Jump to content
Dogomania

Bardzo potrzebna pomoc w przytulisku k.Pomiechówka


kingula

Recommended Posts

Trafiliśmy do niego całkiem przypadkiem, widać tak miało być. Widok jaki zastaliśmy po prostu nami wstrzasnał. Samotna staruszka i dookoła pełno psów :shake:
zresztą zobaczcie sami:

[url=http://psia.tv/pokaz-43-wizyta-w-przytulisku-pani-antoniny-jaworskiej---.html]Psia.tv - Wizyta w przytulisku Pani Antoniny Jaworskiej...[/url]

Staruszka na odchodne powiedziała, że "chyba Bóg nas tam zesłał", być może tak właśnie było.
Może jesteśmy w staniecoś dla niej zrobić, jakoś pomóc wyadoptować choć część z tych psów?

Czy jest ktoś z okolic Pomiechówka?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Skad ta pani ma pieniadze na utrzymanie takiego stada? Pewnie sama niedojada, ale psy wygladają świetnie!
Trzeba by popobić zdjecia tych najbardziej adopcyjnych, w typie rasy, i tym małym z klatki (tak sie tłoczą przy siatce, ze aż łzy mi popłynęły...)

Link to comment
Share on other sites

Malagos, dziekuje za zainteresowanie tematem :)
Nie wiem, skad ta babulinka ma pieniadze (badz jedzenie) dla takiej ilosci psow. Ponoc gmina ani zadna inna ogranizacja panstwowa nie pomaga p.Antoninie. Jest jakis wet, ktory zgodzil sie wysterylizowac suki za sam zwrot kosztkow lekow, srodkow itp. ale to i tak niewykonalne- bo nie ma na to funduszy. Na pomoc sasiadow kobieta chyba tez nie ma co liczyc- truja jej psy albo dorzucaja nastepne.
P.Antonina powinna byc w szpitalu, ale nie moze zostawic psow samym sobie. Najbardziej tez martwi sie o to, co stanie sie z nimi jak odejdzie do Pana Boga :shake:

Moim zdaniem jedynym sensownym rozwiazaniem, jest znalezienie wolontariusza/y, ktorzy przeszli by sie do przytuliska kilka razy i poznali choc kilka psiakow. Wtedy trzeba zrobic im dobre fotki, my mozemy nakrecic jakies fajne spoty- i poumieszczac to wszystko w necie, na stronach roznych fundacji itp.

Masz racje, te psy w klatkach skaczace sobie po glowach to naprawde przykry widok :-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

Nie nie, nie trzeba jechać przez Nowy Dwór, jedzie się na Gdańsk, w Czosnowie skręca w prawo na taką równoległą do trasy drogę, która prowadzi do Modlina, mija się zjazd do Kampinosu i dalej jedzie łukiem w prawo i kilka kilometrów dalej jest Pomiechówek. Co prawda ostatnio byłam tam 10 lat temu, ale drogi raczej się nie zmieniły, biegną przez wsie.

Link to comment
Share on other sites

Napewno masz racje Rozi, ja kierowca nie jestem :oops: jechalam tam autem nie zwracajac wiekszej uwagi na mijane miejscowosci :oops: a sugerowalam sie Zumi.

Napisalam wczoraj do osoby, ktora chyba stworzyla taka mini stronke przytulisku
[url=http://blabla.pl/blabla/psy/301.html]Przytulisko Pani Antoniny[/url]

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie może zrobimy zbiórkę co? zróbmy mała akcje zbiórkowa karmy,koce miski itp. co? i zawieziemy tam samochodem? ja mam do dyspozycji forda fiestę wiec po złożeniu kanapy zmieści nam się sporo w aucie co prawda jest to osobówka ale jakoś damy rade
umówmy się ze jeśli ktoś coś będzie miał kupi cokolwiek dostanie to umówmy ze jedna osoba będzie to u siebie trzymać póki nie zbierzemy tego dość by zawieść i wtedy się umówimy i zawieziemy :) np jeśli ktoś tutaj ma tez samochód to można pojechać w 2 auta zawieść rzeczy co wy na to? wiem ze to trochę kosztuje taka wyprawka dla przytuliska ale można upiec 2 pieczenie przy jednym ogniu a mianowicie karmę kupować w tesco teraz ta akcja tesco to nie dosc ze kasa z karmy idzie na schron ktory wygra to jeszcze sama karma pomoze tutaj :) co wy na to?
ja Zapytam znajomego co w tesco pracuje czy nie dałoby rady tej karmy taniej kupic!nic nie obiecuje ale popytam gdzie znam ludzi

Link to comment
Share on other sites

W pierwszej kolejności to trzebaby temu białemu pieskowi pomóc (tak mi sie wydaje:oops:)
Zwróciliście uwagę jak w tym przytulisku czyściutko, jak dobrze zrobione są te barako budy:crazyeye:, ktoś musi tej kobiecie pomagać przecież sama tego by nie zrobiła:roll:
Psiaki bardzo zadbane....

Czy te psiaki są wypuszczane partiami ??

Podziwiam......

Link to comment
Share on other sites

jutro powinnam wiedzieć coś więcej na temat karmy dla psów,wrzuciłam temat ze nawet uszkodzone paczki których nie sprzedadzą w sklepie my chętnie odkupimy, poza tym słyszałam ze jeśli kupowalibyśmy więcej karmy, dowiem się jakie jest minimum ,to można z kierownikiem działu targować się o zniżkę :)
Czy ktoś tutaj da rade od jakiejś fundacji załatwić pieniążki? albo może od TOZ'u? ma tutaj ktos jakies znajomsoci?

