba mi się nie tylko pod wzgledem wyglądu, ale i charakteru. Są to psy bardzo silne psychicznie. No i najbardziej Kocham je za to opanowanie i harmonie:)

Drugim moim marzeniem jest Dog Niemiecki, wogóle uwielbiam duże i masywne psy.

Podobają mi się husky i malamuty, ale wiem, że to pies nie dla mnie, więc zostaje mi podziwianie i zachwycanie się na spacerach.

Akita Amerykańska:loveu:, ale przy mojej skłonności do rozpieszczania psów, raczej nie widzę Akity u siebie, zdecydowanie za trudny i zbyt niezależny charakter, a aż tak silnej ręki to ja nie mam chyba:)

I wszytskie TTB:razz: zarówno wygląd jak i charakter;p

Zakochana też jestem w Nowofunlandach, Owczarkach Podhalańsakich i Owaczarkach Środkowo-Azjatyckich, ale raczej żadnego z tych psów w kawalerce nie widzę:shake:

To narazie chyba na tyle, jak coś sobie przypomnę to uzupełnie:p[/quote]


no to jestes moj ziom he he :eviltong::cool1:
ja niestety moge podziwiac te piekne psy tylko na zdjeciach:( w Poznaniu jest wystawa 8.11 miedzynarodowa CACIB wiec w koncu zobacze je na żywo ;p bedziesz moze?
wrzuc zdjecia jakies twojego pupila :)
Ps.po jakich rodzicach jest i z jakiej hodowli pochodzi pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

Oto i moja lista psich ulubieńców:
1) i to zdecydowany numer jeden, Doberman, mam, jeżeli chodzi o eksterier, dla mnie najpiękniejszy pies, wszystko na swoim miejscu, chodząca psia arystokracja. Charakter i predyspozycje rasy idealne jak dla mnie, trafione w dziesiątkę, w sumie nie ma nic w wyglądzie czy charakterze co by mi nie pasowało
2) Rottek - za całokształt, jedyne małe ale to myślę że szybciej się zmęczy niż ja ;-)
3) Wilczak Czechosłowacki
4) Owczarek Niemiecki - tylko i wyłącznie linia użytkowa
5) Beaucaron
6) Cane Corso
7) Bokser

Link to comment
Share on other sites

U mnie to każda rasa z innej bajki. :lol: :lol:

Marzy mi się już od dawna [B]alaskan malamute[/B], ale niestety marzenie póki co się nie spełni - może kiedyś. :eviltong: Druga ukochana rasa to [B]tollery[/B] i stąd rudości zawładnęły moim domem. :evil_lol: W dalszej kolejności jest [B]owczarek niemiecki[/B] typ pracujący (wystawowy jakoś do mnie nie przemawia) i [B]jamnik krótkowłosy[/B]. :)

Link to comment
Share on other sites

Nieżyjący już Bruno.. Niezwykle wrażliwy na ludzi doberman, a jednocześnie uparty i dążący do swego. I on zawsze będzie na pierwszym miejscu. Gdy się urodziłam on już był, towarzyszył mi gdy stawiałam pierwsze kroki, niejednokrotnie nieźle dawałam mu w kosc - ten pies wszystko to znosił ze stoickim spokojem.. Był niesamowity..
kundelek - mój Cezarek ;) Miał być dog, wyszło niewiadomo co ;)
Jest mądrzejszy od niejednego człowieka
Niepokonana chihuahua Desi tak samo jak Cezar - mądra mozna powiedzieć od urodzenia ;)
Kropka - jamniczka krótkowłosa standart.. pokonał ją nowotwór gruczołu mlecznego.. była dzielna, dożyła niemal 14 lat..
Dog niemiecki - wiele pracy, wysiłku, bólu ale ta dostojność...
Niufy - piękności, ale nie dałabym rady..
Wilczaki czechosłowackie - no jak je widze na wystawach to normalnie mam złe myśli kupienia sobie kiedyś takiego stada ^^
Rosyjskie toye - pięknosci na długich nóżkach, ni to chihuahua ni to ratlerek, a charakter jak u doga.

i moja wielka, niestety niespełniona (i wątpliwe żeby została spełniona) miłość.. czyli.. charty perskie! Ta piękna sierść, sylwetka, ucholce, mądre oczy.. za całość..
Ogólnie kocham charty, za tą sylwetkę, za grację, ale nie mam szans na takiego psa znając moja mamę - dla niej chart wygląda jak szczurek..

Link to comment
Share on other sites

Ja kocham kudełki -bardzo podobają mi się Pony ,są to cudowne łobuziaki ale niestety warunki nie pozwalają mi na takiego pieska :placz: ,dobernany mimo braku kudełków też sie u mnie łapią na listę ,miałam kiedyś sunie tej rasy ,była najmądrzejszym psem pod słońcem, uczenie jej to była sama przyjemność , łapała wszystko w lot, ona tylko mówić nie potrafiła ,kocham yorki (mam dwa):evil_lol: są to pieski z temperamentem mimo że takie malutkie do tego takie mięciutkie i jamniory ale długowłose (mam jednego czarnego uparciucha :evil_lol: ) chyba właśnie dlatego że to pieski z charakterem ,zawsze wiedzą czego chcą a wszyscy wiemy że świat dzieli się na jamniki , ludzi i reszte psów ,samo to o czymś świadczy :Cool!: i wszystkie kudłate kundelki :Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulaa88']no to jestes moj ziom he he :eviltong::cool1:
ja niestety moge podziwiac te piekne psy tylko na zdjeciach:( w Poznaniu jest wystawa 8.11 miedzynarodowa CACIB wiec w koncu zobacze je na żywo ;p bedziesz moze?
wrzuc zdjecia jakies twojego pupila :)
Ps.po jakich rodzicach jest i z jakiej hodowli pochodzi pozdrawiam:)[/QUOTE]

Ha, widzę, że mamy podobne gusta:D Na wystawę bym sie chętnie wybrała, ale z moim Bandziorkiem to... niemozłiwe:razz: Psiak jest ze schronu, także rodowodu ni ma:cool3:
Może wprowadziłam Was w błąd tym Dogo Canario... No niech będzie napiszę to Pies mocno w typie rasy:)echh.. ciężko, jakoś to dziwnie tak brzmi "w typie rasy", ale taka jest prawda:p
Dla mnie to jest DC i wizualnie różnicy nie widać:) Charakterek też ma bestyja, ale całe szczęście w pozytywnym tego słowa znaczeniu:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...