Jump to content
Dogomania

Brzydki nawyk


Guest ZIOMALKA22

Recommended Posts

Guest ZIOMALKA22

[color=orange][/color]Zupełnie nie wiem jak oduczyć mojego Yorka-Groszka;) zeskakiwania z łóżka, ma dopiero 10 tygodni jest strasznie mały-o połowe mniejszy niz inne szczeniaki z jego miotu,ale wciąż zeskakuje z łóżka, wczoraj zeskoczył mi z kolan...jest tak ciekawski, że nawet na 5 minut nie można go zostawić samego ...czy wasze yorki tez tak miały?? :-?

Link to comment
Share on other sites

Małe psiaki są zawsze ciekawe świata, żeby nie powiedzieć, że wścibskie. Wszędzie muszą być, wszystko powąchać, pogryźć, poślinić ;) Jak małe dziecko :)

Co do zeskakiwania: Muszkietero bardzo długo np. nie schodził ze schodów (mamy w mieszkaniu i po kilku tygodniach pobytu u nas potrafił już na nie wchodzić, ale zchodzić się bał), ale zeskakiwanie z kolan, z łóżka, z pufów - u niego to było normalne, ale też nigdy nie były to takie wysokości, że coś mu się mogło stać. Jak uważał, że za dużo, żeby on, mały szczeniaczek, mógł zejść/zeskoczyć - to zaczynał piszczeć i wołał kogokolwiek, żeby mu pomógł.

Oczywiście lepiej pilnować psiaka, żeby nie właził za wysoko, bo wtedy jak koniecznie będzie chciał zejść, a nikogo w pobliżu nie będzie, to się może przestraszyć i spaść i wtedy to rzeczywiście nieciekawie - przecież wiadomo, że bezpieczniej się zeskakuje (oczywiście do pewnej wysokości ;) ) niż spada.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mój Dżekuś często zaskakiwał z kanap. Jak był mały to nawet jak bał się zeskoczyć to drapał kogoś kto siedział najbliżej. Mamy poziomowe mieszkanie Dżekuś odrazu starał się wchodzić nie miał z tym zbytnio dużych problemów. Gdy się uczył kilka razy spadł to prawda.


Moja ciocia ma psa też yorka Toffiego nie dawno byli u Nas. Jest w wieku Dżekusia a umiał tylko wchodzić i trzeba było go znosic.Też prawda że takiego bliskiego kontaktu ze schodami nie ma mieszkają na 1 piętrze więc...


Wydaje mi się że to zależy też od psa i od jego życiu codziennym z czym się kontaktuje na codzień.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

No to mój Toffik jest chyba jakiś odmienny , bo jak miał 10 tygodni to jeszcze bał się zeskakiwać z łóżka :lol: .Ale za to wskakiwać już umiał i raz zdarzyła mi się przykra sytuacja.Poszłam na chwilę do sklepu.A kiedy wróciłam weszłam do pokoju ,oczywiście król Toffik na łóżku , a koło niego jego własne siuśki :oops: :D .Byłam zmuszona nakrzyczeć na niego wyprać cały koc i gdy wychodziłam zamykać psiaka w przedpokoju,aż nauczył się zeskakiwać.

Link to comment
Share on other sites

[b]Michasia15 napisała:[/b]

[quote].Ale za to wskakiwać już umiał i raz zdarzyła mi się przykra sytuacja.Poszłam na chwilę do sklepu.A kiedy wróciłam weszłam do pokoju ,oczywiście król Toffik na łóżku , a koło niego jego własne siuśki .[b]Byłam zmuszona nakrzyczeć na niego wyprać cały koc i gdy wychodziłam zamykać psiaka w przedpokoju,aż nauczył się zeskakiwać[/b].[/quote]

Naprawdę "świetny" sposób na wychowanie psa... :evil:
Już niewspomnę o tym kto zostawia małego szczeniaka samego na łóżku pod nieobecnosc... :evil: i to jeszcze tak żywiołowego usposobienia jak york... przecież wiadomo ze te psy nie usiedza chwili spokojnie... :-?

Radzę zmienić trochę swój sposób postępowania i "wychowania" psa...

pozdrawiam :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Heya
Yorkies przeczytaj dokładnie co michasia 15 napisała bo chyba zbyt pochopnie wyciągnęłaś opinie . Napisała że jak przyszła do domu to mały siedział na łożku a wskoczył w momencie kiedy wyszła .,a potem bał sie zeskoczyć i się zsiusiał .Następnym razem musiała zamykać pokój zostawiając go w przedpokoju.
Jesteś złośliwa !!!!!!!!!
Nastepnym razem czytaj dokładniej zanim kogoś ocenisz krytycznie!!!!
:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beata&Daisy']Heya
Yorkies przeczytaj dokładnie co michasia 15 napisała bo chyba zbyt pochopnie wyciągnęłaś opinie . Napisała że jak przyszła do domu to mały siedział na łożku a wskoczył w momencie kiedy wyszła .,a potem bał sie zeskoczyć i się zsiusiał .Następnym razem musiała zamykać pokój zostawiając go w przedpokoju.
Jesteś złośliwa !!!!!!!!!
Nastepnym razem czytaj dokładniej zanim kogoś ocenisz krytycznie!!!!
:)[/quote]

Zeby szczeniak nauczył się wskakiwac na łózko to musi kilka m-cy minąć, a skor umiał wskakiwac to i zeskakwiać tym bardzij musiał umieć :wink: Niektóre rzeczy są logiczne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grygy']
Zeby szczeniak nauczył się wskakiwac na łózko to musi kilka m-cy minąć, a skor umiał wskakiwac to i zeskakwiać tym bardzij musiał umieć :wink: Niektóre rzeczy są logiczne[/quote]

Jeśli umie wskoczyć, to jeszcze o niczym nie świadczy :) Muszysko bardzo szybko nauczył się wchodzić na schody, ale schodzić - nie. To samo z łóżkiem - wejść łatwo, z zejściem problemy. Ale w końcu szkrab się nauczy :)

Link to comment
Share on other sites

Przyznaję że mi nóż w kieszeni się otwiera jak czytam takie oto wypowiedzi:

"Poszłam na chwilę do sklepu.A kiedy wróciłam weszłam do pokoju ,oczywiście król Toffik na łóżku , a koło niego jego własne siuśki .Byłam zmuszona nakrzyczeć na niego (...)".

Psa NIGDY nie karci się po fakcie.
Jest on niezdolny zrozumiec, za co na niego krzyczymy.

Jedyne, co właścicielak tym osiągnęła, to spadek zaufania do niej - pies uczy się, że pan bywa agresywny zupełnie bez powodu (dla psa nasz krzyk nie ma żadnych, powtarzam, żadnych logicznych przyczyn).

Link to comment
Share on other sites

Halo, "wyluzujcie" trochę proszę bo za chwilę człowiek zanim coś napisze na forum to sto razy się zastanowi nad tym :o
[b]Michasia[/b] może i nie ma doświadczenia w wychowywaniu psa ale dlaczego od razu wszyscy ją "atakują" :( (przynajmniej takie odniosłam wrażenie)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...