Jump to content
Dogomania

Za jaką rasą nie przepadacie ?


hexyhexy

Recommended Posts

  • Replies 996
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[URL=http://img257.imageshack.us/i/s4023072.jpg/][IMG]http://img257.imageshack.us/img257/2035/s4023072.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://img233.imageshack.us/i/s4023073.jpg/][IMG]http://img233.imageshack.us/img233/1664/s4023073.jpg[/IMG][/URL]

i tu z wlascicielka

[URL=http://img233.imageshack.us/i/s4023069.jpg/][IMG]http://img233.imageshack.us/img233/6048/s4023069.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Kaganiec Piksel od Ulv:
[url]http://i36.tinypic.com/s0wpk2.jpg[/url]
[url]http://i37.tinypic.com/xnyd11.jpg[/url]

A to psiak:
[url]http://wd8.photoblog.pl/lvp4/200909/28/47214747.jpg[/url]

Ulv była zbulwersowana, że nikt nie robi fizjologa zerówki, bo by się chętnie zaopatrzyła :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Kaganiec Piksel od Ulv:
[URL]http://i36.tinypic.com/s0wpk2.jpg[/URL]
[URL]http://i37.tinypic.com/xnyd11.jpg[/URL]

A to psiak:
[URL]http://wd8.photoblog.pl/lvp4/200909/28/47214747.jpg[/URL]

Ulv była zbulwersowana, że nikt nie robi fizjologa zerówki, bo by się chętnie zaopatrzyła :evil_lol:[/QUOTE]

o wlasnie !
a piksel jest naparwde mala , nie wiem czy nie mniejsza niz york nawet :diabloti:
ten kaganiec jest ciut wiekszy niz nakretka doslownie :lol:

mam maly kaganiec skorzany jak na jamnika mniejwiecej , moge wystawic na bazarek jak bedzie ktos chetny ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja sformułuję pytanie w wątku inaczej: jakiego psa nie mogłabym mieć? Czyli jaka rasa nie jest dla mnie ;)

Idąc grupami:
-nie X i nie IX FCI - charty są dla mnie za drobne, chociaż np. Saluki mi się podoba. Albo Afgan w ruchu ;) Ozdóbki za delikatne dla mnie, no i za małe.

- nie V FCI - piękne psy, ale raczej z pierwotniakami nie znalazłabym wspólnego języka. Co nie zmienia faktu, że są piękne, a [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Thai_Ridgeback"]Thai Ridgeback[/URL] to wogóle wymiata :)
- Jamniki lubię, ale u kogoś. Sama miałam 15 lat jamnika i mimo jego zalet - za mały.[I] Także IV gr też odpada
[/I]
- Teriery dla mnie za charakterne i za szczekliwe. a do TTB mam za duży respekt, żeby je dobrze wychować ;)

- Molosy za masywne dla mnie, chociaż podobają mi się rotki, pięknie zbudowane dobermany, a czernysze są przepiękne :)

- mam jakiś wewnętrzny uraz do ONków. Może dlatego, że dotąd żadnego normalnego nie spotkałam, a chmara tych w typie ON robi im skuteczną antyreklamę?

Także moi faworyci to grupa VI, VII i I (oprócz ON) :)

Link to comment
Share on other sites

Nie przepadam za małymi psiakami, bo wydaję się sama sobie przy nich taka ogromna. Dobrze wychowane i maleństwa potrafią być jednak przemiłe i naprawdę mądre (tak jak york mojej koleżanki - zero krzyku, zero nachalności, za to reaguje na komendy i ma przy tym zawsze taka skupioną minkę i czuje spojrzenie - super).
Najbardziej lubię psy ras dużych, jeśli do tego są ułożone i lubią ludzi, i psy, to jest w ogóle cudownie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darianna']

- mam jakiś wewnętrzny uraz do ONków. Może dlatego, że dotąd żadnego normalnego nie spotkałam, a chmara tych w typie ON robi im skuteczną antyreklamę?[/QUOTE]

Zdecydowanie podpisuję się pod tymi wszystkimi łapkami!!

