Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
martusia0140

Coś się popsuło...

Recommended Posts

Russellka postaram się w kliker zainwestować. Może to nie jest taki zły pomysł :) Muszę tylko kasę wykombinować. Chcę zamówić w krakvecie i może jeszcze jakieś inne drobiazgi tylko nie wiem który wybrać [url=http://www.krakvet.pl/advanced_search_result.php?keywords=kliker&search_in_description=1&categories_id=&inc_subcat=1&manufacturers_id=&pfrom=&pto=&dfrom=&dto=&x=47&y=11]Wyszukiwanie Zaawansowane > Wyniki Wyszukiwania | KrakVet.pl[/url] (2 ostatnie)

Ten ostatni mamy, ale szczerze Ci powiem, że dużo wygodniejsze są klikery z przyciskiem, my mamy taki:
[url=http://www.sklep.mampsa.pl/?p=productsMore&iProduct=238&sName=iClick--kliker-nowej-generacji]iClick - kliker nowej generacji - Psy, Pies, Szkolenie psa i Sklep dla psów - pies, kliker, szkolenie psa, wychowanie psów. Pies w domu, Problemy z psem. Rasy psów. Dogoterapia.[/url]
i bardzo sobie chwalę, można nacisnąć w każdym momencie, nawet w nie wygodnej dla mnie pozycji, nogą, brzegiem dłoni itp, ta kostka z trixie ma wgłębienie, dodatkowo bardzo często zdarzało mi się chwycić kostkę ze złej strony, a to co chciałam utrwalić przeminęło, dlatego uważam, że lepiej wydać te kilka złotych więcej na cudeńko z guziczkiem (działa na tej samej zasadzie co kostka, ale guziczek jest wysunięty). Dodatkowo kształt jest fantastyczny, bardzo wygodny, także polecam. Napisz jak wam idzie, bardzo chętnie zobaczę też zdjęcia Żuczka ;)

Russelka, postaram się zainwestować w ten twój, ale dopiero w następnym miesiącu :) i skorzystam napewno też z tej strony co mi linka do niej dałaś :cool3:
co do zdjęć, to zastanawiam się nad fotoblogiem dla Żuka. :razz: A co do fotoblogów to byłam u was i Koda jest śliczna:loveu:

PS. Przepraszam, że tak długo nie pisałam

A jeszcze jedno. Mam do Ciebie pytanie Russelka. Ty rzeczy dla psa, akcesoria itd. zamawiasz może z jakiegoś sklepu internetowego? Jak tak, to jakiego?

Tzn zależy jakie rzeczy ;) Z internetu mam kliker, frisbee i regularnie zamawiamy Acanę (karmę) a tak to różnie bywa, coś się zrobi samemu, coś się zakupi w zoologicznym, a jeszcze coś się zakupi np w Biedronce jakieś zabawki czy coś, trzeba szukać :razz:

[quote name='psiulka']częściej chodzić z nim na spacery, a na nich bawić się z nim ([COLOR=Red][B]frisbee[/B][/COLOR] np. albo jakieś zwykłe gonitwy)[/QUOTE]

[quote name='Russellka']Najlepszym sposobem na wykształcenie i wzmocnienie komend jest kliker. Jest to urządzenie które za pomocą kliknięcia utrwala w psie dane zachowanie. W umyśle psa tworzy się schemat: "klik ---> smakołyk" Więcej możesz poczytać na stronie o klikerze:
[URL="http://www.dogs.gd.pl/kliker/"]Szkolenie metod� klikerow�[/URL]
Warto też poćwiczyć z nim jakieś psie sporty jak np. dogfrisbee czy [B][COLOR=Red]agility[/COLOR][/B] ;)
Jest to wspaniały sposób na aktywne i radosne spędzenie czasu nie tylko z psem ale i z innymi ludźmi, co dodatkowo pogłębi Twoją więź z Żuczkiem.

Tutaj jest dog frisbee [...] wszystkie te sztuczki pokazane w tym filmiku nie są takie trudne, KAŻDY kto zechce może nauczyć tego swojego psa. Potrzeba tylko chęci, za co szczerze trzymam kciuki ;) [/QUOTE]

Taaak, pies nie ma kontaktu z właścicielką, a Wy polecacie jej frisbee... :crazyeye: Jak raz, drugi, piętnasty rzut nie wyjdzie, pies nie złapie albo dostanie nim w pysk, to relacji zupełnie już nie będzie. Nie zapominając o tym, że dysk musi być psi, bo ludzkim więcej krzywdy można zrobić niż pożytku.

Ja wiem, że frisbee jest modne. Jest i bardzo fajne. Ale dajcie spokój, zwykłe rzucanie piłki, szarpanie się zabawką, pochwały i łapówki starczą... Skoro pies nie słucha właścicieli to PRZED rozpoczęciem trenowania polecanego tu agility czy frisbee trzeba go nauczyć posłuszeństwa.

[quote name='dog_master']Taaak, pies nie ma kontaktu z właścicielką, a Wy polecacie jej frisbee... :crazyeye: Jak raz, drugi, piętnasty rzut nie wyjdzie, pies nie złapie albo dostanie nim w pysk, to relacji zupełnie już nie będzie. Nie zapominając o tym, że dysk musi być psi, bo ludzkim więcej krzywdy można zrobić niż pożytku.

Ja wiem, że frisbee jest modne. Jest i bardzo fajne. Ale dajcie spokój, zwykłe rzucanie piłki, szarpanie się zabawką, pochwały i łapówki starczą... Skoro pies nie słucha właścicieli to PRZED rozpoczęciem trenowania polecanego tu agility czy frisbee trzeba go nauczyć posłuszeństwa.[/QUOTE]
Wiesz, myślę że trochę przesadzasz. Zanim zaczęłam ćwiczyć z Kodą dogfrisbee i agility najpierw o tym poczytałam i myślę, że właścicielka tego wątku też poczyta. Nie wszyscy od razu są pasjonatami, ale pokazując co można zrobić z psem, zachęcać, pokazywać filmiki itp możemy mieć kolejnego dogomaniaka. I nie mówię że "o frisbujcie bo to teraz modne" itp itd. Mówię to, bo sama wiem po sobie, że ćwicząc psie sporty człowiek i pies zbliżają się do siebie bardziej niż kiedykolwiek. Owszem do tego potrzeba cierpliwości, ale ja też kiedyś byłam nie doświadczona, a teraz jestem pasjonatką, właśnie dlatego że dowiedziałam się o tym sporcie poprzez filmik na youtube, czytając wypowiedzi na forum i oczywiście z własnego doświadczenia ;)

Pozdrawiam
Agnieszka & Koda