Jump to content
Dogomania

Najpiękniejsza para


samojed

Recommended Posts

Oba psiaki (suka i pies) startujące w konkurencji "Najlepsza Para Hodowlana" muszą być zgłoszone na tę konkretną wystawę, tzn. muszą być "ujęte" w katalogu i mieć swój numer startowy (ringowy).

Co do płatności za te konkurencję, to sprawa wygląda b.różnie. Od "udział w tej konkurencji jest bezpłatny" do "10-15-20 zł" w zależności od decyzji władz oddziałowych. Co do zagranicy, np. w Kaliningradzie - 5 Euro, na Węgrzech - 10 Euro.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='SH']To raczej błąd tłumacza - chodzi pewnie o konkurencję na Najlepszą Hodowlę.[/quote]

To chyba nie jest błąd tłumacza :lol:
Pamiętam, że na którejś "klubówce" (gzieś tak w połowie lat 90's) zorganizowano taką konkurencję.
Oprócz tego, były również wszystkie inne konkurencje hodowlane.
W konkurencji "Najlepszy kojec" chodziło o zaprezentowanie grupy psów tej samej rasy i należących do tego samego właściciela, ale niekoniecznie z tym samym przydomkiem.
Ale to był zdaje się jakiś jednosezonowy wymysł organizatorów :wink:

Link to comment
Share on other sites

Tak chyba należałoby potraktować te konkurencję: jako jednosezonowy wygłup organizatorów. Bo dla większości z nas słowo "kojec" kojarzy się z "hodowlą". A jeżeli dodać do tego, że chodzi o konkurencje hodowlane, to naprawdę nic innego nie można wymyśleć, jak tylko "Najlepszy kojec"= "Najlepsza hodowla".
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nie ma ograniczeń wiekowych w konkurencji Najlepsza para hodowlana
A wybór to ocena subiektywna każdego sędziego.
Najlepiej ,żeby psy były jak najbardziej do siebie podobne.
Zarówno pod względem umaszczenia jak i cech anatomicznych.
No i jeszcze wazna rzecz trzeba psy nauczyć chodzić obok siebie najlepiej ,żeby były prowadzone przez jednego wystawcę.Zdecydowanie lepiej to wygląda.
Ja z kaukazami wiele musiałam się natrudzić , aby je nauczyc chodzić razem.No i muszę mieć sporo siły ,żeby te byki utrzymać.

Link to comment
Share on other sites

szkoda tylko że czasem w Polsce do tej konkurencji wychodzą (tu podaje przykład z sh) psy o różnych maściach np. szarej z brązową (tak było na Słowacji w 04) przyczym suka jest wieksza od psa :lol: to nawet brzydko wyglada :-? z tego co wiem i widziałam we Włoszech na każdych wystawach, a juz najbardziej klubowych do tej konkurencji startują tylko psy o tym samym umaszczeniu, choc troche podobne anatomicznie (niektóre wrecz bardzo podobne :) ) i tam jest niedopomyślenia by mogły wejsc pies i suka różnej masci :roll: :lol:
Pozdrawiam
Lidka i Villarica

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agappe']my jak nam się udaw to już w Sopocie bedziemy występować w tej konkurencji... ciekawe jak pójdzie.. mamy ze sobą dobre zdanie p.Jakubowskiego i p.Stolarskij na temat naszej pary, wiec już coś jest :)[/quote]
powodzenia :wink:
Lidka i Villarica

Link to comment
Share on other sites

[quote name='donya'][quote name='flashka-g']ja jak dojade do sopotu to takze beed wystawiac jedną pare hodowlana w sobote;][/quote]


To będziemy mieli konkurencje. Daria może zacznij ćwiczyć :P[/quote]
no bym proponowała cwiczyc na waszym miejscu bo jak Flashi wejdzie na ring z parką to............ 8) i jest bis :D
Pozdrawiam
Lidka i Villarica

Link to comment
Share on other sites

Ojj ja zawsze chcialam wystapic w takiej parce hod. :)
Ale niestety teraz nie mam transportu na wystawy i moge brac ze soba gora 1 psiaka, inaczej nie dalabym rady.... :(

Daga ja juz Cie namowie zebys wziela udzial w Sopocie, w tym roku :evilbat: A noz widelec cos sie uda zdobyc! Leośki sa super duze, efektowne i rzucaja sie w oczy :evilbat: :)

Link to comment
Share on other sites

no ja 2 bylam na Parze hodowlanej z SH :) raz na Słowacji- wtedy był II BIS :D , potem w lesznie co prawda nie było pudła (tylko jedno miejsce) ale na 5 par sh które wyszły na głownym ringu, nasze sh przeszły dalej :)
Pozdrawiam
Lidka i Villarica

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Savannah'][quote name='donya'][quote name='flashka-g']ja jak dojade do sopotu to takze beed wystawiac jedną pare hodowlana w sobote;][/quote]


To będziemy mieli konkurencje. Daria może zacznij ćwiczyć :P[/quote]
no bym proponowała cwiczyc na waszym miejscu bo jak Flashi wejdzie na ring z parką to............ 8) i jest bis :D
Pozdrawiam
Lidka i Villarica[/quote]

To muszę Darię zagonić do ćwiczeń. Nasza para hodowlana prawie rozniosła wczoraj ZK/Warszawa. :wink: Szaleli do upadłego :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='donya'][quote name='Savannah'][quote name='donya'][quote name='flashka-g']ja jak dojade do sopotu to takze beed wystawiac jedną pare hodowlana w sobote;][/quote]


To będziemy mieli konkurencje. Daria może zacznij ćwiczyć :P[/quote]
no bym proponowała cwiczyc na waszym miejscu bo jak Flashi wejdzie na ring z parką to............ 8) i jest bis :D
Pozdrawiam
Lidka i Villarica[/quote]

To muszę Darię zagonić do ćwiczeń[/quote]
no i bardzo dobrze :)
Pozdrawiam
Lidka i Villarica

Link to comment
Share on other sites

ostatnio to w Łodzi zgłosiłam (rok temu) parę moich miniaturek i na 11 par byliśmy na 3 miejscu ! a było co oglądać, bo i yorki i szkoty nie byle jakie no i z kilku krajów konkurencja............ mam nawet zdjęcie ale wklejać nie umiem .... :( ..... chyba ,że ktoś pomoże.......... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...