Jump to content
Dogomania

Handling psa zza granicy a koszty wystawy


maga18

Recommended Posts

Nie wiem gdzie dać ten temat...

Kiedys sprzedalam psa ze swojej hodowli do Szwecji... wiadomo wyrobiłam mu rodowod eksportowy na ktorym jest nr PKR, jego włascicielka nostryfikowala go w Szwecji i pies ma tez nr SKK.
Teraz owy pies przyjezdza do mnie na handlig i mam pytanie czy moge go zarejestrowac u siebie w ZK i zglaszac za złotówki na wystawę?

Czy musze do tego wszystkiego zrobic go na współwałasność?

A może jego PKR przepadł w momencie nostryfikacji?

I ostatnie pytanie... jesli moge go zarejestrowac i wystawac za złotówki to czy ewentualne dyplomy championatów bedą z nr SKK czy PKR? Czy z takim jaki wpisze w podaniu o dyplom?

Link to comment
Share on other sites

a na współwłasność nie można dać?

tak sie składa ze 'moj' pies był wystawiany w Polsce długoooo - w koncu miał 120 dni kwarantanny, a pozniej kolejne 120 dni bo mu przeciwciała nie wyszły (ale to nie o tym...) wiec teraz patrze ze ma nr rej - i co w takiej sytuacji?

Link to comment
Share on other sites

Cytatat z załącznika do Regulaminu Hodowli Psów Rasowych - zasady współwłasności psa:

[I]1. [B]Członkowie[/B] Związku mogą posiadać i hodować psy zarejestrowane w Związku na zasadzie
współwłasności.
2. Skutkiem zgłoszenia Związkowi prawa do współwłasności do psa i działań związanych z jego
wystawianiem, hodowaniem i innymi rodzajami aktywności w Związku jest ponoszenie konsekwencji
przez wszystkich współwłaścicieli za działania każdego z nich. Kara nałożona na jednego ze
współwłaścicieli skutkująca wykreśleniem psa z rejestru lub ograniczeniem jego używania w hodowli
bądź wystawiania jest skuteczna względem pozostałych współwłaścicieli i wyłącza możliwość przerejestrowania
psa w okresie jej obowiązywania.[/I]

I cytat ze Statutu Związku Kynologicznego w Polsce :

[I][B]Członkiem[/B] zwyczajnym Związku [B] może być osoba mająca obywatelstwo RP lub stałe miejsce zamieszkania
na terytorium RP[/B], która ukończyła 16 lat, nie jest pozbawiona praw publicznych i nie należy
do żadnej innej polskiej organizacji kynologicznej. Przyjęcie osoby niepełnoletniej wymaga zgody rodzica
lub opiekuna prawnego.[/I]

Aby zaoszczędzić na wystawach nie pozostaje nic innego jak zrzeczenie się własności psa na rzecz członka ZkwP :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...