Jump to content
Dogomania

Akcesoria dla Bostona


ojsterek

Recommended Posts

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I jak [B]Polcia [/B]zamówiłaś dla Fredzia tą kurteczkę? Ciekawa jestem jak będzie wyglądać na żywo i czy jest gruba :-). My z Tolą wyszłyśmy dzisiaj w bluzie w czachy - trzęsła się jak galareta, a co to będzie jak przyjdzie zima. Kombinezon poszedł jeszcze do poprawki więc jak na razie musi nam wystarczyć sweterek i bluza. Jak by się okazało, że ta kurtka jest gruba lub ktoś by znalazł coś fajnego to może bym jeszcze zamówiła dla swojego zmarzlucha. Tym bardziej, że zimę zapowiadają dość ostrą.
Znalazłam np. coś takiego [url]http://allegro.pl/ubranie-pro-sport-dla-twojego-psa-super-cieple-i1268707924.html[/url] super ubranko, ale cena również, wręcz zaporowa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[B]AjdaTola[/B] zmiany okazały się konieczne :( Kurteczka miała za wysoko rękawki i Fredek jakoś tak nienaturalnie miał "rozciągnięte" łapki ;) ale Pani jest tak przesympatyczna i profesjonalna, ze uszyła kolejną, która jest już akuratna :)

Pytałam jej i jakby ktoś chciał kurtkę dla swojego pupilka to : "[FONT=&quot]Proszę dodatkowo podać odległość między łapkami przednimi, a także odległość od szyi (miejsce gdzie pies nosi obroże) do przednich łap (mierzona na klatce piersiowej)."
Możecie podać że to dla bostona ;)

[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

To z Fredka ciepły chłopak :-). Tola nawet nie wyjdzie teraz bez ubranka a co to będzie zimą. Na razie chodzi w bluzie, na mrozy mamy kombinezon a jak to nie wystarczy to pod spód założymy sweterek. Mój poprzedni pies - bokserka przechodziła wszystkie chłodne dni w derce i to dość cienkiej a Tola telepie się jak galareta.

Link to comment
Share on other sites

Może nie do końca taki ciepły ale staram się go ubierać dopiero jak temp na dworze jest bliska zeru.
Jak już czuję, że się trzęsie smycz :evil_lol: to staram się go rozruszać jakimś patykiem :cool3:
No chyba, że wyjdzie któryś z ulubionych labków to wtedy moja rozgrzewka jest zbędna. Psy gnają po podwórku jak szalone. Tylko smycz mam później do prania :shake:
Niestety z uwagi na zapędy do jedzenia wszystkiego przez Fredosława nie puszczam go na podwórku bez smyczy. Po prostu łatwiej go później złapać depcząc smycz :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ja jak będzie ładna pogoda to zrobię Toli zdjęcie w jej kombinezonie i wstawię do galerii.

Chcę jej też kupić nową obroże, bo ta którą ma to jeszcze trochę i zrobi się za ciasna. Od jakiegoś czasu szukam wzoru skórzanej obroży w psie łapki - podobną jak ma Fredek [B]Polci[/B]. Niestety nigdzie nie ma, nawet na zamówienie nikt nie chce zrobić :-(. Zdecyduję się chyba na Woze - dość drogie, ale za to super wyglądają. Napisałam do nich e-mail i czekam na odpowiedz.

Przymierzam się też do konga z serii dental, ale to chyba sprezentuję małej na gwiazdkę, bo jeszcze trochę i w bankructwo popadnę z tymi zakupami :-).

Poza tym jeszcze trochę i trzeba będzie zacząć się rozglądać za torcikiem [url]http://allegro.pl/lolopets-tort-dla-psa-rozne-smaki-250g-7556x-i1309656612.html[/url] bo pierwsze urodziny się zbliżają :lol:.

