Jump to content
Dogomania

kiedy biegnę pies szczeka na mnie goni i gryzie nogi co zrobić???


fifi290496

Recommended Posts

Miałam podobny problem z Panamą jak była szczeniakiem to gryzła nie tylko jak zaczynałam biec ale też jak po prostu chodziłam po domu. Dla niej to była swietna zabawa.:roll:
Jednak przeszło jej to jak podrosła, zdarza sie jeszcze że się zapomni ale zwykłe nie wolno wystarcza by sie opamiętała. Zazwyczaj kiedy zaczynała mnie gryzć to natychmiast się zatrzymywałam mówiłam niewolno kazałam jej usiąć potem warować i nagradzałam. Jesli miałam zabawkę to jej złośc kierowałam na nią przeciagałam się i bawiłam by zrozumiała ze to owiele fajniejsza zabawa niz ciągnięcie mnie za nogawki. W domu często ją ignorowałam a nagradzałam moment w którm przestawała mnie zaczepiać i wtedy dopiero zaczynałam się z nią bawić.
Z czasem całkiem jej przeszło nawet nie wiem kiedy zrobił się z niej taki pieszczoch więc bez paniki o ile wiem to wiele szczeniaków tak ma ;) trochę pracy , cierpliwości i wszystko będzie ok

Link to comment
Share on other sites

Zacznij od nauki chodzenia przy nodze, potem stopniowo wprowadzaj krotkie dystanse przebiegniecia. Z czasem nauczysz szczylka, ze ciekawiej jest pobiegac z czlowiekiem, zamiast go zatrzymywac.
Poczytaj troche, jak pracowac:
[url=http://pies.onet.pl/1261,13,16,siad__waruj__stoj,artykul.html]Onet.pl Pies[/url]

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie,
Psa trzeba oswoić ze wszystkim, także z bieganiem, jeżdzniem na rowerze itp.
Podczas chodzenia przy nodze stopniowo przyspieszaj (bardzo subtelnie) i chwal psa, gdy grzecznie truchta przy Tobie.
Powoli dojdziecie i do szybkiego sprintu :-)

Link to comment
Share on other sites

o sposobie radzenia sobie z problem zostało już napisane, ja tylko dodam, ze przczyną takiego zachowania nie jest agresja, a raczej wiek w jakim pies się znajduje, chęć do zabawy, którą gonitwa niewątpliwie jest oraz brak wychowania ;)

Link to comment
Share on other sites

A co jeśli pies robi tak wszystkim pozostałym członkom rodziny z wyjątkiem mnie? :cool3:
Obawiam sie że przyczyna leży po stronie mojej rodziny- jak Sila na niego skoczy to on zaczyna sie, z nią bawić!
Ile razy można tłumaczyć że w ten sposób nigdy się jej nie oduczy bo ona potraktuje to jako zabawę? :shake: [ nagrodę za coś złego ]

Tyle że ona nie łapie za nogawki - dogania i ma ochotę wyrwac ręke :shake::angryy: [ rzuca sie na nią z zębami ]
W moim przpadku wystrczy 1-2 razy ostre nie wolno i jest spokój, ale brat ciągle w ten sposób sie z nią bawi, nie da sie go pilnowac 24/7 :shake:

Tragedia- tylko że to potem wychodzi że JA mam nieusłuchanego/wychowaniego psa bo to jest MÓJ pies.
Tylko prawde mówiąc moja rodzina mi go psuje :shake:
A pies też łatwy do wychowania nie jest bo to husky ( ma juz [B]1,5 roku[/B])

Link to comment
Share on other sites

Goni, bo taki ma instynkt.
Trzeba go przyzwyczajać.
Podbiec kawałek, zwolnić itd.
Pies musi się oswoić i uznać to za naturalne - inaczej będzie ganiał za obcymi biegaczami i będzie kłopot...
Podobnie, jak najwcześniej należy szczeniaka oswajać z rowerem!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...