Jump to content
Dogomania

jak czesto odrobaczac bulwe???


brosse0606

Recommended Posts

no wlasnie bo sa rozne tabletki... sa lzejsze ktore sie daje czesciej a sa mocne ktore sie daje raz na rok...
ostatnio wet przepisal jedne z tych mocniejszych i kazal dawac raz na trzy miesiace....lek nazywa sie DRONTAL P lub inna nazwa PROFENDER czy tkos zna? nie to zebym nie ufala lekarzowi ale ciekawi mnie jak czesto odrobaczac buldoga francuskiego bo wkoncu maja bardzooooooooo delikatne przewody pokarmowe....

Link to comment
Share on other sites

a wiecie co ja ostatnio przeczytałam? Że wcale nie powinno się odrobaczać psa regularnie co pół roku, czy co 3 miesiące, bo jeśli pies nie ma robaków, to jest to bez sensu i tylko uodparnia się robaki na te tabletki.
powinno się badać psa np. co 3 miesiące na obecność robali (kał chyba) i dopiero jak się okazę, że są - podawać tabletki na odrobaczenie..

co o tym myślicie?

Link to comment
Share on other sites

mysle ze to nie bardzo ma sens.... sa leki, ktore lecza juz chore zwierze i sa leki, ktore sie bierze w celu zapobiegania choroby a te tablety chyba zapobiegaja....
to tak jak ze szczepionka- nie chcesz chorowac szczepisz sie, zachorujesz- juz sie nie szczepisz tylko leczysz innymi lekami....
moje rozumowanie jest dosc proste bo ja laik jestem w tej kwestii :)

Link to comment
Share on other sites

Tabletki na odrobaczanie nie mają nic wspólnego z działaniem jak szczepienie :p One nie zapobiegają w żaden sposób zarobaczeniu ani nie zabezpieczają psa, tylko zabijają pasożyty bytujące w przewodzie pokarmowym w momencie podania tabletki. Już kilka dni po podaniu tabletki pies może ponownie zarazić się robakami.

Czyli odrobaczanie psa, który nie ma robaków jest najzwyklejszym w świecie podtruwaniem go bez potrzeby ;) stad badanie kału zamiast "profilaktycznego" odrobaczenia jest świetnym rozwiązaniem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Z moich ostatnich doświadczeń wynika, że raczej trzeba odrobaczać psiurka nawet jak nic w badaniu nie wyjdzie. Mój psiak saneczkował i miał opuchnięty brzuszek. Zaniosłam kapkę do badania - nic nie wyszło. Za kilka dni zaniosłam kupkę z trzech dni - nic nie wyszło. A tydzień później w kupie znalazłam martwą glistę. Od tego czasu odrobaczałam psiurka 2 razy i teraz jest ok. Tak więc, jestem zwolennikiem odrobaczania psa co 3 miesiące. Wolę to robić regularnie, bo mam dzieci i chcę czuć komfort psychiczny.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[QUOTE]a wiecie co ja ostatnio przeczytałam? Że wcale nie powinno się odrobaczać psa regularnie co pół roku, czy co 3 miesiące, bo jeśli pies nie ma robaków, to jest to bez sensu i tylko uodparnia się robaki na te tabletki.
powinno się badać psa np. co 3 miesiące na obecność robali (kał chyba) i dopiero jak się okazę, że są - podawać tabletki na odrobaczenie..[/QUOTE]

W pełni zgadzam się z tą wypowiedzią. Mój bulw jest pod opieką dobrego weterynarza i jego opinia jest identyczna. Wiele zależy od tego, w jakim środowisku pies przebywa. Mój ma b.ograniczony kontakt z innymi zwierzętami (ogród) i podczas badania kału wyniki wyszły takie, że dr Staś skomentował je nstp : "kupa czysta jak łza" w związku z czym nie ma sensu odrobaczać Fredzika.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...