Jump to content
Dogomania

Dwa psy w bloku:)


O1us_89

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ineger']W blokach powinien obowiązywać zakaz trzymania większych psów...tak samo powinien obowiązywać zakaz palenia szlugów i robienia grilla na balkonach, oraz trzymania routerów...[/QUOTE]


Bo?

,......kurde jak ja lubię takie teksty "gieniusziów" :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam dwa psy i mieszkam w bloku. Husky będący średnią rasą i Wilczak będący rasą dużą. Psy moim zdaniem mają tyle miejsca ile powinny mieć. Nie obijają się o meble itp. W każdym pokoju mają swoje ulubione miejsce, szczególnie kochają fotele w salonie. Nie mają miejsca żeby biegać po mieszkaniu, ale też nie o to chodzi. Mieszkanie to dla nich rodzaj większej budy. Zapewniam im bardzo dużą dawkę ruchu na dworze, więc do mieszkania wracają zmęczone i szczęśliwe żeby odpocząć. Ogród nie jest więc nam potrzebny, to zależy od tego ile człowiek poświęca czasu psiurom. Wilczaki wręcz nie przepadają za byciem samymi na dworze, chcą być stale przy swoim człowieku. Husky wiadomo kochają przestrzeń, ale tak jak pisałam wcześniej, większość czasu i tak spędzam z nimi poza mieszkaniem. Nie uważam bym robiła swoim psom krzywdę. Sąsiadom też nie, bo rozmawiam z nimi i wiem, że psy im nie przeszkadzają.

Edited by Merrick
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ineger']W blokach powinien obowiązywać zakaz trzymania większych psów...tak samo powinien obowiązywać zakaz palenia szlugów i robienia grilla na balkonach, oraz trzymania routerów...[/QUOTE]

I wychodzenia po 19:30 z domu. Spotykanie się w grupach powyżej dwóch osób, rozmowy nt. rządzących partii politycznych, trzymanie rybek w akwarium, i używanie "kółek" przez chomiki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ineger']W blokach powinien obowiązywać zakaz trzymania większych psów...tak samo powinien obowiązywać zakaz palenia szlugów i robienia grilla na balkonach, oraz trzymania routerów...[/QUOTE]

Ja bym dołączyła max. jednego bachora na jeden pokój, bo trzypokoleniowe rodziny z 4 dzieci w M2 to znęcanie się nad potomstwem :diabloti: pomijając już, że sąsiedzi niekoniecznie chcą słuchać, jak ta 4 dzieci drze dzioba pod oknami pół dnia. I jeszcze starsze osoby powinny mieć drabinki linowe, bo za wolno wchodzą pod schodach i blokują klatkę schodową, i zakaz robienia remontów, bo hałas i kurz :lol:

A tak serio to jak komuś nie pasują bloki, droga wolna - można sobie kupić kilkunastohektarową hacjendę i cieszyć się ciszą i spokojem :D Jezu, tyle mnie tu nie było, że zapomniałam ilu frustratów ściąga to forum :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina516']
Są rasy duże które nadają się idealnie do bloku, nie wiem co takim ludziom przeszkadza;p[/QUOTE]

No jak to co? Menczo sie :evil_lol:
Duży pies powinien siedzieć w ogródku i biegać dookoła domu, a nie spać w bloku w pościeli i na jakieś spacery chodzić :evil_lol: No i przecież malutkie pieski to takie nieruchliwe, do bloku jak znalazł, a te bernardyny czy dogi to tylko by biegały od rana do wieczora :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']Bo?

,......kurde jak ja lubię takie teksty "gieniusziów" :diabloti:[/QUOTE]

Zakaz palenia szlugów i robienia grilla dlatego, że zaniezczyszczaś komuś innemu mieszkanie.
Zakaz trzymania routerów dlatego, że zanieczyszczasz komuś innemu mieszkanie(promieniowaniem jonizującym).
Zakaz trzymania psów dlatego, że potem jest straszny syf na trawnikach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ineger']Zakaz palenia szlugów i robienia grilla dlatego, że zaniezczyszczaś komuś innemu mieszkanie.
Zakaz trzymania routerów dlatego, że zanieczyszczasz komuś innemu mieszkanie(promieniowaniem jonizującym).
Zakaz trzymania psów dlatego, że potem jest straszny syf na trawnikach.[/QUOTE]
1. Nawet by mi do głowy nie przyszło grilla na balonie robić!
2.Twoja komórka też komuś szkodzi na pewno ;)
3.Kurcze! To ja mam chyba jakies inne psy bo nie robią syfu na trawnikach :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ineger']Zakaz palenia szlugów i robienia grilla dlatego, że zaniezczyszczaś komuś innemu mieszkanie.
Zakaz trzymania routerów dlatego, że zanieczyszczasz komuś innemu mieszkanie(promieniowaniem jonizującym).
Zakaz trzymania psów dlatego, że potem jest straszny syf na trawnikach.[/QUOTE]

Zakazać budowania bloków, bo mieszkanie w nich stwarza ciężkie zagrożenie dla zdrowia fizycznego, a u niektórych i psychicznego. I po kłopocie :D

Btw ciekawe, dzieci też brudzą, śmiecą, niszczą zieleń, szczą w krzaki przy placu zabaw, bla bla bla - i jakoś nikt nie zakazuje trzymania dzieci, tylko nakłada się odpowiedzialność za szkody i zachowanie dziecka. To z psami tak nie można?
Btw w takim razie czemu tylko duże? Jak ja dłubię kupę z podeszwy glana, to mi wszystko jedno czy po owczarku czy po ratlerku, czy po jakimś okolicznym żulu, wszystkie śmierdzą ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Issa']1. Nawet by mi do głowy nie przyszło grilla na balonie robić!
2.Twoja komórka też komuś szkodzi na pewno ;)
3.Kurcze! To ja mam chyba jakies inne psy bo nie robią syfu na trawnikach :D[/QUOTE]

