Jump to content
Dogomania

Precedens na Dogo !!! Tarnobrzeskie Stowarzyszenie oddało Kamyka na łańcuch !!!!!!!!!


rita60

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='majuska']Ja tak jeszcze wtrącę o tym płocie do naprawienia....., tam nie ma płotu, tylko normalną siatką jest posesja ogrodzona, tyle, że [B][COLOR=red]brama wjazdowa jest non stop otwarta i to chyba o to chodzi, że panu sie jej nie chce zamykać[/COLOR][/B], przejeżdżam tam co tydzień, dwa i zawsze jest otawrte, z posesji wypada sie od razu na bardzo ruchliwą drogę Rzeszów-Krosno,więc [B]Kamyk zapięty jest pewnie z "troski" o to, żeby nie wpadł pod samochód:shake:, prościej byłoby chyba zamknąć bramę[/B]:roll: Podwórko jest obskórne i zaniedbane, pełno na nim różnych rupieci i chyba ani źbła trawy w lecie, tylko beton albo klepisko, a bram ozdobiona jest takimi różnymi tabliczkami w stylu: zły pies, nie wchodzić, nie zastawiać, zakaz zatrzymywania:stupid:
I jeszcze jedno...ja w te regularne spacery nie wierzę,nie wiem jak wy....[/QUOTE]

Wróciłam do wcześniejszych wypowiedzi i zastanawiam się nad tym - po co temu facetowi pies???
Wygląda na to,ze [B]ma służyć za alarm[/B] - bo skoro zapięty,to intruzom nic nie zrobi,tylko poszczeka:razz:
Na umowie adopcyjnej wpisano,że facet zapłacił 100,-zł na rzecz Stowarzyszenia - czyli mówiąc krótko "KUPIŁ SOBIE ALARM"!!!
Więc może jest taka opcja,aby złożyć się na zamontowanie mu alarmu w bramie,wzamian za zwrot psa?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Więc może jest taka opcja,aby złożyć się na zamontowanie mu alarmu w bramie,wzamian za zwrot psa?:cool3:[/QUOTE]

Byłoby to jakieś rozwiązanie. Pod warunkiem, że ten gość nie będzie teraz z siebie robił miłośnika psów i pod warunkiem, że nie będzie szedł w zaparte.....

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się,że pozostaje tylko czekać na wprowadzenie ustawy o zakazie trzymania psów na łańcuchach.
Basiu, zgadza się, skuteczność jest najważniejsza.Wierzę,że już żaden piesek nie pojedzie do schronu do Mielca.Trzymam mocne kciuki!!!!
A co z obiecanymi zdjęciami? Tutaj łatwiej Cię zastać, dlatego piszę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Ponieważ psy są przystosowane do życia w grupie, trzymanie ich w odosobnieniu prowadzi do poważnych zmian w psychice. Najweselszy pies po pewnym czasie staje się nieszczęśliwy, nerwowy, często agresywny. Czy słyszałeś kiedyś, jak uwiązany pies wyje z tęsknoty, skomli, szczeka "bez powodu"? To jego wołanie o ratunek! Łańcuch powoduje, że pies cierpi nie tylko psychicznie – ale również fizycznie."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewkar']Wydaje mi się,że pozostaje tylko czekać na wprowadzenie ustawy o zakazie trzymania psów na łańcuchach.
Basiu, zgadza się, skuteczność jest najważniejsza.Wierzę,że już żaden piesek nie pojedzie do schronu do Mielca.Trzymam mocne kciuki!!!!
A co z obiecanymi zdjęciami? Tutaj łatwiej Cię zastać, dlatego piszę.[/QUOTE]
Ten zakaz moze i bedzie ,ale nie za naszego zycia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rita60']"Ponieważ psy są przystosowane do życia w grupie, trzymanie ich w odosobnieniu prowadzi do poważnych zmian w psychice. Najweselszy pies po pewnym czasie staje się nieszczęśliwy, nerwowy, często agresywny. Czy słyszałeś kiedyś, jak uwiązany pies wyje z tęsknoty, skomli, szczeka "bez powodu"? To jego wołanie o ratunek! Łańcuch powoduje, że pies cierpi nie tylko psychicznie – ale również fizycznie."[/QUOTE]
Po tym co Ty piszesz to mam chec przyjechac i go wykrasc.(poczekam az mnie wymienia staw biodrowy na nowa )to bede jak gazela skakala przez ploty jak kiedys.

Link to comment
Share on other sites

U Kamyka jak widzę bez zmian:(xxxx52,taka propozycję już też rzucałam,może nie wykradzenie,ale podanie się za włascicielkę,której zaginął pies i właśnie go odnalazła.Ponieważ z tego co pamietam gość ma z policją na pieńku,na pewno nie leciałby zgłaszać zabrania psa.No ale pomysł nie wypalił i nie wypali zapewne.Może uda się go jakos inaczej wyciagnąć,ale szczerze mówiąc,to juz prawie straciłam nadzieję,ze Kamyk pozbędzie się łańcucha:(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Basia1968']Chciałam tylko dodać, że nie działam jako członek TSPZ - mamy swoja Fundację - już zarejestrowaną "Happy Garden" - w sumie działamy w 8 osób oraz dodatkowo dwie wspierające.
Co do TSPZ nie mam pojęcia.

[URL]http://www.rejestrkrs.pl/fundacja-na-rzecz-ratowania-bezdomnych-zwierzat-happy-garden,0000379213,0.html[/URL][/QUOTE]
Życzę powodzenia, bo już działacie.Sytuacja psów na pewno się poprawi.Może jakieś kocie stowarzyszenie się też zawiąże?

Link to comment
Share on other sites

Mam prośbę.Gdzie mogę znaleźć rzeczowe informacje na temat kolczatek i kagańców zaciskowych? W lokalnej prasie ma być seria artykułów na temat zwierząt, takich o charakterze edukacyjnym.Mnóstwo ludzi zakłada psom kolczatki i te wredne kagańce, być może nie wiedząc,że to tortura dla psa.Obiło mi się o uszy,że w niektórych krajach używanie ich jest zakazane.Może ktoś mi pomóc?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...