Jump to content
Dogomania

Aussie i inne zwierzęta


zuza:D

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

my mamy dwa aussie (roczny pies i 7miesięczna suczka) od lipca i tak:
- dogadują się z kotami (mamy ich 7szt)
- dogadują się ze staffikami (3 suki)
- dogadują się z trzema naszymi kundelkami (no poza samcem, ale to on nie akceptuje psa aussie, bo z drugim psem jest wsjo ok nawet razem czasami śpia)

jeśli chodzi o socjalizacje - do tej pory socjalizowaliśmy psy różne jak widać, w różnym wieku. obawialiśmy się trochę jak będzie z wprowadzeniem do zgranej grupy rocznego już psa, ale zostaliśmy miło zaskoczeni. nie wiem jak u innych, ale w naszych aussie nie ma w ogóle instynktu dominacji - zarówno pies jak i suka dostosowały się do grupy i jak narazie nie próbują zmieniać układu w niej panującego. szczerze powiem, że nie umiem sobie wyobrazić kłótni aussie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuza:D']Ja nie wiem jak to będzie u mnie. Mam sześcioletnią kotkę. Mam nadzieję, że się dogadają...[/quote]


to podstawowe pytanie - czy kotka zna psy? jakie miewała z nimi doświadczenia?

nasze koty od początku swojego życia znają psy - fakt, że doświadczenia mają różne, ale jak pies ich nie zaczepia to i one przeważnie ich nie ruszają... może czasem najmłodszy kocurek, ale on miał wypadek... psy połamały mu kiedyś żebra to i nieufny - niestety to jest ryzyko, gdy kot wychowany z psami to i się żadnego nie boi i ufnie podchodzi...

szczeniaka można szybko nauczyć co i jak, ale też ważne jak kot reaguje ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnethka']to podstawowe pytanie - czy kotka zna psy? jakie miewała z nimi doświadczenia?

nasze koty od początku swojego życia znają psy - fakt, że doświadczenia mają różne, ale jak pies ich nie zaczepia to i one przeważnie ich nie ruszają... może czasem najmłodszy kocurek, ale on miał wypadek... psy połamały mu kiedyś żebra to i nieufny - niestety to jest ryzyko, gdy kot wychowany z psami to i się żadnego nie boi i ufnie podchodzi...

szczeniaka można szybko nauczyć co i jak, ale też ważne jak kot reaguje ;)[/quote]

U mnie sprawa wygląda następująco. Mieszkam na parterze więc kotka wychodzi na dwór. Miała raz sytuację, że ją jakiś pies pogonił i dość długo miała do psów respekt.
Wcześniej.Przed przeprowadzką. Gdy wyjeżdżaliśmy na wakacje naszą kotką opiekowali się sąsiedzi , którzy mieli suczkę. Bardzo się z naszą kotką polubiła bawiły się razem, razem spały. Teraz raczej nie przepada za psami.
Nie zbyt wyobrażam ją sobie z psem pod jednym dachem, ale mam nadzieję, że się polubią..

Link to comment
Share on other sites

przy odpowiednim podejściu wszystko się da ;)

jeśli kotka sama z siebie nie atakuje psa, to możesz uczyć szczeniaka, żeby nie męczył kota ;) po prostu niech się znają... u nas jest tak, że koty olewają psy - a w przypadku aussie to nasze owczarki nie ekscytują się kotami... wiedzą, że w domu kot jest nietykalny... no na dworze to czasami pogonią, ale dlatego, że kot ucieka ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='zuza:D']A jaka była pierwsza reakcja twoich zwierzaków na pojawienie się małego aussiego?[/QUOTE]

to zależy co masz na myśli pisząc mały ;)

Cassidy miał prawie rok jak do nas trafił, zaś Dulka już 4 miesiące ;) tak więc to już nie maleństwa ;)

pierwsza reakcja? hmmm... ogólnie bardzo przyjacielsko przywitały nowych towarzyszy, ale one są nauczone życia w stadzie ;)
tylko CTR niebardzo polubił Cassiego :evil_lol: a tak to wsjo ładnie poszło, jeśli chodzi o pierwsze spotkanie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnethka']to zależy co masz na myśli pisząc mały ;)