A propo jeszcze galanterii dla naszych bostońskich, stosował ktoś z was może ochronne buty dla psów na zimę? Chodzi mi o coś takiego [url]http://allegro.pl/buty-dla-psa-black-panther-nowosc-i1312784108.html[/url] mniej więcej. Ich funkcją ma być ochrona przed solą itp. A wzór taki, aby nie zrobić z psa klauna.

Link to comment
Share on other sites

[B]AjdaTola[/B] Chodzi Ci o tą obrożę ze zdjęć z przedszkola? Skórzaną z metalowymi łapkami? To kupowałam u siebie na rynku :p ale Fredziu już dawno z niej wyrósł. Jak chcesz to przy okazji mogę rzucić okiem czy jeszcze są. :cool3: Teraz ma ferplast z serii daytona i jestem bardzo z niej zadowolona.

Jeżeli chodzi o buty dla psa to nie obraź się ale uważam to za głupotę i zbędne "uszczęśliwianie" pupila. :shake: Jeżeli pies nie ma [U]dużych[/U] problemów z poduszkami (krwawią, paprzą się po zetknięciu z chodnikowa solą) to wystarczy umyć łapy po spacerze, ewentualnie przed wyjściem posmarować wazeliną lub innymi dostępnymi do tego celu preparatami.

Link to comment
Share on other sites

.[B]Polcia[/B], tak chodzi mi o taki wzór obroży, nigdzie nie mają najzwyklejszych psich łapek, bo takie ,,cekiniaste" jak dla yorków to są :-). Chcę dal niej dość szeroką - 3cm żeby na lata jej służyła i nie ,,wbijała" się w szyję.

O butach ochronnych tak sobie pomyślałam jak przypomniała mi się poprzednia zima. Kiedy to przy wysokich mrozach wychodziliśmy z naszym poprzednim psem na szybkie siku i koope. Łapy miała zabezpieczone preparatami, co za dużo nie pomogło, bo przy powrocie do domu za każdym razem zaczynała kuleć. Pomyślałam sobie o butach jakby w razie co w tym roku była tak samo ostra zima. Tola mogła by się w spokoju załatwić i rozprostować łapy na dworze. Nie chodzi mi o ich nakładanie za każdym razem tylko jak już naprawdę będą wysokie mrozy.

A i wsadziłam zdjęcie Tolkowego kombinezonu w jej galerii.

Co do obroży, jak byś [B]Polcia [/B]pamiętała to zerknij przy okazji - będę wdzięczna :-). Czekam jeszcze na odpowiedz od Wozy, ale w razie co miała bym alternatywę :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AjdaTola'].

Co do obroży, jak byś [B]Polcia [/B]pamiętała to zerknij przy okazji - będę wdzięczna :-). Czekam jeszcze na odpowiedz od Wozy, ale w razie co miała bym alternatywę :-)[/QUOTE]
Patrzyłam dzisiaj i są jeszcze takie obroże. Jak chcesz to mogę Ci zakupić. Tylko musisz podać mi jej długość.
Jest czarna na czerwonym podbiciu z metalowymi łapkami.

Link to comment
Share on other sites

O to super [B]Polcia[/B], że jeszcze są. Dzięki, że pamiętałaś i chciało Ci się zerknąć :-). Mam już info. od Wozy w następny czwartek u nas w zoologicznym ich przedstawiciel ma zostawić kółko z kilkunastoma wzorami. Pojedziemy, pomierzymy i zobaczymy co i jak, może uda mi się zagadać żeby np. na wykonaną przez siebie obroże nabili moje łapki. Potrzebujemy na pewno obroże 45cm. Jak coś to się odezwę do Ciebie na PW. A powiedz jeszcze jak to mniej więcej cenowo wygląda?.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma sprawy. Kupowałam jedzenie dla mojego staruszka i przypadkiem wpadły mi w oko, bo powiem szczerze, że zapomniałam....
Na ceny nie patrzyłam :oops: ale to nie jest drogi sklep i podejrzewam, że nie przekracza 25 zł. Następnym razem rzucę okiem :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...