Co do kagańców, to pracowałam w sklepie zoologicznym i nie było problemów z małymi kagańcami. Nylonowe, skórzane i metalowe, niektóre wręcz mikroskopijne jak dla mnie :) Ale fakt, że zawsze warto przymierzyć.
Co dziwne ja nie potrafię znaleźć kagańca na mojego psa, myślałam że nie będzie z tym problemu... a jednak albo za wąskie, albo za krótkie...
Fakt, że po osiedlu czy na spacerach olewamy sprawę kagańca, bo po co nam, ale w autobusie kierowcy już wymagają tego.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam uraz, ale do nieodpowiedzialnych wlascicieli ONków i psów w typie (biorą psy a nie potrafią ich poprowadzić, stąd potem takie opinie).
Sama mam DONka i moje doświadczenie spacerowe mówi, że żadna rasa nie jest "fajna" jeśli niefajny jest właściciel psiaka.

Na moim osiedlu jest kilkanascie beaglów (jak to się pisze?;), które robią co chcą, są agresywne labradory (rzucają się wściekle na ludzi), są ujadające yorki i biegające za ludźmi i rowerami husky. "Szczęśliwi posiadacze" tychże nic sobie nei robią z przerażenia jakie sieją ich pociechy.
Ech... mam marzenie, że świat jest bez wojen, a ludzie są odpowiedzialni... :)

Link to comment
Share on other sites

Marzenie iście piękne, ale chyba nie realne w naszym kraju.
Niestety nie tylko właściciele psów w typie rasy ON są nieodpowiedzialni...
Mam na osiedlu pana ktory na 100% ma psa rodowodowego, więcej jeździ z nim na wystawy...a pies a raczej suka, jest tak niezrównoważona że aż zgroza!! Nie rozumiem po co w ogóle rozmnażać takie psy? To w cale nie robi dobrze rasie. Ale muszę przyznać, że ostatnio mijaliśmy się z chłopakiem który prowadził DON'ka i pies nas normalnie miął :crazyeye: Byłam i jestem w pozytywnym szoku!!
Beagli też jest kilka agresywnych kilka lękliwych...
Z Labradorami to różnie bywa, sporo jets takich faktycznie dość agresywnie nastawionych, ale są też takie hmm obrzydliwie wylewne, nie trawię jak mi obcy pies skacze do twarzy i ją liże...nie wyobrażam sobie żeby mój pies tak się zachowywał wobec ludzi na spacerach.
Fakt, muszę przyznać, że mój pies nie jest ideałem i swoje za uszami ma! Czasem nawet zaczepia ludzi, przechodząc koło nich, patrzy na nich wnikliwie i merda ogonem robiac przy tym uśmiech...ludzie wymiękają a on ma to co chce, głaski!! Ale nie skacze po ludziach, nie liże ich natarczywie, czasem się wywali na plecy do głaskania, ale generalnie nie jest natarczywy.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam uraz do ONków i nie chcę mieć psa ani rasy ani w typie ONka, nie podoba mi się ani wygląd tych psów ani charakter, miałam poprzednio mixa onka, niesłuchane toto było, uczyć się nie chciało, uciekało z podwórka.Sąsiad ma też mixa onka, dzikie to takie, że bez kija nie podchodź.Generalnie nie lubię tych psów i koniec, ponoć wcale nie są takie mądre jak się uważa powszechnie i sama się trochę o tym przekonałam.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze nie odnalazłam "swojej rasy", chociaz nie wiem czy będę mieć tą jedną jedyną...ja chyba wolę róznorodność niż mieć np. 3 przedstawicieli tej samej rasy ;) Teraz mam psa z VI grupy, na drugiego chciałabym z III, a na 3ciego z Vtej :lol: Ponieważ nie znam dobrze psów i ich charakterów to głównie oceniam na podstawie wyglądu. Proszę się nie obrażać ;)

Grupa I FCI
Owczarki są ok, ale jakoś mnie do nich nie ciągnie. Część jest ładna, częśc brzydka :P.
Jeśli kiedyś zdecyduję się na psa z tej grupy to będzie to albo BOS albo owczarek holenderski albo czechosłowacki wilczak (ktory do tej grupy chyba średnio pasuje ;))
Na przepadam za borderami :diabloti: bo wszędzie ich pełno w psich sportach i nie podoba mi się ich zachowanie :eviltong:...chociaz blue merle z wyglądu są naprawdę :loveu:

II
Na pewno nie chciałabym mieć Shar pei'a. Nie podobają mi się z charakteru itp. Nie chciałabym mieć też żadnego mastiffa - to poprostu nie jest pies dla mnie.
Z tej grupy interesują mnie jedynie dobermany, hovki i dogi :cool3:

III
Od dawna poboda mi się terrierzy charakter. :cool3: Ale na pewno nie zdecydowałabym się na terriera niskonożnego - nie podobają mi się niskonożne psy. Nie chciałabym też Bedlington terriera - okropny :diabloti:
Bardzo też nie podobają mi się z wyglądu Bullterriery i boston terriery

IV
Jamniki odpadają całkowicie ze względu na niskonożność :eviltong:

V
Nie podobają mi się z wyglądu są szpice i chow chowy i inne takie "puchate"
Nie chciałabym malamuta, bo wolę husky'ego! :evil_lol::evil_lol:


VI
Posiadam aktualnie psa z tej grupy i nie znoszę w nim wiecznego piszczenia, łatwości w pobudzaniu się i ogólnego histeryzowania - jednak nie będę oceniać całej grupy na podstawie 1 osobnika :cool3:
Z wyglądu mi się tu podoba większośc ras.
Na pewno nie chciałabym ogara polskiego - to fajne psy, ale nie dla mnie. Coś mi w nich nie pasuje ;)
Nie chciałabym też beagle'a, chyba dlatego ze za dużo ich się zrobiło

VII
Jedyne czego nie chciałabym mieć z tej grupy to setery, ponieważ czytałam o nich, że ciągle są szczeniakami. Mogę się mylić - musiałabym pożyć z seterem i zobaczyć jakie one są ;)
A jesli seter jednak tak, to tylko gordon :loveu: (o ile pielęgnacja siersci nie jest upierdliwa - a pewnie jest)

VIII
Za retrieverami jakoś ogólnie nie przepadam.
Na pewno nie podoba mi się ich budowa ciała oraz labkowa i goldenowa miłość do całego świata ;)
A Curly Coated jest wg mnie nawet brzydki :eviltong:

Spaniele z wyglądu to tak średnio, ale nie za bardzo wiem jaki mają charakter...
Na pewno nie dla sussex spaniela, clumber spaniela i cockera amerykanskiego ;)

Sekcja dowodnych brzydka :lol:

IX
Tutaj chyba nie ma ładnego psa :diabloti:
gryfoniki - paskudne :eviltong: pekinczyki, mopsy i inne shih tzu ze spłaszczoną kufą - okropne :eviltong: Chihuahua'y nie lubię głównie ze względu na charakter - takie to małe, a uwaza się za króla :evil_lol:
Pudle są fajne, ale nie podoba mi się ich sierść a już w szczeglności ich wystawowe fryzury - bardzo brzydkie. (mowa o fryzurach)
Widziałam też ostatnio nagiego chińskiego grzywacza, który miał przydługie "włosy", grzywka mu wchodziła na twarz i wyglądał tak: " :cool1: " :lol: , a więc fajnie :eviltong: Grzywcze i pudle są też fajne do psich sportów, więc jeśli jakiś pies z tej grupy to albo grzywacz albo pudel. (Tylko nie wiem jaki charakter mają grzywcze)

X
Nie podoba mi się budowa ciała charta i jakoś nic mnie nie ciągnie do tej grupy.
Ale Saluki mają fajne uszy :cool3:

Rozpisałam się :diabloti: Na pewno też nie zdecyduję się nigdy na psa, który by wymagał wizyt u psiego fryzjera i kupowania jakiś kosmetyków do sierści i ogólnie sierści wymagającej pielęgnacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sorata']m.
Na pewno nie podoba mi się ich budowa ciała oraz labkowa i goldenowa miłość do całego świata ;)
.[/QUOTE]


To z definicji powinny być psy odważne, teraz chyba ta ich odwaga przekształciła się właśnie w taką niby miłość do wszystkich i wszystkiego...przynajmniej tak ludzie myślą bo tak też rasy owe kreują media.
Ale ja to chyba nie mam prawdziwego goldedena, bo z obcym nie pójdzie a tym bardziej do obcego jak biega luzem nie podejdzie...raczej powściągliwy w kontaktach z obcymi, kontaktowy względem psów.
Ale to chyba najlepiej pokazuje, że psie psu nie równy ;-) i nie ma co generalizować, jeśli chodzi o charaktery psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dark Lord']Ja mam uraz do ONków i nie chcę mieć psa ani rasy ani w typie ONka, nie podoba mi się ani wygląd tych psów ani charakter, miałam poprzednio mixa onka, niesłuchane toto było, uczyć się nie chciało, uciekało z podwórka.Sąsiad ma też mixa onka, dzikie to takie, że bez kija nie podchodź.Generalnie nie lubię tych psów i koniec, ponoć wcale nie są takie mądre jak się uważa powszechnie i sama się trochę o tym przekonałam.[/QUOTE]