Komórka to właściwie tylko odbiornik, a router wytwarza sygnał....jeśli masz na przykład router ze wzmacniaczem, i postawisz go przy ścianie za którą sąsiadka ma małe dziecko, to możesz temu dzieciakowi powaznie zaszkodzić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FRODKA']No tak Ineger, twoja sąsiadka na pewno miała router i widać skutki .[/QUOTE]

Jak byłem mały, to jeszcze o takich rzeczach jak router nie było mowy. Poza tym to jest szkodliwe. Możesz sobie to ująć w takie kategorie, żeby cię nie niepokoiło, zbagatelizować, albo coś w tym rodzaju, ale to nie zmienia faktu, że promieniowanie jonizujące jest szkodliwe, zwłaszcza w dużych miastach, gdzie te wszystkie normy i tak są poprzekraczane już przez to, że jest zbyt dużo nadajników sieci gsm.

Link to comment
Share on other sites

To ja proponuję zakaz używania samochodów, gdyż produkują szkodliwe dla człowieka spaliny :evil_lol:
Niejeden pies ma lepsze warunki w bloku niż w domu - wiele właścicieli uważa, że gdy pies ma do dyspozycji wielki ogród, to już z nim na spacery nie trzeba wychodzić, bo się sam wybiega.
I to, że ktoś nie sprząta kup po swoim psie, nie oznacza, że robią tak [B][I]wszyscy[/I][/B].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ineger']Komórka to właściwie tylko odbiornik, a router wytwarza sygnał....jeśli masz na przykład router ze wzmacniaczem, i postawisz go przy ścianie za którą sąsiadka ma małe dziecko, to możesz temu dzieciakowi powaznie zaszkodzić.[/QUOTE]
Dokształć się proszę... wtedy podyskutujemy.. wystarczy wujka google uruchomić wpisując telefon komórkowy-Wpływ promieniowania telefonów komórkowych na zdrowie.... miłej lektury!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ineger']Ale ja mówię poważnie: mam dalmatyńczyka, który w czasach swojej świetnej młodości często wdawał się w bójki i nawet miał opinię prawdziwego twardziela, więc wiem, że taki dwudziestokilogramowy pies to może być problem nawet dla w miarę wysportowanego faceta, bo szczepi ci się z jakimś wilczurem i musisz je rodzielać. A dziewczyna chce mieć dwa dogi kanaryjske, które średnio ważą pewnie z 50 kg, więc możliwe że podczas spacerów będzie miała na smyczy dwa razy więcej, niż sama waży.[/QUOTE]

To żart jakiś? Nie potrafiłeś utrzymać dalmatyńczyka? To ja się czuję jak strongwoman, bo dawałam radę wychodzić na luzie z pełnojajecznym, prawie 40-kg akitą, który się sadził do psów od czasu do czasu "na ostro" :evil_lol:

Ale kolejne Twoje posty, np.:

[quote name='Ineger']W blokach powinien obowiązywać zakaz trzymania większych psów...tak samo powinien obowiązywać zakaz palenia szlugów i robienia grilla na balkonach, oraz trzymania routerów...[/QUOTE]

pokazują, że z Ciebie ogólnie, koleś, super znaffca :cool1:

[quote name='Ineger']
Zakaz trzymania psów dlatego, że potem jest straszny syf na trawnikach.[/QUOTE]

Jak ktoś jest świnia (chociaż świnia to ponoć czyste, porządne zwierzę) to i tak będzie robił syf dookoła i tak - jak ma psa, to będzie nim srał i nie sprzątał, jak nie ma psa to zawsze coś innego może po sobie zostawić "dla potomności" - pety, butelki, papierki, folijki, siateczki, nawet kupy (!) oraz wszelkie inne śmieci. Nie widzę związku "pies = bajzel dookoła bloku".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ineger']W blokach powinien obowiązywać zakaz trzymania większych psów...tak samo powinien obowiązywać zakaz palenia szlugów i robienia grilla na balkonach, oraz trzymania routerów...[/QUOTE]
ciekawe...:cool3:
ja w bloku trzymam wilczarza irlandzkiego:)
Mieszkam z dwoma pieskami schroniskowym kundelkiem już 5 lat i wilczarzem irlandzkim on ma 8 miesiecy(waga58kg aktualnie)mamy go 6 miesięcy
psy wychodzą codziennie 5 razy na dwór w tym 2 razy na spacerki dłuższe- 3 ok 15min
1- 1,5h i jeden ok 40min, zaraz przy blokach mamy kilka ładnych hektarów pól po których biegają na każdym z tych spacerów.
Niektóre psy mieszkające w domach nei mają tyle miejsca do biegania LUZEM, na smyczy przechodzimy odcinek ok 30m od bloków do pola.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jako piętnastolatka wyprowadzałam dorosłego, pełnojajecznego, zdziczałego dalmatyńczyka w doskonalej kondycji fizycznej - NIGDY nie dopuściłam, żeby się sczepił z jakimkolwiek psem. NIGDY. Troszkę średnio to o Tobie świadczy, skoro dzieciak mógł utrzymać psa z agresją lękową, do tego zupełnie niezsocjalizowanego, kiedy do nas trafił, a Ty nie...

O routerze się już nie wypowiem, bo ręce opadają.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...