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, ze nie odpisywalam ale przez 6 dni nie bylo mnie w kraju.
Wiem, ze plot (super porzadny zreszta) zrobili tej Pani jacys Arabowie :roll: nie znam szczegolow, ze starsza osoba tez troszke "trudniej" sie rozmawia.
Zaraz nadrobie na spokojnie watek i napisze co wiem, bo tez udalo mi sie troszke podzialac.

Link to comment
Share on other sites

Daisy a mozesz rozwinac temat?
Ja wciaz czekam na odpowiedz kobiety, ktora byla wolontariuszka w tym przytulisku (teraz sie przeprowadzila gdzies daleko)i zalozyla strone www. Pisza do niej osoby ktore chca pomoc P. Antoninie, poprosilam aby przekazywala im kontakt do nas. Im wiecej nas bedzie tym wiecej zdzialamy.

Link to comment
Share on other sites

Chyba kiedys GW pisala o tej pani. Nie wiem czy nie myle ją z kims innym ale to chyba kolekcjonerka jest i "chow wlasny". Najlepiej sprawdzi zbierajc chociazby jednego psa do adopcji i chciec wysterylizowac jedna suke. Sprawdzic reakcje, chec oddania i wspolpracy-sterylizacja. A czy jakakolwiek suka jest tam wysterylizowana, w ogole?

Link to comment
Share on other sites

psia.mama - mi sie wydaje, ze w takim razie chodzi o kogos innego. Pytalismy ja o sterylizacje (gdyz znam takie przypadki jak opisalas)i zrozumialam ze gdyby tylko znalazl sie na to fundusz, suki bylyby sterylizowane. Kobieta ma normalne przytulisko, przygarnia przerzucane jej przez plot psy z calej okolicy, gmina chyba powinna sie w jakis sposob poczuc do jakiejkolwiek pomocy a tymczasem nic. Zaden wet nie wykona tylu zabiegow gratis. W zeszlorocznym bodajze PP byl obszerny artykul nt.Pani Antoniny i jej psow, byla tam informacja, ze w ciagu roku wyadoptowala 20 psow. Ja w rozmowie z nia naprawde odnioslam wrazenie jakoby byla b.wdzieczna za jakakolwiek pomoc i pomoc w rozdysponowaniu psow. Jak odjezdzalismy plakala.

Mysle, ze nie ma innego wyjscia jak pojechac do niej raz jeszcze i na spokojnie porozmawiac nt. adopcji, sterylizacji itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingula']psia.mama - mi sie wydaje, ze w takim razie chodzi o kogos innego. Pytalismy ja o sterylizacje (gdyz znam takie przypadki jak opisalas)i zrozumialam ze gdyby tylko znalazl sie na to fundusz, suki bylyby sterylizowane.

tak kazda z takich pań, 99%, mowi niestety.
[/quete]
[quote]
Kobieta ma normalne przytulisko, przygarnia przerzucane jej przez plot psy z calej okolicy, gmina chyba powinna sie w jakis sposob poczuc do jakiejkolwiek pomocy a tymczasem nic. [/quete]
Jesli cos dziala nieformalnie(ani to fundacja ani nic) to gmina tym bardziej nie bedzie i nie moze wspierac takie osoby.
Mysle, ze jednak trzeba samemu porozmawiac z gmina, czy np. przeznaczy fundusze na sterylizacje suk.
[quote]
Zaden wet nie wykona tylu zabiegow gratis. W zeszlorocznym bodajze PP byl obszerny artykul nt.Pani Antoniny i jej psow, byla tam informacja, ze w ciagu roku wyadoptowala 20 psow. Ja w rozmowie z nia naprawde odnioslam wrazenie jakoby byla b.wdzieczna za jakakolwiek pomoc i pomoc w rozdysponowaniu psow. Jak odjezdzalismy plakala.[/quote]
Ja zapytam znajomą, ona chcial pokryc koszty sterylizacji suk u jakiejs pani,pare lat temu, ale ta pani sterylizowac nie chciala! Zapytam o kogo to chodzilo, dokladnie.
[quote]
Mysle, ze nie ma innego wyjscia jak pojechac do niej raz jeszcze i na spokojnie porozmawiac nt. adopcji, sterylizacji itp.[/QUOTE]
Rozmowy zazwyczaj wygladaja dobrze, gorzej jak dochodzi do konkretow, realizacji. Uzbierajcie kase na jedną sterylizacje i zaproponujcie zabranie JUZ jednej suki na zabieg-zobaczysz jak to wtedy wygladac bedzie " w praniu",naprawde. Obym sie mylila.

Link to comment
Share on other sites

Niestety, to jest ta pani!!!! Ona NIE CHCE STERYLIZOWAC SUK!!!! Był juz lekarz umowiony, zwodzila, zwodzila, przekładała terminy i na koniec powiedziala ze: NIE BEDZIE OKALECZAC SUK!!! Dlatego nie ma pomocy, jak sie ludzie zorientuja, ze sterylizacja beee, przestaja jej pomagac!! Ona jest do likwidacji a nie pomocy. 3-4 lata temu miala 30 psow!! Zreszta, wystarczy popatrzec na psy-ile jest podobnych do siebie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...