Jump to content
Dogomania

Jaka karma dla shih tzu?


Yanni

Recommended Posts

jak to nie ma dobrych karm? ja właśnie acanę polecam ;) stosujemy ją już ponad rok czasu jak nie dłużej i moje obie pannice się nią zajadają. nie ukrywam, że nie stosuję tylko tych dla małych ras, ale zmieniam smaki. bez problemu radzą sobie z gryzieniem, bo kawałki nie sa duże (nie używam tylko tych dla dużych ras ani dla seniorów). wcześniej byłam na royalu i innych i był problem z jedzeniem karmy, a jak się przerzuciłam na acanę to miski puste i co najfajniejsze widac było, jak się jej pięknie mięśnie kształtują, bo ta karma jest wysokobiałkowa (czyli to, czego psy potrzebują) i ładnie spalana przez psiaki. zresztą skład jest bardzo dobry i mnie przekonuje, chociaż cena znacząco wzrosła w ostatnich 2 latach ;)

a z dodatków daję to, co powyżej, tylko winogrona od wielkiego dzwonu, bo podobno nie służą psiakom. nawet orzechy włoskie daję i sobie rozłupują i wyjadają sam środek ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ło matuchno! ceny to oni mają kosmiczne... jeżeli wartość = cena, to może i by było warto...ale w niższej cenie można nabyć na prawdę dobrą karmę :) Mogę polecić Acanę, moja Toffi dostaje ją od jakiegoś czasu i póki co jestem zadowolona - żadnych atrakcji gastrycznych i psu smakuje ;)

Link to comment
Share on other sites

Acana nie produkuje próbek, mają 0,400 gramowe opakowania tzw. startery.
[URL]http://acana-sklep.pl/forum/index.php?topic=9.0[/URL]

Acanę chwali sobie dużo osób, włącznie z dogomaniakami ;)

Karmę, o którą pytałas pierwszy raz widzę (na KrakVecie mają troszkę niższe ceny niz w innych sklepach) i nie sądzę żeby dużo osób mogło się wypowiedzieć, ale może znajdzie się osoba karmiąca nią swoje pupile ;)

Skład jest porównywalny do Acany, a cena wyższa:
[B]Główne składniki karmy[/B]
Głównym składnikiem BEST CHOICE jest zawsze suche mięso (w zależności od rodzaju karmy jest to suszone mięso z kurczaka, indyka, jelenia, jagnięcia lub ryby). Gwarantuje to najwyższą jakość!
[B]Analiza:
[/B] wartość energetyczna - 3670kcal/kg, białko - 26%, tłuszcze - 16%, błonnik - 3%, składniki mineralne - 7,5%, popiół 7,5%, wilgotność - 8%, węglowodany - 39,5%,
[B]składniki mineralne:
[/B] wapń - 14g/kg, fosfor - 12g/kg, sód - 4g/kg, magnez - 1,05%, miedź - 23,99mg/kg, cynk - 197,11mg/kg, żelazo - 133mg/kg, mangan - 53mg/kg, jod - 3mg/kg, selen - 0,2mg/kg
[B] składniki dodatkowe:
[/B] witamina A - 20000 (IE/kg), witamina D3 - 2000 (IE/kg), witamina E - 250mg/kg, witamina B1 (tiamina) - 7mg/kg, witamina B2 (ryboflawina) - 11mg/kg, witamina B6 (piroksydyna) - 5mg/kg, witamina B12 (kobalamina) - 40mg/kg, witamina C - 100mg/kg, biotyna - 267mg/kg, kwas foliowy - 3mg/kg, niacyna - 53mg/kg, kwas pantotenowy - 27mg/kg, cholina - 1500mg/kg, L-karnityna - 50mg/kg, chondroityna - 90mg/kg, glukozamina - 100mg/kg, tauryna - 100mg/kg

Link to comment
Share on other sites

A kto produkuje???
U mnie w sklepie nie mialam za duzego wyboru i musialam wziasc albo royala, ktorego toffik nie chce jesc (tego dla shih) albo choice tylko, ze z jagnieciny i narazie wcina to jak szalony!!!! royalka wzial 5 kuleczek i odchodzil a teraz PUSTA MISECZKA. Chcialam przejsc na acane ale nie mialam gdzie kupic bo za pozno sie zorientowalam. Narazie bede mu podawala ta a moze za kilka miesiecy mu zmienie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Roxy']A kto produkuje???
U mnie w sklepie nie mialam za duzego wyboru i musialam wziasc albo royala, ktorego toffik nie chce jesc (tego dla shih) albo choice tylko, ze z jagnieciny i narazie wcina to jak szalony!!!! royalka wzial 5 kuleczek i odchodzil a teraz PUSTA MISECZKA. Chcialam przejsc na acane ale nie mialam gdzie kupic bo za pozno sie zorientowalam. Narazie bede mu podawala ta a moze za kilka miesiecy mu zmienie[/QUOTE]
Jeżeli twój piesek ją lubi i toleruje to mu ją podawaj. Twoja wola ile będziesz wydawała na karmę, psu to różnicy raczej nie robi ;)

jak będziesz miała dostęp do Acany - możesz spróbować :)

Ps. Karma RC dla shih-tzu jest prawie tym samym co RC mini beauty. Różni się formą granulek i niewiele składem. Może spróbuj z tą drugą skoro shih-tzakowa twojemu chłopczykowi nie smakuje? ;)

Link to comment
Share on other sites

Mars to wczesniejszy Masterfood, wiec niestety jest jak jest,chociaz skład jagnieciny dosyc wysoki. U nas po prostu włos zaczął robic sie nieciekawy to ucieklismy z tej karmy. Co nie znaczy,że innemu psiakowi tez ma byc zle. Próbowalismy tez acany dla szczeniaków z kura i łososiem,tez nie bardzo, najlepiej nam na pacyfice i grasslandzie z przewaga pacyfiki jednak.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agucha']Pacifica jest bardzo dobra jeśli chodzi o skład i dla psów uczulonych na kurczaka itp, ale nie każdy pies ma na nią chrapkę ;)[/QUOTE]to prawda, smak i zapach dość specyficzny....ale mój akurat jakiś wszystkożerny jest....pacyfike sam wybrał prawie...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Agucha']FLATAZOR, hmmm... nie słyszałam jeszcze?
To karma z wyższej półki jak mniemam? Jak się ma w porównaniu do RC itp?[/QUOTE]

Powiem tak mam psa który był przez dłuższy czas na royalu ale zawsze była rzadka kupa wiec szukałam dale przerobiłam acane ,ariona,best choice,animonde,eukanube,itp nie bede wypisywać wszystkich i zawsze było coś...
Teraz jest na Flatazor kupki śliczne je ładnie włos piękny jednym słowem idealnie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

No i Toffik jest obecnie na acana lamb&apple. Narazie ja je, kupki 3x dziennie. Wlos mieciutki. Tylko przy zamowieniu nie dostalam miarki do karmy:( i nie wiem czy odpowiednia ilosc dostaje:( bazuje na miarce choice lamb & rice bo nie mam nic innego:((

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Roxy']No i Toffik jest obecnie na acana lamb&apple. Narazie ja je, kupki 3x dziennie. Wlos mieciutki. Tylko przy zamowieniu nie dostalam miarki do karmy:( i nie wiem czy odpowiednia ilosc dostaje:( bazuje na miarce choice lamb & rice bo nie mam nic innego:(([/QUOTE]
Zważ na wadze kuchennej i będziesz miała porównanie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...