Jump to content
Dogomania

Za jaką rasą nie przepadacie ?


hexyhexy

Recommended Posts

  • Replies 996
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Pocahontas'][URL="http://img826.imageshack.us/i/dsc07498d.jpg/"][IMG]http://img826.imageshack.us/img826/9593/dsc07498d.jpg[/IMG][/URL]

to jest suka,spotkaliśmy ją nad morzem.jak dla mnie mało pofałdowana.suka miała 2 lata i rodowód.
pies o którym pisałam jest tak pofałdowany że nie widać mu oczu,fałdy opadają na łapach,wszędzie,nie ma sierści.[/QUOTE]

Piekna suka.Tak powinien wygladac zdrowy, dorosly sharpei (bo szczeniaki sa pomarszczone), ale jako ze ludzka glupota i pazernosc nie znaja granic, sa i takie sharpeie

[URL]http://www.vonwrinkles.com/winner.jpg[/URL]
[URL]http://www.independent.co.uk/multimedia/archive/00075/Shar_Pei__75935s.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja nie znam psa, który jest po całości pofałdowany, jedynie shar-pei, ale to tylko jako szczeniak ;) mój wujek ma rodowodowego shar-pei'a i nie czułam, żeby śmierdział, a pofałdowaną skórę ma tylko na głowie i karku jak ta suka z powyższego zdjęcia co wstawiała pocahontas

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malgossska'][FONT=Times New Roman][SIZE=3]i mogę sobie wyobrazić posta np. że „... Mulat to są popłuczyny po Murzynce... bo to właśnie On się zachował – napadł, obrabował ...itp."[/SIZE][/FONT][/QUOTE]

Widzę, że wniosłam swój wkład do grona słów zakazanych na dogomanii :diabloti:

[quote name='Malgossska']Sorry, 9 -mcy to nuie szczeniak, [/QUOTE]

No nie, to garbaty, siwiutki staruszek, już dwiema łapami za TM.

[quote name='Malgossska']To takie trudne do zrozumienia? szlag mnie trafia w tej akurat kategorii bo gołym okiem widać laików, ale każdy ma pełną gębę doświadczeń do opowiedzenia. Albo miesięcznych, albo i półrocznych. Dlaczego tak uważam? bo, każdy kto ma w rodzinie psa, powtórzę "w rodzinie" - ma świadomość, że nie zawsze jest łatwo, ale także wie, że pies, bez względu na rasę, jest członkiem społeczności, o ile wcześniej się Mu to pokaże i się Go nauczy. Tylko tyle, i aż tyle, ludzie :-D[/QUOTE]

Dziewczyno, zmień leki :lol:

[quote name='dog193']Aha. Czyli miałam narazić swojego królika, jego życie lub zdrowie, bo przecież z psem nie zawsze jest łatwo. Albo może miałam zamknąć go w klatce, bo zachciało mi się pieska. A jeśli by mi się nie udało, pies wymknąłby mi się spod kontroli - no nic, trudno, zdarza się, szkoda królika, ale to pies przecież, członek społeczności.

Ot dogomania. Brawo.[/QUOTE]

Tak! :diabloti: A tak serio... Nie przejmuj się, bo nie warto ;)

[B]Pocahontas[/B], może to mieszaniec shar pei'a albo po... pseudo - shar pei :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pocahontas'][/URL]

to jest suka,spotkaliśmy ją nad morzem.jak dla mnie mało pofałdowana.suka miała 2 lata i rodowód.
pies o którym pisałam jest tak pofałdowany że nie widać mu oczu,fałdy opadają na łapach,wszędzie,nie ma sierści.[/QUOTE]

pofałdowany pies bez sierści? nie ma chyba takiej rasy.. a jak nie ma wlosa i smierdzi to moze zwyczajnie jest chory ...

Link to comment
Share on other sites

Dzien dobry,
jak widze post dalej sie pieni i chyba dobrze, skoro macie taka potrzebe pisania dla pisania, a ze kazdy ma psine (to teoretyczne zalozenie) to chyba dobrze niektorym ulzyc swojej frustracji bo jakos ciagle nie widze wartosci dodanej z tego klikania dla psow, a mniemam że jednak Dogomania zostala stworzona glownie dla psiego zycia i ich swiadomych wlascicieli / tymczasowych posiadaczy.

