Jump to content
Dogomania

Wrocław 2009


Zebra

Recommended Posts

Widzę, że nikt nic nie napisał, ale napewwwwwno niektórzy już mają zdaną relację z międzynarodowej wystawy we Wrocławiu. Dla tych co nic nie wiedza napisze wyniki
Zgłoszonych kerry blue 7 sztuk, sędzia Bojan Matakovic (Chorwacja)

[I]psy kl.posrednia[/I]
RICARDO BOY Vaksam - dosk,CWC,CACIB

[I]psy kl.weteranów[/I]
CAMRY z Płockiego Wzgórza- dosk. Naj.Weteran

[I]suki kl.szczeniąt
[/I]ELITE z Płockiego Wzgórza- wybitnie obiecująca

[I]suki kl.pośrednia[/I]
AERIN PRINCESS Safirit - dosk,CWC,res.CACIB

[I]suki kl.otwarta[/I]
Lakki Kerri SALOMEYA TRIUMPH (Semisia) -dosk,CWC,CACIB,BOB

[I]suki kl.championów[/I]
QWELIN Braudag ( siostra miotowa mojej Queen)- I dosk,CWC
UNA CELTIC Gokaiba - II dosk. (chyba, bo nie uzyskałam odpowiedzi od właścicielki jaka ocenę suczka uzyskała)

Na wystawie było dokładnie 11 kerraków, Czapla przywiozła 4 sztuki, ja 2, Czesi także 2 , Richardo, Una i dojechał odwiedzić nas i uzyskać wiele myślę, że cennych dla niego informacji, a takze popatrzeć na wystawianie kerraków-kolega Bartek z młodziutkim kerraczkiem Drago który mieszka obecnie w Austrii- pozdrawiam serdecznie Bartka i Kasię , bo wiem, że czytają dogo:lol:.

Wystawa bardzo sympatyczna, pogoda dopisała, pieski wszystkie świetnie przygotowane, sędzia surowy, prosze się nie sugerować ocenami. Sędzia dokładnie oglądał i dotykał każdego psa, zwracał uwagę na rodzaj sierści, którą u niektórych psów w opisie skrytykował, wielu zarzucił źle osadzone uszy, a to za nisko, a to za wysoko, także do osadzenia ogonów miał pewne ale u niektórych psów, zwracał uwagę na ruch i zwiazanie psa w ruchu,oraz na temperament ocenianych kerraków i oczywiście na kolor:evil_lol:. Mnie się trochę "oberwało" za buro- szarą Semi, ale sędzia uznał, ze jest jednak w trakcie wybarwiania i ma nadzieję, ze szybko je ukończy ( ja także:evil_lol:), właściciel Richarda także coś tam na temat czarnego koloru swojego pieska usłyszał, pomimo, ze Richardo jest jeszcze młodziutki, i nie powinno to aż tak sędziemu przeszkadzać, ale takie jego sędziowskie prawo.
Widziałam opisy wszytskich oprócz Richarda i Uny, i swoje spostrzeżenia napisałam na tej podstawie, sązdę więc , ze u nich sędzia zauważył to i owo. Wszystkie opisy były w podobnym tonie, żadnych achów, ochów, tylko "[I]dobry, prawidłowy, [/I]lub [I]zły i nieprawidłowy"[/I]
Teraz dla poprawności wstawiam opis Semisi, Czapla jeżeli zechce wstawi także swoje opisy .
Lakki Kerri SALOMEYA TRIUMPH - dosk, CWC,CACIB,BOB
" [I]Suczka w wieku 2 lat, dobra wielkość, prawidłowy tułów, dobra głowa, prawidłowe uszy, dobry przód i linia grzbietu, dobrze osadzony ogon, ruch prawidłowy, szata i kolor nie całkiem prawidłowe jak na ten wiek"[/I]

Ale sie opisałammm, no nic, obiecuję, że jak będę mieć troszke cierpliwości, to dla wyrównania wstawię opisy Semisi z całego sezonu wystawowego 2009:lol:, ale to już na jej linku.

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, ze ten kolor sie szybko zmieni, bo tracę cierpliwość, a swoja drogą, to moje sucze mają chyba u mnie za dobrze, bo nie chcą sie wybarwiać w określonym przez wzorzec czasie:evil_lol:, ale ważne, ze wogóle sie wybarwiają;)

Fotki musze uprosić u kolegi, który robił zdjecia, trochę fotek porobił chyba takze Bartek, moze coś podeśle to wstawię.

Link to comment
Share on other sites

Zebra - gratulacje !!! Byłem widziałem. Było super :crazyeye:, tak wogóle to ja dopiero zaczynam , ale naprawdę było wspaniale .Tyle się ważnych i ciekawych rzeczy dowiedziałem o kerakach, a ile cennych rad !!!!! i to od obcych ludzi .... naprawde wspaniała atmosfera. No mój Drago (Erni) też był w lekkim szoku:roll: ...hehehe. Też bym tak chciał kiedys spróbowac z moim psiakiem :razz: . Ciesze się że udało nam sie spotkać.

