Jump to content
Dogomania

szukam dorego domku dla shelti


dinolka

Recommended Posts

11-miesieczny sheltie wazacy 17kg? :crazyeye: Niezle. Proponuje polowe dawki zarcia dziennie i co najmniej trucht z 10km przy rowerze... I tak przez 2 tyg na probe poki jeszcze jest pogoda, moze zrzuci troche sadla. dinolka - [B]pies to nie dziecieca zachcianka ale obowiazek i przyjaciel na kilkanascie lat[/B], on nie skuma dlaczego go oddaliscie (jesli juz do tego dojdzie). Choc jesli ma sie meczyc, to moze rzeczywiscie niech go wezmie ktos kto o niego zadba :mad:.

Pzdr
PS: gdzie jest zapisane w Pl przepisach ze hodowca ma prawo pierwokupu?

Link to comment
Share on other sites

W przepisach nie ma, ale ja np. mam taki punkcik w umowie kupna - sprzedaży. Myślę że każdy hodowca, który spisuje umowę ma tak samo.
No chyba że nie spisuje umowy... ale nie sądzę by p.Ania tego nie robiła.
Jak pisałam wcześniej - jeśli moje "dziecko" miałoby się tułać, wolałabym pierwsza o tym wiedzieć, wtedy reagować, albo go odkupić, albo osobiście mu domu szukać, a nie udawać że nic się nie dzieje. Hodowanie nie kończy się na skasowaniu za malucha pieniążków.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze ,ze sie to tak skonczylo..bo szetland to bardzo rodzinny pies.
Co do jego wagi.... Czytam wazy 17 kg!! a czy ktos zapytal o wzrost?< bo jesli faktycznie przerosl rase ma prawo wiecej wazyc. Widac ze jest to piekny szetland.. ma mocna budowe kosci a i sadelka tez trochu. jednak na zatuczonego mi wcale nie wyglada czesto czytam szetlandy łakomczuchy, no mozliwe . ale chyba to nawyki zywieniowe, fakt predyspozycje do tycia ale bez przesady.. Dziwnie moj szetland je tyle ile potrzenuje ichce i wcale nie jest utuczony!! Jedzenie -stoi caly czas.. i nidgy nie musial jesc na akord bojac sie ze mu zabiore miske z karma. Wie ze moze jesc kiedy chce.. i tak samo moje 2 pozostale psy. Moze wlasnie to psy ktorym sie zabiera miski jedza na zapas??? Wcalebym sie nie martwila jego waga ,jesli jest zdrowy.. Nie odchudzaj go jesli lekarz nie zaleci.. po co?? Ma wygladac jak szczylek?? Jest wiele u nas szetlandow wazacych wiecej niz pisza o tym w standracie rasy i napewno nie jeden by wylecial z ringu,gdyby je na kazdej wystawie wazono>
Reasumujac.. sliczny pies, ma piekny slodki pycholek. Byc moze urosl wiekszy.. ale to wam w niczym nie przeszkadza,.. A odchudzaj do tylko jak zaleci wet!
Biegi polowa jedzenia, sadlo.. Marider... no co Ty??? pierwsze slyszysz o takim czyms?? Moze to nie pisane prawo pierwokupu ale tak zawsze bylo jest i bedzie ,chyba ze jest tak jak pisze Gosia.. pozbyc sie i amen... a idzze juz i swiety spokoj!
Gdyby to byl pies z mojej hodowli serce by mnie boalo wiedzac ze .. cos zlego sie dzieje,Napewno bym byla pierwsza osoba do tego by wrocil. albo znalazla mu dom nowy..
Masz racje Gosia nie wolno udawac ze sie nic nie dzieje pozniej widac efekty.. a hodowcy czesto mysla.. dlaczego o mnie o mojej hodowli tak zle sie mowi... Swiat hodowcow jednak jest bardzo maly.. i zawsze sie gdzies cos uslyszy...

Link to comment
Share on other sites

Czyli zdrowy przerosniety i to dosc dobrze szetland . Nie odchudzaj go.. Ladny chlopak. i juz.. .Jak by on wygladal gdyby wazyl mniej? jak zabiedzony szczylek??
Trochu ruchu , dluzsze spacery, niech pobiega i ok!
Jeszcze moze dodam ze z tym ,ze nie usiedzi wmiejscu 5min., bo to mlody pies.. jak mlodzieniec wszedziej go pelno ,ale uspokoi sie. zobaczysz.!
Kiedys strasznie rozpaczalam nad moim Silverem ze chudy ze malo wazy.. i jedna bardzo madra hodowzyni J>W powiedziala mi Basia.. szetlandy to maja to do siebie ze rosna , dojrzewaja. nabieraja masy miesniowej i wogole okrywy wlosowej -siersci do lat ok 3. Najszybciej dojrzewaja sniadasy pozniej tri na koncu merli. i miala racje .Przez te 7 lat wlasnie jak obserwuje szetlandy tak jest..

Link to comment
Share on other sites

[B]bascha.p[/B]... masz szczęście, że Twoje psy nie objadają się w nadmiarze. Moim zdaniem to trochę niebezpieczne, wiem z własnego doświadczenia, bo mój poprzedni pies dostawał michę z gotowanym jedzeniem, jak nie zjadł to micha stała i potem dojadał. Rano zawsze mama czy babcia sypnęła suchej karmy i też jadł kiedy chciał, a ja w sumie to mogłam się z nimi kłócić tylko, bo jak dawałam mu w moim mniemaniu w sam raz jedzenia do dostawałam po łbie, że pies będzie chodził głodny. Utył niemiłosiernie!

Trzeba kontrolować masę psa. To bardzo ważne dla jego zdrowia. Dino rzeczywiście jest trochę przerośnięty ale nie utuczony, więc jest dobrze. Moim zdaniem mimo wszystko najlepiej jest podować suchą karmę, z gotowanym jedzeniem jest o tyle ciężko, że jeżeli nie wie się do końca ile trzego potrzebuje pies, to może mu tylko zaszkodzić... poza tym sucha karma jest mniej "czasochłonna"... dzieciaki same mogłyby psa karmić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...