Jump to content
Dogomania

Kłopoty z wagą


mietek_i_zyta

Recommended Posts

Witam, jestem tu nowy i od razu mam pytanie. Mam suczkę alaskana. Ma 12 miesięcy i waży 26kg. Około miesiąca temu była dużo grubsza choć jej nie ważyłem wtedy. Nasze spacery przez ten miesiąc ograniczyły się do wyjścia do "toalety" ponieważ miałem wypadek i nie mogłem chodzić zbyt długo. Teraz czuję się trochę lepiej i znów zaczynamy więcej spacerować. Czy to możliwe że schudła ponieważ nie mogła się wybiegać? Poza tym jej sierść straciła blask i jest "szorstka".
Dzięki za pomoc:)

Link to comment
Share on other sites

Jesli sunia miała bardzo mało ruchu, z pewnością zanikła część jej masy mięśniowej. Jeśli dodatkowo nie miała apetytu, tym bardziej mogła schudnąć.

Niemniej jednak zrobiłabym jej podstawowe badania krwi, bo chudnięcie i pogorszenie stanu sierści mogą być wynikiem zarówno braku ruchu i wspomnianej choroby, jak i świadczyć o zupełnie innym niezależnie rozwijającym się schorzeniu ogólnym.

Czym suczka jest karmiona?

Link to comment
Share on other sites

Z powodu na brak odpowiedzi przez długi czas musiałem działać sam. Zmieniłem karmę i dodałem do niej taki olejek EFA olie. No i wychodzimy już na kilka godzin dziennie i zaczyna się poprawiać. Już przytyła 2 kg i jej sierść już jest błyszcząca i "gładka" zaopatrzyłem się też w książkę o chorobach psów i przeczytałem już prawie całą. Nie wiem czy pomogło jej zmiana karmy czy zwiększenie ruchu ale już jest dobrze. Teraz leży sobie i odpoczywa po spacerze:) trochę zmokliśmy bo złapał nas deszcz ale tylko fajniej się zrobiło:) Dziękuję Ci za zainteresowanie. Pozdrawiam, Mirek.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...