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że relacja zdana dokładnie, więc się wysilać nie muszę ufff:lol: Było miło i fajnie jak już wiecie, pogoda dopisała, więc bawiliśmy sie świetnie. Mieliśmy całe nasze kerrakowe stada i robiliśmy niezłą trzodę:lol:

bartilt35 - miło było Cię poznać i resztę Twojej rodzinki z Drago na czele:loveu:, już wiesz,że do końca normalne to nie jesteśmy:lol:, ale mam nadzieję, że się nie przeraziłeś. Pozdrawiam serdecznie i głaski dla Draga:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Witam nowego uczestnika Forum. Bartilt:popcorn:.
Tam mi się przypomniała wystawa we Wrocławiu w 1998 roku. Chyba największy sukces keraków: BIS Juniorów - CZAK Gokaiba, Najlepszy Weteran - Lingus High JUMPER, Zwyc, Grupy - Gadhar GORHM.
Tak było miło, że na pudłach same kerry.

Link to comment
Share on other sites

Dostałam właśnie filmik od koleżanki z Wrocławia 2009, w roli głównej Semisia, choć można sobie co nieco i inne kerraczki zobaczyć, troszke źle sie odtwarza, ale moze coś jednak zobaczycie

[url=http://www.youtube.com/watch?v=tq8uIdGOu-Y]YouTube - semi wrocław 2009[/url]

Link to comment
Share on other sites

Szkoda, ze nie dało sie zfilmowac miłych bardzo dla mnie gratulacji od róznych osób, także od części konkurencji, w tym od przemiłych Czechów, dodam jeszcze jedno, co zauważyłam już na którejś wystawie, bardzo to przykre, ze niektórzy nie potrafią przegrywać:shake:, albo poprostu nie potrafią sie zachować, ale jak ktoś ma ogólnie za duże o sobie mniemanie, to cóż... czas ani wiek tego nie zmieni:shake:

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, ze da sie coś zobaczyć, ja jak odtwarzam to mam jakoś ten filmik przerywany, ale coś jednak widać ( trudno zreszta przy moich gabarytach, żeby widać nie było:evil_lol:) i proszę oglądac kerraki, nie resztę, a literówka, cóż, mnie także zdarza sie często, szczególnie jak chcę napisać coś szybko:roll:

Link to comment
Share on other sites

Byłam, dopchałam się:multi: widziałam, wymiziałam co chciałam:multi:
Dziewczyny są super (kerrakowe rzecz jasna ;) )i chłopak też.
Największe wrażenie zrobiło na mnie jak Semisia zapychała po ringu. Normalnie turbodoładowanie ma w łapach. Szczeniory Czapli też fajne aż żałuję że nie mam takiego jednego wariata w domu. Może następnym razem:hmmmm:
A dziewczyny nie kerrakowe (Czapla i Zebra) no cóż to zupełnie inna inszość:evil_lol:
Miło było poznać : oby wszyscy wałściciele psów chcieli udzielać na wystawach potencjalnie zainteresowanym tyle informacji:loveu:
Trzeba tylko nadążyć ze słuchaniem:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

IraKa - nam też miło było Cie w końcu poznać i cieszę się, że nasze zakręcenie przypadło Ci do gustu. Myślę, że staram sie jak najdokładniej przedstawic zalety i wady kerry, by potencjalny nabywca zdawał sobie ze wszystkiego sprawe - w koncu kto ma mówić jak nie człowiek który mieszka z kerrakami od nastu lat, jeździ czasem pokazuje, czasem tylko patrzy i wyrabia sobie jakieś zdanie, no i nawet czasami jakieś maluchy przyjmie na świat:lol: Zawsze mówię, że ja jestem kiepska w namawianiu ludzi na kupno kerraka, bo zaczynam od zniechecania:lol:, a jak jest jednak ktos uparty, to dopiero mówię o zaletach:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Gokaiba, poczytaj sobie na pogaduchach, chyba tak napisałam , ze był u mnie młodziak w odwiedzinach który obecnie mieszka w Austrii i ma temperament po Tytusie, no chyba ż ejest tu jeszcze jakiś inny Tytus, niż Twój. fotki i owszem robiłam, ale w mieszkaniu i wyszły fatalne, więc nic nie wstawiałam, ale moze Bartek ma jakieś fotki Drago z odwiedzin we Wrocławiu.

Link to comment
Share on other sites

Na temat Drago pisałam w pogaduchach na stronie 23 i 24 i nawet jest tam wymienione imię Tytusa i nawet pisałam o Gokaibie, to chyba ktoś nie chciał ze nie zobaczył;) , myślę, że Bartkowi jest poprostu niemiło, ze nieprzyznajecie sie do jego pieska, a to przecież młodziak zakupiony dzięki czytaniu dogomanii:razz:

Link to comment
Share on other sites

Ja się trochę domyślałem, że może być to syn TYTUSA. Ale nie jednemu psu na imię Burek. Sam znam dwa keraki o imieniu TYTUS w tym jeden z byłej Jugosławi. Bardzo mi miło, że wreszcie oficjalnie wiem, że jest to synek mojego TYTUSKA:multi:. Myślę, że Bartilt będzie się mimo wszystko kumplował ze mną. Było nie było jestem dziadkiem jego psa.:razz:

Link to comment
Share on other sites

Włąściciele Drago to bardzo fajni ludzie, nie sązdę, aby sie obrażali:p, bartek obiecał, ze wybiorą sie teraz w wekeend na wystawę do tulln, tam jest kwalifikacja austryjacka na crufta, i zgłoszonych jest 14 kerraków, ma pieknie obfocić i zdać relację co sie podobało,a co nie.

Fotki są na tym drugim;), ja nie mam czasu przenosic, moze Czapla da radę, bo ja w parcy to nie mogę, a później jadę w lasy leżajskie, dziewczyny tzreba wyszalec, a i moze jakis grzyb sie pokaze.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...