Jump to content
Dogomania

Nowa Ruda 5-6.12.2009


IraKa

Recommended Posts

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Judit']sylrwia napisałam tak ponieważ panią W. znamy i do niej chętnie pojedziemy, a o panu R. nie słyszeliśmy jeszcze... ;) więc może lepiej poczekać i zobaczyć jak też przebiegnie takie sędziowanie w Nowej Rudzie. :p[/quote]
Jeżeli chodzi o sędziowanie p. Ryka, to ja uważam , że do takich sędziów zawsze warto jechać. Jest miły, kulturalny i jak niewiele polskich sędziów konkretny i rzeczowy. Wie co robi na ringu, doskonale zna wzorce ras. Jest specjalistą od gr VI,a więc tej gdzie multum ras rzadkich lub w ogóle u nas nie znanych. Miałam okazję z nim kiedyś rozmawiać po jednej z wystaw a propos właśnie tych ras z gr VI i wierzcie mi lub nie ale zaimponował mi swoja ogromną wiedzą.
Ja mam psa rasy rzadkiej z VIII gr i byłam bardzo mile zaskoczona jego oceną. Dziewczyny na waszym miejscu nie zastanawiałabym się.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc to nie rozumiem takiego podejscia- nie znam sędziego, więc nie jadę. Ja lubię eksperymentowac, najwyzej u niektórych jestem pierwszy i ostatni raz.:evil_lol: Powkurzam się, ale ...life is go on:cool3:
Oczywiscie są tacy, którzy sędziów wybierają bardzo starannie, byle tylko ich pies mógł kolejny raz wygrac, co by doskonałą opinię utrzymać.:diabloti: Moje zdanie jest takie- w przypadku psów mysliwskich wartośc psa weryfikuje praca. I osobiscie dla swojej suki szukam psa po konkursach, a nie z championatami "dwudziestu" krajów.
A do pana Ryka pojechałabym. Chociaz po kilku oststnich wydarzeniach, jakie miały miejsce podzcas sedziowania wnk na samo słowo "wystawa" mam odruch wymiotny.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goshka']Moje zdanie jest takie- w przypadku psów mysliwskich wartośc psa weryfikuje praca. I osobiscie dla swojej suki szukam psa po konkursach, a nie z championatami "dwudziestu" krajów.
[/QUOTE]
:klacz::klacz::klacz:


[QUOTE] Grupa IX Adam Ostrowski - chiński grzywacz
Paweł Szemraj - cavalier king charles spaniel
[/QUOTE]

W IX to widzę, że tylko dwie rasy przewidują do oceny:evil_lol: ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goshka']Szczerze mówiąc to nie rozumiem takiego podejscia- nie znam sędziego, więc nie jadę. Ja lubię eksperymentowac, najwyzej u niektórych jestem pierwszy i ostatni raz.:evil_lol: Powkurzam się, ale ...life is go on:cool3: [/quote]

Nie zawsze tak jest że się jeździ tylko do tych znanych. Często też jedzie się do kogoś kogo się w ogóle nie zna. Jednakże patrząc na aktualną sytuację (problemy z samochodem, spora odległość jak na wyjazd na krajówkę, do tego nieznany sędzia gdzie się nigdy o nim nie słyszało..) chyba podziękujemy na razie i poczekamy na relacje wyżłowatych i seterowatych. ;)

Link to comment
Share on other sites

może i coś z tym szpiegiem się wykmini.. :eviltong:

a jak Tytus się napręża to znaczy że się skupia :evil_lol:
koncentracja pełna to i naprężenie pełne :cool3:
ale żeby był taki efekt trzeba było się nieźle opracować z nim w domu...
a skoro już sam sobie ogon trzyma w górze to może i kiedyś głowę sam będzie trzymał, hehe... :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Czy może mi ktoś wytłumaczyć ,bo albo jest pomyłka albo ja źle widzę :oops:,że II grupę sędziuje pan Andrzej Zamojski (molosy długowłose) a z tego co wiem to ów sędzia nie ma uprawnień do sedziowania II grupy,:placz:nie wiem o co chodzi może ktoś bliżej zorientowany mi wytłumaczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='obi']Czy może mi ktoś wytłumaczyć ,bo albo jest pomyłka albo ja źle widzę :oops:,że II grupę sędziuje pan Andrzej Zamojski (molosy długowłose) a z tego co wiem to ów sędzia nie ma uprawnień do sedziowania II grupy,:placz:nie wiem o co chodzi może ktoś bliżej zorientowany mi wytłumaczy.[/QUOTE]


Podane za oficjalną listą sędziów :

[FONT=verdana][SIZE=1][SIZE=2][B]Zamoyski Andrzej

[/B][/SIZE][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=1][SIZE=2]sędzia - międzynarodowy - Grupa I-bez owczarków niemieckich
[SIZE=2]sędzia - międzynarodowy - hovawarty
[SIZE=2]sędzia - międzynarodowy - owczarki kaukaskie
[SIZE=2]sędzia - międzynarodowy - owczarki środkowoazjatyckie
[SIZE=2]sędzia - międzynarodowy - szwajcarskie psy pasterskie[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Konrado']Podane za oficjalną listą sędziów :

[FONT=verdana][SIZE=1][SIZE=2][B]Zamoyski Andrzej[/B][/SIZE][/SIZE][/FONT][SIZE=1]

[/SIZE][FONT=verdana][SIZE=1][SIZE=2]sędzia - międzynarodowy - Grupa I-bez owczarków niemieckich[/SIZE][/SIZE][/FONT][SIZE=1]
[SIZE=1][FONT=verdana][SIZE=2]sędzia - międzynarodowy - hovawarty[/SIZE][/FONT]
[SIZE=1][FONT=verdana][SIZE=2]sędzia - międzynarodowy - owczarki kaukaskie[/SIZE][/FONT]
[SIZE=1][FONT=verdana][SIZE=2]sędzia - międzynarodowy - owczarki środkowoazjatyckie[/SIZE][/FONT]
[SIZE=1][FONT=verdana][SIZE=2]sędzia - międzynarodowy - szwajcarskie psy pasterskie[/SIZE][/FONT][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/QUOTE]

Konrado to nie jest oficjalna lista jak podajesz tylko uprawnienia pana Zamoyskiego ,zobacz co sędziuje w sobotę a co w niedziele a mnie interesuje właśnie niedziela (molosy długowłose) a nie widzę żeby miał uprawnienia na tą własnie rasę.:diabloti:No nic zostaje dzwonic do związku:mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...