Cassidy miał prawie rok jak do nas trafił, zaś Dulka już 4 miesiące ;) tak więc to już nie maleństwa ;)

pierwsza reakcja? hmmm... ogólnie bardzo przyjacielsko przywitały nowych towarzyszy, ale one są nauczone życia w stadzie ;)
tylko CTR niebardzo polubił Cassiego :evil_lol: a tak to wsjo ładnie poszło, jeśli chodzi o pierwsze spotkanie ;)[/QUOTE]

O. Ale jednak się dogadały..
Zastanawiam się co mogę zrobić, żeby kotkę "przygotować" do przybycia psiaka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuza:D']O. Ale jednak się dogadały..
Zastanawiam się co mogę zrobić, żeby kotkę "przygotować" do przybycia psiaka.[/QUOTE]

jeśli chodzi o relacje CTR i Cassidy to po prostu nie biegają razem na spacerach ;) tak samo Cassi nie biega ze staffikami przez swój zapał do pasienia, który nie podoba się Elicie ;) podsumowując to na 8 wszystkich psów to 2 tak sobie podchodzą do niego, bo z Dulką nie ma problemu...

jak przygotować kotkę? nie wiem czy się w ogóle da przygotować... możesz z nią pogadać, może coś zrozumie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnethka']

jak przygotować kotkę? nie wiem czy się w ogóle da przygotować... możesz z nią pogadać, może coś zrozumie ;)[/QUOTE]

Mniej więcej tego się spodziewałam.. Ale nie do końca widzę tę miłość między moją kicią, a psem.. A pogadać spróbuję, może zrozumie, albo ja załapie koci:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuza:D']Mniej więcej tego się spodziewałam.. Ale nie do końca widzę tę miłość między moją kicią, a psem.. A pogadać spróbuję, może zrozumie, albo ja załapie koci:diabloti:[/QUOTE]

no serio nie wiem co Ci tu poradzić ;) dużo zależy od sytuacji, od kota, od szczeniaka - czy zna koty? myślę, że taki szczylek, który wie - co to jest kot? łatwiej się oswoi z takim futrzakiem ;) no i jeśli nie jest namolny wobec kota, to i kotka to przeżyje ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnethka']no serio nie wiem co Ci tu poradzić ;) dużo zależy od sytuacji, od kota, od szczeniaka - czy zna koty? myślę, że taki szczylek, który wie - co to jest kot? łatwiej się oswoi z takim futrzakiem ;) no i jeśli nie jest namolny wobec kota, to i kotka to przeżyje ;)[/QUOTE]

Hodowczyni jest w porządku. Myślę, że zapozna psiaki z innymi zwierzakami.
( w sumie każdy hodowca powinien..) Bardzo by się cieszyła, gdyby się polubiły, bo jak już, to zdemolują dom w pokoju, a nie nie zgodzie.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

W moim przypadku kontakt szczeniaka z psem nastapił gdy kotka miała prawie 3 lata. Poczatkowo pokazywała kto jest Panią domu lecz stopniowo pod naszą kontrolą przyzwyczaiła się do nowej towarzyszki i dziś śpia razem w łóżku. Dodam jeszcze,ze kotka toleruje tylko naszego psiaka od reszty ucieka albo syczy! I nie przygotowywalismy jej w żaden sposób na obecność drugiego sierściucha!:lol:

A zdradzisz skad bierzesz małego owsika??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Slos']W moim przypadku kontakt szczeniaka z psem nastapił gdy kotka miała prawie 3 lata. Poczatkowo pokazywała kto jest Panią domu lecz stopniowo pod naszą kontrolą przyzwyczaiła się do nowej towarzyszki i dziś śpia razem w łóżku. Dodam jeszcze,ze kotka toleruje tylko naszego psiaka od reszty ucieka albo syczy! I nie przygotowywalismy jej w żaden sposób na obecność drugiego sierściucha!:lol:

A zdradzisz skad bierzesz małego owsika??[/QUOTE]


Ja bym tak chciała..Ale mam nadzieję, że kicia się szybko przyzwyczai do nowego kumpla, który do nas przybędzie.

Psiaka będę brać prawdopodobnie z Gorzowskiej Panoramy. A twój, z jakiej jest hodowli?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...