Jump to content
Dogomania

Aussie i inne zwierzęta


zuza:D

Recommended Posts

Zapraszam na nasze ozikowe forum - tam znajdziesz mnóstwo informacji o rasie.

Co do pielęgnacji - mój owsik pielęgnowany jest tylko szczotką w okresie linienia. Jeśli będziesz miała psa bardziej ofutrzonego niż moja suka (a jeśli weźmiesz z Gorzowskiej Panoramy, to pewnie tak będzie) - częstotliwość i intensywność koniecznego czesania będzie pewnie większa.
Oczywiście pomijamy tu kwestię przygotowania psa do wystawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tośka_m']Mnóstwo ruchu i zajęcia = szkolenia.
Pielęgnacja w postaci puszenia piórek i podcinania kłaczków nie jest aussie'kowi do szczęścia potrzebna ;)[/QUOTE]

O. To się zapowiada.:)
A tu pytanie. Chodziłaś z psem na PT, czy raczej uczyłaś go w domu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnethka']jeśli chodzi o podcinanie kłaczków to ja naszym wycinam je spomiędzy opuszek... staram się kontrolować to mniej więcej co 2-3 tygodnie i po spacerach oglądam czy nic się im w łapy nie wbiło - błoto itp.

tak ogólnie nie są kłopotliwe w pielęgnacji ;)[/QUOTE]

Aha. To w porządku.:) Szczerze mówiąc spodziewałam się jakiś bardziej skomplikowanych zajęć przy aussim.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tośka_m']To się zapowiada? Nie jesteś tego świadoma? ;)

Nie chodziłam z psem na PT, szkolimy się za to we frisbee i agility.[/QUOTE]

Gdzieś w głębi tak. Ale dopiero teraz to do mnie tak oficjalnie doszło.:)

Ja raczej też wybiorę szkolenie domowe.;)

Link to comment
Share on other sites

Szkolenie domowe w przypadku agility odpada - musisz ćwiczyć na regulaminowych, bezpiecznych przeszkodach, których kupno to jest spory wydatek. Dodatkowo jeśli nie trenowałaś wcześniej z żadnym psem - nie wiesz jak robić to bezpiecznie i skutecznie, dlatego konieczne są treningi pod okiem instruktora (w klubie).

Frisbee także tylko wygląda na sport łatwy. Seminaria to rzecz konieczna.

W domu to można sobie potrenować posłuszeństwo i sztuczki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tośka_m']Szkolenie domowe w przypadku agility odpada - musisz ćwiczyć na regulaminowych, bezpiecznych przeszkodach, których kupno to jest spory wydatek. Dodatkowo jeśli nie trenowałaś wcześniej z żadnym psem - nie wiesz jak robić to bezpiecznie i skutecznie, dlatego konieczne są treningi pod okiem instruktora (w klubie).

Frisbee także tylko wygląda na sport łatwy. Seminaria to rzecz konieczna.

W domu to można sobie potrenować posłuszeństwo i sztuczki :)[/QUOTE]

Właśnie sztuczki miałam na myśli. Ale agility i frisbee też przewiduję.;)
Mam pytanie. Od kiedy można zaczynać z psem trenować psie sporty?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuza:D']Właśnie sztuczki miałam na myśli. Ale agility i frisbee też przewiduję.;)
Mam pytanie. Od kiedy można zaczynać z psem trenować psie sporty?[/QUOTE] Z dyskiem i przeszkodami można szczeniaka zapoznawać odkąd tylko się u nas pojawi(szarpanie się frisbee, rollery). Natomiast skoki za frisbee i przez przeszkody po jakimś roku, kiedy rozwój fizyczny psiaka dobiegnie końca.
Pamiętaj jak ważna jest socjalizacja malucha!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...