Jump to content
Dogomania

Mój pies ugryzł człowieka... :(


dorobella

Recommended Posts

  • Replies 731
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To nie tak. U mnie na osiedlu w kagańcu widziałam może ze 3 psy, które są agresywne i dlatego wkładają im kaganiec.
Nikt przy zdrowych zmysłach nie podchodzi do obcego psa i nie macha mu torebką nad głową,ręką ,kijem czy nie wali po głowie - bo może zaatakować. A potem nie pisze w piśmie do sądu "Może i machnęłam reklamówką i co z tego".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sabusia']najlepiej wyprowazac psy wkagancu trudno..............przynajmniej sie zapobiegnie
ciekawe tylko dlaczego nikt sie nie czepia jak wandale chodza z astami i pittami bez smyczy i kagancow po osiedlach........a do kundla sie czepiaja........[/QUOTE]

Btw bardzo sensowny post, jak ast czy pit to na pewno morderca i głowę urwie, a kundelek to jak widać zębów nie ma :razz:
Psami zajmuję się kilkanaście lat, raz ugryzł mnie mały kundel, a kilka razy próbował ugryźć owczarek niemiecki i przerośnięty ratlerek - żaden pies rasy rzekomo niebezpiecznej nigdy nie wykazał wobec mnie agresji, choć poznałam ich mnóstwo. Ja bym proponowała oceniać konieczność noszenia kagańca po faktyczne agresji psa, a nie po rasie, tym jak mu z oczu patrzy, albo czy ma dużą buzię :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja niestety nie raz byłam świadkiem biegnącego w moim kierunku np.rotka, onka w metalowych kagańcachi uderzenie takim kagańcem wcale nie jest miłe, pomijam limo pod okiem.
Będąc na spacerze z królikiem biegł w naszą stronę Onek - nie reagował na wołanie właściciela, na szczęście zareagował na moje stój, siad. Strach pomysleć co by było, gdybym zaczęła uciekać.
Małe rzucające się na wszystko pieski też spotkałam. Jak również amstafy czy dobermany z odchyłami.

Nie zareagowałam nigdy tak, jak kobieta, która zaatakowała mnie i moją dobermankę - okładając nas torebką. Nie raz rozdzielałam psy rękami, bo ich właściciele się bali.

Mam koleżankę,która miała założonych coś około 30-40 szwów, bo wnuś pojechał na wakacje,a rotka zostawił babci.Wychowywał go biciem,psiak chciał odreagować i wybrał moją koleżankę. Mam kolegę,któremu pyrtek (może 5-10 kg) rozpłatał ząbkami łydkę.

Diuna B. ja znam wielkie psy z "histerią" i wcale nie życzę nikomu takich spotkań.

Dużo zależy od właścicieli. Są miejsca,których po 21 unikam, bo wiem, że puszczają tam "dziwne" psy, których zębów lepiej unikać (jak właściciel pewnego doga de bordeaux, który stwierdził, że jego pies tak ma i jak mi się nie podoba to mam tu nie łazić, bo go denerwuję - psa oczywiście).

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

A ja ostatnio już drugi raz miałam przykry przypadek z rozwścieczonym psem. Kiedyś jak jeszcze mój był malutki i wszystkich psów się bał, przechodziliśmy obok domu, za płotem szczekał pies, ok. Jednak okazało się że pies ten nie wiadomo jak wyszedł zza ogrodzenia i się rzucił na mojego malucha! Strasznie się wystraszyłam, ledwo wyciągnęłam psiaka spod tej bestii.
A teraz niedawno znowu inny pies "bronił" domu i WYSKOCZYŁ przez płot, bo miał podstawione pod płotem kamienie do samej góry żeby się wydrapać... Oczywiście z zębami na mojego, i znowu się najadłam strachu, chyba więcej niż mój pies, bo on ze swoim charakterem jeszcze chciał tamtego polizać.. ;) Jakoś udało nam się uciec, ale nie było wesoło.

Link to comment
Share on other sites

Teraz jestem mądra ;) jak na moją sukę rzuciła się sucz i jej do gardła, bo pani mnie nie zauważyła, a jej sucz nie lubi innych suk. Dzwoń na policję, albo straż miejską- a gdyby to było dziecko i rzuciłby się na nie. Pies na posesji ma być zabezpieczony, na ulicy też.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...