Evl, bardzo Ciebie prosze, nie powielaj tych netowych wymyslnych grypsow typu "zmien leki' ... to podobnie jak "czytanie ze zrozumieniem" swiadczy li tylko o lekcewazacym podejsciu do rozmowcy, co mnie wcale nie dziwi bo kilka probek juz wczesniej widzialam, ale bym chciala żebys przez chwile pomyslala, czy rzeczywiscie, znasz kogos na tyle zeby go lekcewazyc i co Ci daje prawo do takiego postepowania, bo przeciez pisac moga tutaj wszyscy zgodnie z wolnoscia slowa. Ja sie nie czepiam, bo mnie to nie dotyka, ja tylko wciaz zwracam uwage, ze kazda istota - czy to pies, krolik, czy inny internauta ma prawo tutaj istniec z poszanowaniem jego godnosci. Mozemy sie spierac i klocic nawet, ale slowo "szacunek" powinno istniec w slowniku kazdego, bez wzgledu na rodzaj komunikacji - real, czy net. Milego popoludnia Ci zycze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malgossska']Dzien dobry,
jak widze post dalej sie pieni i chyba dobrze, skoro macie taka potrzebe pisania dla pisania, a ze kazdy ma psine (to teoretyczne zalozenie) to chyba dobrze niektorym ulzyc swojej frustracji bo jakos ciagle nie widze wartosci dodanej z tego klikania dla psow, a mniemam że jednak Dogomania zostala stworzona glownie dla psiego zycia i ich swiadomych wlascicieli / tymczasowych posiadaczy.

Evl, bardzo Ciebie prosze, nie powielaj tych netowych wymyslnych grypsow typu "zmien leki' ... to podobnie jak "czytanie ze zrozumieniem" swiadczy li tylko o lekcewazacym podejsciu do rozmowcy, co mnie wcale nie dziwi bo kilka probek juz wczesniej widzialam, ale bym chciala żebys przez chwile pomyslala, czy rzeczywiscie, znasz kogos na tyle zeby go lekcewazyc i co Ci daje prawo do takiego postepowania, bo przeciez pisac moga tutaj wszyscy zgodnie z wolnoscia slowa. Ja sie nie czepiam, bo mnie to nie dotyka, ja tylko wciaz zwracam uwage, ze kazda istota - czy to pies, krolik, czy inny internauta ma prawo tutaj istniec z poszanowaniem jego godnosci. Mozemy sie spierac i klocic nawet, ale slowo "szacunek" powinno istniec w slowniku kazdego, bez wzgledu na rodzaj komunikacji - real, czy net. Milego popoludnia Ci zycze[/QUOTE]

Malgossska, jak piszesz do kogoś takiego posta, to pomyśl, czy sama się do niego stosujesz, bo z Twoich wypowiedzi bije poczucie wyższości i twierdzenie, że wszyscy, którzy tutaj są, są bezużyteczni dla psów. Nie wszystko na świecie robi się dla psów, przynajmniej w mniemaniu większości osób - a to, że dla Ciebie wszystko powinno być poświecone, szanuję - choć Ty tego szacunku nie posiadasz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malgossska'][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ja tylko na chwilę, tak – ad vocem – widzę że dyskusja się rozwinęła i dobrze, [B]tylko dumam czemu to służy? chyba zabijaniu nudów, bo że psom to na pewno nie – nie widzę tutaj żadnej wartości dodanej oprócz nieudolnych prób[/B] udowodnienia, że niektóre psy rasowe tudzież w typie rasy są be, bo ... mamy negatywne doświadczenia bo ... właśnie ... bo co? ... i tutaj naprawdę proszę o chwilę szczerej refleksji ... na ile okoliczności w których uczestniczyliście można całkowicie przypisać tylko i wyłącznie danej rasie psu? [/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Był do mnie postulat, że jak mi się post nie podoba to trzeba było mi go zwyczajnie ominąć – odwrócę argument – jak się komuś jakaś rasa nie podoba to też niech omija i o niej nie pisze. Ja zwyczajnie, z natury, nie lubię nieudanych żartów z braci mniejszych - obojętnie czy rasowych, czy nie – bo oni sami obronić się nie potrafią.[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]I bardzo proszę nie piszcie mi, że to „post pół żartem, bo każdy ma swój gust”. Bo na przykład, mogę napisać:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]”za jaką rasą ludzi – właścicieli psów nie przepadacie? ja np. nie przepadam za żółtą bo prawie wszędzie się panoszą, jest ich dużo, zabierają miejsca pracy bo są tani i dobrze pracują za połowę stawki, i w dodatku jedzą psy” [/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]i mogę sobie wyobrazić posta np. że „... Mulat to są popłuczyny po Murzynce... bo to właśnie On się zachował – napadł, obrabował ...itp.”[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]a teraz już widzę te gromy... że jak w ogóle można porównywać psy do ludzi ... w zasadzie nie powinnam, bo ludzie mają intelekt...hm ...[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]jak dla mnie – [B]możecie się pienić dalej i tracić czas na bezkonstruktywne klikanie[/B].[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman]Powodzenia życzę i miłego weekendu bo ja zmykam do psów – gdzieś tutaj na Dogomanii wyczytałam „im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham psy” - czapka z głowy przed autorem :)[/FONT][/QUOTE]

Ten post choćby, to mało? Post powyższy Twój, cytowany wcześniej przeze mnie, również. I posty do dog193. To jest szacunek w Twoim wydaniu? Jeśli tak, to raczej nie masz prawa narzekać na nasze jego wyrażanie.