Mix to nie ONek, więc raczej nei ma co porównywać... Nie znam niemądrych ONów, znam niemądrych właścicieli i zniadbane wychowawczo psy.
Mój DON jest bardzo pojętnym psiakiem, uwielbia pracę z człowiekiem, nie lata za obcymi, nie szczeka i nie awanturuje się (ale ja go po prostu uczę i spędzam z nim czas). Znam tez ONka, który jest jego przeciwieństwem, ale jego pan nawet nie nauczył go komendy siad (nie mówiąc już o "do mnie"), co za tym idzie, pies jest puszczony sam sobie, a sam się nie wychowa...
Popularność rasy chyba ją zepsuła, bo ONy nie powinne iść w każde ręce...
A tak poza tym podobają mi się molosy :)

Link to comment
Share on other sites

Tak samo jeśli chodzi o chihuahua - nie wszystkie osobniki to 'takie małe a chce być królem'. Moja Desi praktycznie nigdy nie szczeka i jest ufna do wszystkich - nie obszczekuje większych psów (nawet je woli - tylko z nimi potrafi się bawić.. Może dlatego że na codzień ma do dyspozycji doga niemieckiego :evil_lol:). No i jeździ z nami i dogiem na wystawy - ma tam styczność głównie z dużymi psami które wręcz uwielbia.
Wiem, że charakter Chi powinien być właśnie taki odważny, ale niekoniecznie tak ma się to ze szczekliwością. Poza tym moja Desi to jest ewenement - mało który pies udaje kota, królika i doga niemieckiego :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lawendowa']
Ale to chyba najlepiej pokazuje, że psie psu nie równy ;-) i nie ma co generalizować, jeśli chodzi o charaktery psów.[/QUOTE]
no pewnie ;) Ale ja jakoś nigdy nie chciałam mieć ani goldena ani labka.
A jak media kreują te rasy to nie wiem - ja tylko na podstawie własnych obserwacji stwierdziałam, że nie pasuję mi te rasy ;)

nie miałam na myśli tego, że chihuahua'y są szczekliwe ;) nawet wydawało mi się, że własnie nie są

Link to comment
Share on other sites

Jasne ja to rozumiem :) nie wszystkim podoba się to samo i chyba tak naprawę ciężko wybrać swój ideał psa pośród tylu ras kiedy nie miało się z nimi styczności.
Kocham mojego psa ponad wszystko! Ze wszystkimi wadami i zaletami. Ale tak samo bym go kochała gdyby był yorkiem, dogiem niemiecki czy mieszańcem...natomiast mimo tego, że trafił mi się dość specyficzny przedstawiciel rasy to jest on pierwszym i ostatnim goldenem jaki u mnie mieszka.
Dzięki niemu wiem dokładniej czego szukam w psie z czym sobie radzę i jak to na prawdę wygląda, czego mi w nim brakuje a co przeszkadza.
Oczywiście wybierając psa miałam zdefiniowane czego oczekuję od psa i jaki chcę żeby był...także absolutnie się nie zawiodłam na moim psem...ale 2 pies to już będzie zupełnie co innego ;-) I miejmy nadzieję, że uda się to zrealizować najpóźniej za 2-3 lata.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Esotiq']Tak samo jeśli chodzi o chihuahua - nie wszystkie osobniki to 'takie małe a chce być królem'. Moja Desi praktycznie nigdy nie szczeka i jest ufna do wszystkich - nie obszczekuje większych psów (nawet je woli - tylko z nimi potrafi się bawić.. Może dlatego że na codzień ma do dyspozycji doga niemieckiego :evil_lol:). No i jeździ z nami i dogiem na wystawy - ma tam styczność głównie z dużymi psami które wręcz uwielbia.
[/QUOTE]
To ty masz doga niemieckiego i ,,cziłka" ;) razem ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...