Link to comment
Share on other sites

No tak, chyba jednak bedzie trudno nam sie porozumiec, bo akurat ten cytowany wyzej post to nic innego jak tylko pisane wczesniej na tym własnie poscie wypowiedzi, a przeze mnie odwrocone - mialam cicha nadzieje, ze moze jednak ktos dojrzy SEDNO Dogomanii, i co w tym poscie pierwotnym bylo zwyczajnym nietaktem wobec psów. Ale Kali, to Kali :) A jak widać, pozostaje mi pozegnac sie z Wami i zyczyc Wam dobrego - tego klikania dla klikania :) i nie wiem dlaczego czuje wielka ulge, i tak bede dalej robic swoje, ale poza pewnym gronem nickow, a Wy - piszcie sobie dalej o rasach psow, bo to lubicie. Zegnam sie z Wami i zycze Wam powodzenia, prosze tylko - o szacunku nie zapominajcie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malgossska']No tak, chyba jednak bedzie trudno nam sie porozumiec, bo akurat ten cytowany wyzej post to nic innego jak tylko pisane wczesniej na tym własnie poscie wypowiedzi, a przeze mnie odwrocone - mialam cicha nadzieje, ze moze jednak ktos dojrzy SEDNO Dogomanii, i co w tym poscie pierwotnym bylo zwyczajnym nietaktem wobec psów. Ale Kali, to Kali :) A jak widać, pozostaje mi pozegnac sie z Wami i zyczyc Wam dobrego - tego klikania dla klikania :) i nie wiem dlaczego czuje wielka ulge, i tak bede dalej robic swoje, ale poza pewnym gronem nickow, a Wy - piszcie sobie dalej o rasach psow, bo to lubicie. Zegnam sie z Wami i zycze Wam powodzenia, prosze tylko - o szacunku nie zapominajcie :)[/QUOTE]

Wiesz co, wyrażasz swoją postawą totalny brak szacunku i - do tego - poczucie wyższości. Czujesz misję? Idź ją spełniać. Nie znasz połowy osób z tego wątku i nie wiesz, jak działają na PwP.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Lubimy :) To całkiem dobry powód do pisania.
A Twoje prowokacje balansują na granicy trollowania.[/QUOTE]

A piszcie ile wlezie, tylko sie tez nie dziwcie jak ktos zwyczajnie wkurzony bezsensowna pisanina nt ras tu zajrzy i powie slowo, no dobra kilka postow, ok? trzeba go tepic bo ma inne zdanie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malgossska']A piszcie ile wlezie, tylko sie tez nie dziwcie jak ktos zwyczajnie wkurzony bezsensowna pisanina nt ras tu zajrzy i powie slowo, no dobra kilka postow, ok? trzeba go tepic bo ma inne zdanie?[/QUOTE]

A widzisz, żebyśmy Cię tępili? To Ty próbujesz narzucić zdanie, jeszcze nas dodatkowo obrażając w bardziej i mniej zawoalowany sposób. Czasem, jak widzę bezsensowną pisaninę pt. "ojej, jaki biedny piesek" na PwP, bez dodatkowej chęci pomocy, to też jestem wkurzona - jednak z SZACUNKU milczę.

Link to comment
Share on other sites

Trzeba czytać ze zrozumieniem przede wszystkim.
Bo jak na chłodno potem przeczytałam naszą wymianę postów, to zobaczyłam, że ty mnie chyba nie zrozumiałaś w ogóle. Insynuowałaś, że niby oddam psa (który nigdy u mnie nie był nota bene), bo nie dogaduje się ze zwierzętami w domu. Że jestem laikiem, bo nie wiem, że z psem nie zawsze jest łatwo. Aż w końcu dało się wyczytać, że jestem idiotą po prostu, bo wzięłam foksa do królika.
A ja próbowałam ci napisać, że ten pies nigdy w życiu u mnie nie był. Nie wiem, czy to w końcu przyjęłaś do wiadomości, bo zaczęłaś pisać o jakichś eksperymentach.
Ciężko się z tobą pisze, naprawdę.

Link to comment
Share on other sites

Malgossska, jeśli tak bardzo Cię ten temat drażni to nikt ci go czytać nie każe. Dogomania jest forum o psach ogólnie, a PwP to tylko jeden z licznych działów, a nie jedyny. Pomagasz psom i chwała ci za to, ale nie potępiaj osób, które tego nie robia lub nawet nie wiesz czy robią czy nie. Jak mogę to pomagam potrzebującym psom, a to ze danej rasy czy psów w jakimś tam typie nie lubię, nie znaczy ze takiemu nie pomogę. I przepraszam, że straciłam tyle czasu na pisanie tego posta jak mogłam popodrzucać kilka tematów na PwP :P

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...